Kategorie

Serum rozjaśniające do twarzy

Zmagasz się z przebarwieniami po trądziku lub spowodowanymi ekspozycją skóry na promienie słoneczne? W takim razie już czas zadbać o odpowiednią pielęgnację cery i wprowadzić do rutyny kosmetyki zawierające właściwe składniki aktywne. W walce z plamami na twarzy okazują się pomocne formuły ujednolicające koloryt skóry i powodujące rozjaśnienie przebarwień. Właśnie tak działa serum rozjaśniające, które możesz zamówić w Drogerii Pigment! Kosmetyk doskonale radzi sobie z plamami pigmentacyjnymi powstałymi z różnych powodów, również tych hormonalnych. Wystarczy, że będziesz je regularnie stosować, aby zauważyć efekty!

118 produktów

Jakie serum rozjaśniające wybrać?

Serum rozjaśniające do twarzy musi być przede wszystkim dopasowane do typu Twojej cery. W przypadku tej trądzikowej i tłustej o wiele lepiej sprawdzają się lekkie i żelowe formuły, podczas gdy ta sucha polubi się z gęstszymi i bogatszymi kosmetykami. Dobrze, aby produkt szybko się wchłaniał oraz obowiązkowo zawierał odpowiednie składniki. Jakie substancje powinny znaleźć się w dobrym serum? Rozjaśniające formuły najczęściej zawierają witaminę C, o której opowiadamy więcej poniżej. Oprócz niej kosmetyki mogą mieć w składzie witaminę A, która wstrzymuje transport melatoniny, czy szereg roślinnych składników, na przykład ekstrakty z owoców. Właściwości rozjaśniające ma również znany i lubiany niacynamid oraz kwasy.

Serum z witaminą C – rozjaśniająca perełka wśród kosmetyków

Jednym z najlepszych kosmetyków, dzięki którym uporasz się z plamami pigmentacyjnymi, jest serum z witaminą C do twarzy. Główny składnik aktywny ma szerokie zastosowanie, a stopniowe usuwanie przebarwień jest właśnie jednym z nich. Z jego pomocą możesz także rozjaśnić blizny, walczyć z niedoskonałościami cery i trądzikiem, a nawet zmniejszyć widoczność rumienia skóry. Na tym jednak nie koniec! Serum rozjaśniające z witaminą C ma również właściwości anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe, oraz chroni cerę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Jeśli masz zamiar je stosować, to najlepiej robić to rano, aplikując serum przed kremem z filtrem. Powód jest prosty – dwa kosmetyki rewelacyjnie się uzupełniają.

O czym jeszcze pamiętać w trakcie stosowania serum rozjaśniającego?

Pamiętaj, że serum rozjaśniające do twarzy nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli narazisz swoją skórę na powstawanie kolejnych przebarwień. Jak się przed nimi chronić? Odpowiedź jest bardzo prosta – sięgając po krem z filtrem! Kosmetyk należy stosować codziennie, bez względu na porę roku. Dobrze, aby poziom ochrony SPF wynosił 50, a sama formuła zabezpieczała skórę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Oczywiście, nie wystarczy nałożyć kremu tylko rano. Jeśli panujesz spędzić dzień na słońcu, to konieczna jest regularna reaplikacja. Najlepiej wykonywać ją co 2-3 godziny. Aby zadbać o rozjaśnienie przebarwień, możesz stosować także: