Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Mieszanki olejów do włosów

Oleje stały się popularnym produktem do pielęgnacji. Stosuje się je zarówno na twarz, jak i na ciało, ale doskonale sprawdzają się też do używania na włosach. Możesz zdecydować się na jeden konkretny olej lub na mieszankę, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb Twoich włosów. W naszym asortymencie znajdziesz mieszanki olejów do włosów o różnych potrzebach i różnej porowatości. Niektóre z kosmetyków sprawdzają się również do pielęgnacji skóry głowy. Sprawdź, jakie mieszanki olejów do włosów dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz produkt, dzięki któremu zadbasz o skalp oraz pasma.

41 produktów

Mieszanka olejów do włosów – jakich składników w niej szukać?

Mieszankę olejów wybieraj pod kątem porowatości włosów. Jeśli Twoje pasma są suche, puszą się i łamią, jest duża szansa, że masz wysokoporowate włosy. Potrzebują one szczególnej pielęgnacji, którą ułatwi Ci mieszanka zawierająca, na przykład olej z ziaren soi, konopny i z nasion bawełny. Dzięki takiemu składowi kruche włosy staną się sprężyste, gładkie i pełne blasku. Twoje włosy są gładkie i lśniące, ale łatwo je obciążyć? Potrzebna Ci mieszanka olejów do włosów niskoporowatych. W ich przypadku sprawdzi się olej kokosowy oraz masło shea. Mieszanka może być wzbogacona dodatkowymi składnikami, na przykład amlą, która wzmacnia włosy i nadaje im blask.

Mieszanki olejów do włosów – jak stosować?

Mieszanka olejów do włosów powinna być stosowana jak każdy kosmetyk regularnie. Tylko w ten sposób dasz jej szansę na skuteczne działanie. Mieszanki możesz wykorzystać do olejowania – zarówno na suche, jak i wilgotne włosy. Dobrym pomysłem jest też olejowanie na podkład, na przykład z żelu aloesowego. Mieszankę możesz pozostawić na włosach na kilka godzin, a nawet na całą noc. Wszystko zależy od potrzeb Twoich włosów. Mieszanki, które mają za zadanie wspomagać porost włosów, wcieraj nie tylko w pasma, lecz także skórę głowy.

Mieszanki olejów do włosów i nie tylko! Odkryj nasz asortyment!

Mieszanki olejów do włosów to tylko część naszego bogatego asortymentu produktów przeznaczonych do pielęgnacji pasm i skalpu. Oferujemy między innymi oleje, które zawierają w składzie wyłącznie jedną substancję. Taki produkt z łatwością dopasujesz do porowatości włosów. W Drogerii Pigment znajdziesz oleje do włosów niskoporowatych, do których sprawdzają się oleje nasycone, dobrze wnikające w strukturę kosmyków. Szczególnie polecany jest olej kokosowy. Oferujemy też oleje do włosów średnioporowatych – do ich pielęgnacji sprawdzą się między innymi oleje z awokado czy słodkich migdałów. Jeśli Twoje pasma są łamliwe, kruche i się puszą, potrzebujesz oleju do włosów wysokoporowatych, na przykład lnianego czy z nasion soi. W naszym asortymencie nie brakuje też produktów przeznaczonych do pielęgnacji skalpu. Oleje do skóry głowy mogą pozytywnie wpłynąć na porost włosów i zapobiegać przerzedzaniu się fryzury.