Kategorie

Serum do cery wrażliwej

Skóra wrażliwa jest szczególnie podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, wilgoć, wiatr, a nawet smog, który jest codziennością mieszkańców dużych miast. Równie źle reaguje na niewłaściwe kosmetyki. Głównymi objawami są: swędzenie i pieczenie, uczucie napięcia, zaczerwienienia, a nawet obrzęki. Jak w takim razie dbać o taką cerę? Podstawą pielęgnacji jest nie tylko krem, ale także odpowiednie serum do twarzy. Skóra wrażliwa potrzebuje silnie skoncentrowanych składników aktywnych, które pomogą w odbudowie i wzmocnieniu naturalnej bariery lipidowej oraz ograniczą nieprzyjemny dyskomfort czy świąd. Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy w Drogerii Pigment!

140 produktów

O czym warto pamiętać w trakcie zakupu serum do skóry wrażliwej?

Serum do cery wrażliwej powinno, podobnie jak i pozostałe kosmetyki do jej pielęgnacji, wzmacniać barierę lipidową. Co to takiego? To warstwa naskórka pełniąca funkcję płaszcza ochronnego, który zabezpiecza twarz przed niekorzystnym działaniem rozmaitych czynników zewnętrznych. W momencie jej uszkodzenia skóra staje się podatna na podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet pojawianie się widocznych naczynek. Właśnie dlatego idealne serum do cery wrażliwej to takie, które ma właściwości łagodzące i odżywcze. Dobrze, aby miało bogatą konsystencję i jednocześnie nawilżało twarz. Kosmetyk powinien wspierać odnowę komórkową oraz być wolny od substancji drażniących. Świetnie sprawdzi się na przykład serum regenerujące z naszej oferty.

Jakie składniki powinno zawierać serum do cery wrażliwej?

Wybierając idealne serum do cery wrażliwej, należy zwrócić szczególną uwagę na jego składniki. To właśnie od nich zależy, czy kosmetyk przyniesie oczekiwane efekty i pomoże Ci w regeneracji i odpowiednim odżywieniu skóry. Co w takim razie powinno się w nim znaleźć? Jednymi z najczęściej polecanych substancji aktywnych są ceramidy, które zdecydowanie powinny znaleźć się w serum do twarzy. Skóra wrażliwa będzie Ci za to wdzięczna, ponieważ są one odpowiedzialne na przywrócenie prawidłowej bariery lipidowej i wzmocnienie jej działania. Dodatkowo mają właściwości nawilżające. Podobnie działa gliceryna, która wiąże wodę w naskórku, czy mocznik. Jego głównym działaniem w serum jest minimalizowanie nieprzyjemnego swędzenia i przesuszenia oraz wzmocnienie bariery ochronnej skóry.

Serum to tylko jeden z wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej

Warto pamiętać, że na serum do skóry wrażliwej jej pielęgnacja się nie kończy. Równie ważne są inne kosmetyki, które stosujesz. Mowa na przykład o odpowiednim myciu, do którego należy używać łagodnych pianki i emulsji. Możesz także zdecydować się na dwuetapowe oczyszczanie, czyli stosowanie oleju jako pierwszego etapu. Cenne właściwości naturalnych składników pomogą Ci w odżywieniu i regeneracji skóry. Nie zapomnij także o toniku lub hydrolacie oraz o kremie – bogatym, o właściwościach łagodzących i ochronnych. Kosmetyk powinien też chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

W Drogerii Pigment czekają na Ciebie także: