Kategorie

Pudry wykańczające

Puder wykańczający makijaż to kosmetyk, który nakłada się na samym końcu. W Drogerii Pigment oferujemy duży wybór różnorodnych kosmetyków znanych i cenionych marek, a wśród nich sporo pudrów w wielu odcieniach. Nie ma jednej recepty na to, jaki puder wykańczający należy stosować, ale jedno jest pewne — nie powinnaś z niego rezygnować. Jeżeli zależy Ci głównie na tym, żeby dodać twarzy eleganckiego, satynowego wykończenia, możesz wybrać puder matujący, jeżeli natomiast chcesz, aby cera była bardziej rozjaśniona, postaw na puder o właściwościach rozświetlających.

59 produktów

Jaki puder wykańczający wybrać?

Oferta drogeryjna, w której zakresie możemy znaleźć pudry wykańczające, jest naprawdę mocno rozbudowana i wybranie tego jedynego wcale nie jest łatwe. Po pierwsze musisz zastanowić się, czego oczekujesz od pudru wykańczającego makijaż.

Pudry mogą być transparentne — wtedy służą głównie utrwaleniu makijażu i nadaniu twarzy aksamitnej gładkości. Drugą kategorią są pudry zawierające pigment — one przydadzą się wtedy, kiedy chcesz nadać twarzy dodatkowego koloru. I o ile kupując pudry wykańczające transparentne nie musisz zwracać większej uwagi na ich kolor, o tyle w przypadku pudrów kolorowych jest to dość istotne. Najprościej dopasować ich odcień do naturalnego koloru karnacji lub do koloru najczęściej używanego podkładu.

Znajdź ulubiony puder wykańczający do twarzy

Puder wykańczający nakłada się jako ostatnią warstwę makijażu, co sprawia, że decyduje on o ostatecznym wyglądzie. W naszej ofercie znajdziesz pudry sypkie oraz pudry prasowane, jednak na który z nich się zdecydujesz, zależy głównie od Twoich preferencji. Mamy propozycje dla osób o różnej karnacji, dlatego na pewno uda Ci się znaleźć ten, który będzie pasował idealnie. Jeżeli jednak obawiasz się, że po nałożeniu pudru będziesz zbyt blada lub za bardzo opalona, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po transparentny puder wykańczający.

Puder, w przeciwieństwie do podkładu, możesz mieć zawsze przy sobie i nakładać w miarę potrzeb. Dzięki temu Twój makijaż przez cały dzień będzie prezentował się idealnie. Szybkie przypudrowanie policzków lub czoła pozwoli ukryć błyszczącą skórę i zdecydowanie utrwali makijaż, chroniąc go przed ścieraniem.

Jak nakładać puder wykańczający?

To, w jaki sposób będziesz aplikowała swój puder wykańczający makijaż, zależy głównie od jego formuły. Pudry sypkie najłatwiej nakładać za pomocą dużego pędzla, omiatając nim delikatnie całą skórę twarzy. Z kolei pudry w kamieniu łatwiej nakładać używając dołączonej do nich gąbeczki, lekko dociskając ją do twarzy. Puder wykańczający zwykle nakłada się na skórę pokrytą podkładem lub przynajmniej bazą pod makijaż, należy więc uważać, aby nie zetrzeć przypadkiem znajdującej się pod pudrem warstwy innego kosmetyku.