Kategorie

Mydła do ciała

Świeży wygląd zapewnia codzienna pielęgnacja skóry, składa się z trzech podstawowych etapów: mycie, peelingowanie i odżywianie. Przestrzeganie tych kroków pozwoli czuć się komfortowo i pięknie. Oczyszczanie to pierwszy jej etap, polegający na usuwaniu z powierzchni skóry zanieczyszczeń zgromadzonych w ciągu całego dnia. Do oczyszczania skóry można stosować wiele kosmetyków, jednak najbardziej znanym od wieków jest mydło do ciała. Jego skład zmieniał się przez lata, jednak ostatnimi czasy wracamy do korzeni i coraz częściej sięgamy po mydła naturalne. Naturalne mydła. Mydło do ciała znane jest kosmetyce od około XI wieku, kiedy we Francji i we Włoszech powstały pierwsze mydlarnie.

125 produktów

Mydła naturalne przez długi czas były towarem luksusowym, który dopiero w XIX wieku stał się produktem powszechnie wykorzystywanym do higieny i pielęgnacji. Dzisiaj znów sięgamy po ten produkt, a najbardziej popularne stały się naturalne mydła. Są to mydła glicerynowe, marsylskie, czy laurowe znane także jako mydło z Aleppo.
Mydła te zostały wyprodukowane z większej ilości tłuszczu w porównaniu do pozostałych składników, dlatego wykazują także właściwości pielęgnacyjne.
Mydło do włosów. Drogeria Pigment oferuje także zyskujące na popularności mydło do włosów. Sprawiają one, że włosy się mniej przetłuszczają, zyskują puszystość i objętość. Wybierając mydło do włosów należy zwrócić uwagę na to, aby było dopasowane do potrzeb włosów i skóry głowy. Niektórzy twierdzą, że włosy po umyciu mydłem powinny być spłukane kwaśną płukanką, by zneutralizować zasadowy odczyn, jednak metodę mycia włosów należy dopasować do indywidualnych potrzeb i według własnych upodobań.

Co warto wiedzieć o mydłach?

Mydła są znane od tysięcy lat. Pierwsze wzmianki o tego typu kosmetykach myjących datują na… 2800 r. p.n.e.! Tak długa historia sprawiła, że stały się one podstawowymi artykułami do higieny. Do ich produkcji wykorzystuje się sole metali i wyższe kawy tłuszczowe, a gotowe mydła mogą pochwalić się właściwościami amfifilowymi, czyli w kontakcie z wodą tworzą micele. To właśnie one bez problemu łączą się z zabrudzeniami, rozpuszczając je i pozostawiając skórę dokładnie oczyszczoną. Mydła można również podzielić na te litowe, sodowe i potasowe. Oprócz tego obowiązuje podział naturalnych produktów, wśród których wyróżniamy te szare, marsylskie, siarkowe czy Aleppo.

Mydła w kostce

Jednymi z naszych propozycji, które możesz zamówić w Drogerii Pigment prosto z dostawą pod wskazany adres, są mydła w kostce, czyli łazienkowe klasyki, które od lat nie tracą popularnością. W czym tkwi sekret zainteresowania, którym się tak cieszą? Przede wszystkim w wydajności – jedna kostka starcza na wiele miesięcy, dzięki czemu możesz ograniczyć nie tylko zakupy, ale także ilość generowanych odpadów. Mydła naturalne mają też krótki skład, sprawiając tym samym, że doskonale oczyszczają i jednocześnie pielęgnują skórę. Nie bez znaczenia jest również wygoda używania i możliwość zabrania ze sobą w podróż oraz dość długa data ważności. Dzięki niej nawet po kilku miesiącach mydła w kostce nadają się do użytku.

Mydła w płynie

Konkurencją dla mydeł w kostce są ich odpowiedniki w płynie, które produkują między innymi takie marki jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Ziaja, YOPE czy Make Me Bio. Tego typu produkty zawierają wodę i bardzo często olejki eteryczne, którym zawdzięczają swoją przyjemną w użytku konsystencję i piękne zapachy – pomarańczowy, różany, figowy, werbeny, cytrynowy czy miętowy. Największą zaletą, którą mogą pochwalić się mydła naturalne w płynie, jest higieniczność i bezproblemowe dozowanie. Równie ważne są ich składy – wolne od silnych detergentów, które mogłyby powodować przesuszenie i podrażnienie skóry. A to wszystko w połączeniu z możliwością zakupu tzw. refill, czyli zapasu mydła w płynie, który pozwala na dowolne uzupełnianie kosmetyku, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Pozostałe mydła dostępne w naszej ofercie

W aktualnym asortymencie Drogerii Pigment znajdziesz wiele innych rodzajów mydeł. Jedną z propozycji są te Aleppo, które produkuje się zgodnie z tradycyjną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie recepturą. Pierwotnie wytwarzane w Syrii artykuły mają tylko cztery składniki i cenne właściwości. Oprócz nich proponujemy rzemieślnicze mydła naturalne w kostce, marsylskie, węglowe czy gospodarcze. Różnorodny wybór sprawia, że znajdziesz w ofercie coś dla siebie.

Zachęcamy Cię także do sprawdzenia innych produktów dostępnych w naszej drogerii internetowej: