Kategorie

Płyny do płukania

Płyn do płukania to wyjątkowy preparat, który służy do zmiękczania tkanin – dzięki niemu łatwiej rozprasujesz swoją ulubioną bluzkę czy sukienkę, zmniejszysz jej elektryzowanie się i do tego zadbasz o wspaniały zapach. Środki czystości tego pokroju są wydajne i sprawią, że ubrania posłużą Ci przez dłuższy czas. Jeśli chcesz tchnąć w swoją garderobę nowe życie, potrzebujesz naturalnego preparatu, który wcale nie komplikuje procesu prania. Jeśli tutaj jesteś, oznacza to, że chcesz znaleźć najlepsze płyny do płukania renomowanych firm, które są przebadane dermatologicznie, nie zawierają barwników i do tego cechują się zmniejszoną ilością kompozycji zapachowej. To idealne rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze ze skłonnością do alergii.

12 produktów

Dlaczego warto używać płynów do płukania?

Płyn do płukania ma wiele zalet, choć jego głównym zadaniem jest zmiękczanie tkanin. Dodatkowo chroni on tkaniny przed warunkami atmosferycznymi – zastosowanie płynu sprawia, że szybciej zdejmiesz suche pranie. Dlaczego tak jest? Płyny do płukania wypychają cząsteczki wody z włókien tkaniny, do tego mają właściwości antystatyczne i ułatwiają prasowanie. Nadają ubraniom pięknego, długotrwałego zapachu i zapobiegają blaknięciu kolorów. Przedłużają trwałość ubrań, gdyż włókna tkanin są gładkie, a efekt tarcia jest mniejszy. Płyny do płukania chronią przed mechaceniem, dlatego twój ulubiony sweter na dłużej zachowa swój wspaniały wygląd.

Jakie są rodzaje płynów do płukania?

Płyny do płukania można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje – klasyczne oraz hipoalergiczne, naturalne. Pierwsze z nich charakteryzują się bardziej intensywnym zapachem i zapewniają długotrwałą świeżość. Są dostępne w bogatej kompozycji zapachów, jednak mogą podrażniać, uczulać i nie nadają się do prania ubrań małych dzieci. Płyny do prania hipoalergiczne, naturalne, nie podrażniają i nie wywołują uczuleń. Możesz je zastosować do prania ubrań dziecięcych, maskotek i innych rzeczy. W porównaniu do produktów klasycznych, nie mają zbyt intensywnego zapachu i przez delikatną formułę mogą nie docierać w głąb tkaniny w takim stopniu, aby usunąć uporczywe plamy.

Płyny do płukania – jak wybrać?

Zacznij od wybrania odpowiedniego typu płynu do płukania – jak już wiesz, mogą służyć do ubrań kolorowych, białych, czarnych lub być produktami uniwersalnymi. Drugą ważną kwestią jest hipoalergiczność produktu – podobnie jak inne środki czystości, mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego warto dokładnie czytać etykiety i porównywać skład produktów. W naszej drogerii internetowej czekają na Ciebie przede wszystkim produkty naturalne, bezpieczne, przyjazne dla ubrań oraz dla skóry, a do tego biodegradowalne. Ważna będzie także wydajność i pojemność produktu – producent zamieszcza zawsze informację, jaka ilość środka jest niezbędna do jednego cyklu prania i jaka jest wydajność opakowania. Na koniec nie zapominajmy o tym, że płyny do płukania muszą wspaniale pachnieć. Jedni z nas wolą delikatne, niemal nierozpoznawalne aromaty, a inni mocną woń kwiatów.

Jak używać płynów do płukania?

Zanim użyjesz płynu do płukania tkanin, zapoznaj się z instrukcją producenta, który dokładnie określa sposób zastosowania. Niektóre preparaty dozuje się w zależności od twardości wody – im twardsza, tym więcej środka należy zastosować. W przypadku pralek automatycznych zazwyczaj dodaje się płyn do szufladki dozownika – większość preparatów jest dostępna w tej formie, dlatego wystarczy nalać je do nakrętki i dozować zgodnie z przepisem producenta. W pralce półautomatycznej dodaje się preparat podczas ostatniego procesu płukania. Jeśli chcesz użyć środka podczas prania ręcznego, musisz dodać go do miski z czystą wodą w odpowiedniej ilości i zamoczyć w niej materiał. Odczekaj kilka minut, by nim nasiąkł, następnie bardzo delikatnie wyżymaj, odciśnij nadmiar wody i wywieś na suszarce. Pamiętaj o tym, że nie powinno się polewać tkaniny bezpośrednio płynami, by uniknąć powstawania plam.