Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Dezodoranty w kremie

Uczucie mokrych pach i nieprzyjemny zapach to dwie rzeczy, których zdecydowanie każdy z nas wolałby uniknąć. Pocenie się, choć jest całkowicie naturalnym procesem, to czasami może być powodem do dyskomfortu. A czy wiesz, że pot nie ma żadnego zapachu? Za charakterystyczną woń są odpowiedzialne bakterie, ale nie tylko. Wpływają na nią również spożywane produkty, przyjmowane leki, a nawet stres. Jak sobie z tym poradzić? Sięgając po ekologiczną propozycję dostępną ponownie od niedawna na rynku, czyli dezodorant w kremie! To formuła, która nie tylko likwiduje przykry zapach potu, ale także pielęgnuje skórę pod pachami. Sprawdź produkty dostępne w naszej ofercie i wybierz jeden z nich!

39 produktów

Co warto wiedzieć o dezodorantach w kremie?

Dezodoranty w kremie, choć mogą wydawać się nowością, to były stosowane jeszcze przez nasze babcie i prababcie. Formuły w takiej formie działają identycznie, co ich odpowiedniki w aerozolu, sztyfcie czy kulce, jednak są wolne od szkodliwych dla zdrowia substancji. Większość produktów bazuje na sodzie oczyszczonej, która może pochwalić się właściwościami bakteriobójczymi, lub skrobi ziemniaczanej czy wodorotlenku magnezu. Oprócz tego zawierają inne dodatki, na przykład naturalne oleje, olejki i ekstrakty, które nadają im piękny, orzeźwiający zapach. W naszej aktualnej ofercie znajdziesz dezodoranty w kremie od takich marek jak La-Le, Mydlarnia Cztery Szpaki, Frojo czy Purite.

Dezodoranty w kremie – zalety

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie dezodorant w kremie? Jednym z najważniejszych powodów jest ekologia. Tego typu kosmetyki są zazwyczaj zamknięte w szklanych słoiczkach, które po zużyciu produktu możesz wykorzystać ponownie lub wrzucić do odpowiedniego pojemnika, z którego opakowanie zostanie poddane recyklingowi. To jednak dopiero początek zalet, którymi może pochwalić się dezodorant w kremie. Nie bez znaczenia jest również bezpieczny, zazwyczaj całkowicie naturalny skład, który jest bezpieczny dla skóry, wegański i, co najważniejsze, skuteczny. Dzięki temu nie musisz się martwić ani o nieprzyjemny zapach, ani o podrażnienia. W efekcie dezodoranty w kremie z tej kategorii mogą być stosowane przez alergików.

Jak stosować dezodorant w kremie?

A jak stosować dezodoranty w kremie? Tak naprawdę nie jest to skomplikowane, a różnica między nimi, a produktami w aerozolu polega wyłącznie na sposobie aplikacji. Zamiast rozpylać kosmetyk, wystarczy nabrać odrobinę formuły, a następnie wsmarować w skórę pod pachami. Po wchłonięciu możesz włożyć ubranie. W razie potrzeby możesz ponownie używać dezodorantu w ciągu dnia.

Sprawdź też inne dezodoranty dostępne w naszej aktualnej ofercie:

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zespół ekspertek Drogerii Pigment pozostaje do Twojej dyspozycji. Udanych zakupów!