Biały Jeleń

Biały Jeleń


Jak powstała marka Biały Jeleń?


W 1921 roku, kiedy produkowano pierwsze kostki szarego mydła, marka Biały Jeleń była własnością Fabryki Przetworów Tłuszczowych w Trzebini. Sześćdziesiąt lat później zawirowania polityczno-gospodarcze sprawiły, że przedsiębiorstwo zostało przekształcone i marka przeszła na własność firmy Pollena – Lechia z Poznania.


Szare mydło było podstawowym środkiem służącym do mycia czy prania. Wkrótce jednak, oprócz mydła, na rynek wprowadzono szeroki asortyment innych produktów do higieny osobistej oraz celów gospodarczych. W ofercie są różnego rodzaju płyny, żele, emulsje, proszki i kremy. Marka Biały Jeleń proponuje swoje wyroby dla kobiet i mężczyzn, a dla dzieci przygotowuje między innymi wysokiej jakości hipoalergiczne kosmetyki do pielęgnacji skóry i kąpieli.


Kosmetyki Biały Jeleń w codziennej pielęgnacji twarzy i ciała


W szerokiej gamie produktów marki Biały Jeleń oprócz sztandarowego mydła w kostce znajdziesz mydła w płynie, szampony i odżywki od włosów, płyny do kąpieli i żele pod prysznic, kremy do twarzy, balsamy do ciała oraz emulsje do higieny intymnej. Seria z ekstraktami roślinnymi to między innymi produkty z dodatkiem wyciągu z kasztanowca, głogu, czarnego bzu, a także z korą dębu, oczarem wirginijskim, aloesem i ogórkiem czy dziewanną. Te produkty nie tylko umożliwiają oczyszczanie ciała, ale skutecznie wspomagają pielęgnację skóry. Mają przyjazne dla niej pH, równoważą mikroflorę naskórka, a przede wszystkim są przygotowane z przebadanych dermatologicznie składników, redukujących ryzyko alergii. Dla mężczyzn przygotowano również balsamy po goleniu czy żele do zarostu.


Produkty Biały Jeleń dla domu


Artykuły kosmetyczne i środki czystości przydatne w opiece nad dziećmi, to tylko część bogatej oferty marki Biały Jeleń. W asortymencie produktów dla domu znajdziesz bowiem balsamy i żele do mycia naczyń, płyny do prania tkanin kolorowych, białych i delikatnych, a także odzieży sportowej. Oferta obejmuje także specjalistyczne pasty i żele BHP do mycia rąk.


Od czasu, kiedy pojawiło się uniwersalne szare mydło w kostce, upłynęło wiele lat, a marka Biały Jeleń rozszerzyła swój asortyment o liczne propozycje kosmetyków i środków czystości dla domu. Ich receptury nawiązują jednak do swojego prototypu, poprzez oryginalność i bezpieczeństwo starannie opracowanych receptur.


Producent oferuje również płyny zmiękczające i koncentraty do płukania tkanin, balsamy do prania i odplamiacze do odzieży.