Kategorie

Szampony koloryzujące

63 produktów

Marzysz o zmianie koloru włosów, ale nie masz przekonania do koloru? Specjalnie na takie okazje powstały szampony koloryzujące.
Czym jest szampon koloryzujący?
Szampony koloryzujące do włosów są stworzone z myślą o tych, którzy chcą na chwilę odmienić swój look, niekoniecznie decydując się na trwałą koloryzację. Są idealne dla tych kobiet, które chcą się przekonać, czy z wymarzonym przez nie kolorem byłoby im do twarzy lub jedynie chcą podkreślić głębie koloru.
Szampon koloryzujący do włosów nie jest tak trwały jak farba, dlatego idealnie sprawdzi się podczas koloryzacji ton w ton, nie rozjaśni on włosów, ale nada im głębi, blasku. Szampony koloryzujące do włosów nie zawierają amoniaku, więc ich działanie jest łagodniejsze niż w przypadku farb, dlatego warto za jego pomocą odświeżyć kolor, opóźni to kolejną koloryzację. Szampon koloryzujący do włosów w zależności od rodzaju, ma różną trwałość. W naszej ofercie znajdziesz szampony koloryzujące, które pozostają na włosach 2-4 myć, a nawet takie, których trwałość wynosi do kilkunastu myć.
Szampon koloryzujący do włosów - jak go używać?
Szampon koloryzujący do włosów nie zawiera w swym składzie rozjaśniaczy i amoniaku, dlatego może być stosowany częściej niż farba do włosów. Producenci nie rekomendują, by był stosowany częściej niż co 2-3 tygodnie. Często pojawiają się wątpliwości, czy szampony koloryzujące do włosów są skuteczne w przypadku włosów siwych. Ich pokrycie szamponem jest trudne, natomiast nie niemożliwe, wystarczy, że łączna ilość siwych włosów będzie mniejsza niż 30%.