Kategorie

Serum z retinolem do twarzy

Wprowadzając serum do swojej pielęgnacji, warto sięgać po kosmetyki zawierające sprawdzone i skuteczne substancje aktywne. Jedną z nich jest retinol, na którego punkcie wręcz oszaleli miłośnicy świadomej pielęgnacji! Składnik, który znajdziesz w dostępnych w tej kategorii formułach, ma wielowymiarowe działanie i może być stosowany już od 25. roku życia. Z jego pomocą możesz wyrównać koloryt skóry, zmniejszyć przebarwienia, wygładzić zmarszczki czy pożegnać się z trądzikiem. Wystarczy, że wybierzesz dobre serum do twarzy z retinolem i będziesz je regularnie stosować. Zapraszamy do zamówienia go w naszej drogerii internetowej!

24 produktów

Jakie właściwości ma retinol i dlaczego warto wybrać serum do twarzy z retinolem?

Czym tak właściwie jest retinol, który zawiera każde serum do twarzy z tej kategorii? To pochodna i aktywna postać witaminy A, która znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Choć może być uznany za składnik kontrowersyjny, to wystarczy odrobina wiedzy i zadbania o bezpieczeństwo, aby uzyskane efekty pozytywnie Cię zaskoczyły. Serum do twarzy z retinolem jest polecane przede wszystkim do cery trądzikowej i z pierwszymi oznakami starzenia. Jeśli zatem chcesz zafundować sobie nowy kosmetyk, który rozprawi się z widocznymi zagłębieniami, to strzałem w dziesiątkę będzie serum przeciwzmarszczkowe zawierające właśnie retinol. Składnik aktywny stymuluje produkcję kolagenu i elastyczny, przyspiesza odnowę naskórka i ma właściwości złuszczające.

Dobre serum do twarzy z retinolem – jakie daje efekty?

Dobre serum do twarzy z retinolem potrafi przynosić zaskakujące efekty. Przede wszystkim pomoże Ci w walce ze zmarszczkami. W końcu nie bez powodu witamina A jest nazywana witaminą młodości. Główny składnik proponowanych kosmetyków złuszcza naskórek, docierając do jego głębszych warstw. Na tym etapie substancja aktywna wpływa na zwiększenie liczby fibroblastów, pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu oraz poprawę gęstości i jędrności skóry. Co więcej, serum do twarzy z retinolem rozjaśnia przebarwienia oraz wspomaga walkę z trądzikiem, ponieważ reguluje produkcję sebum, zwęża pory i chroni przed powstawaniem niedoskonałości. W trakcie stosowania kosmetyków z retinolem warto stosować rano:

O czym warto pamiętać, stosując serum do twarzy z retinolem?

Jak widzisz – skuteczne działanie i cenne właściwości sprawiają, że nikogo nie dziwi popularność, którą aktualnie cieszy się retinol. O czym pamiętać, stosując serum do twarzy zawierające właśnie ten składnik aktywny? Przede wszystkim Twoim najlepszym przyjacielem powinien zostać krem z filtrem. Powód jest prosty – składnik dostępnych w tej kategorii produktów uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych i może powodować podrażnienia czy przebarwienia. Zrezygnuj także z jednoczesnego stosowania serum z kwasami, a zamiast tego postaw na mocne nawilżenie cery. Co więcej, pamiętaj, że wprowadzenie do rutyny pielęgnacyjnej kosmetyków zawierających pochodną witaminy A wymaga stopniowego budowania tolerancji. Nie zapomnij także, że serum do twarzy z retinolem najlepiej nakładać wyłącznie wieczorem. Produkty z retinolem nie powinny być stosowane przez osoby ciężarne oraz karmiące piersią.