Kategorie

Serum z peptydami do twarzy

O peptydach w kosmetyce zrobiło się głośno kilka lat temu. Obiecujące efekty sprawiły, że rozpoczęto dokładne badania nad ich działaniem i właściwościami, a ich rezultaty udowodniły, że są one nieocenionym dodatkiem do pielęgnacji twarzy. Nic więc dziwnego, że naszej drogerii internetowej pojawiło się serum peptydowe do twarzy. Kosmetyk z wysoko skoncentrowanymi składnikami aktywnymi to najlepsze dopełnienie kremu i zadbanie o różnorodne potrzeby cery w skuteczny sposób. Stosując go regularnie, zauważysz, że skóra nabierze jędrności i elastyczności, a niektóre zmarszczki zostaną spłycone. To jednak dopiero początek działania, którym może pochwalić się serum z peptydami. Serdecznie zachęcamy do zamówienia jednego z produktów z tej kategorii!

31 produktów

Co warto wiedzieć o serum z peptydami do twarzy?

Co tak właściwie zawiera serum z peptydami? Choć dodatkowe składniki różnią się w zależności od producenta, to wszystkie kosmetyki z tej kategorii mają ten sam składnik aktywny. Są to, oczywiście, peptydy, czyli bioaktywne aminokwasy. Jak się okazuje – stosowanie ich w pielęgnacji cery jest zalecane już po 20. roku życia, dlatego jeśli nie masz jeszcze w swojej kosmetyczce serum z peptydami do twarzy, to najwyższy czas to zmienić. Substancje aktywne są niezbędne w trakcie produkcji kolagenu i elastyny, a do tego wpływają pozytywnie na stan naturalnej bariery hydrolipidowej. Co ciekawe, niektórzy porównują peptydy do botoksu.

Serum z peptydami – zalety

Rosnąca popularność, którą może pochwalić się serum peptydowego do twarzy, nie jest przypadkowa. Przede wszystkim składniki aktywne, czyli aminokwasy, występują naturalnie w ludzkim organizmie, a tym samym są w 100% bezpieczne, i to bez względu na typ Twojej cery. Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań na liście ich właściwości znalazło się przede wszystkim działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki temu serum z peptydami będzie strzałem dla skóry dojrzałej oraz dla młodszych osób, które chcą opóźnić pojawienie się zmarszczek. Dodatkowo aktywne aminokwasy mogą chronić przed pojawieniem się przebarwień i zmniejszać widoczność tych już istniejących. To wszystko dzięki przyspieszeniu procesów naprawczych.

Serum peptydowe do twarzy to nie wszystko, czyli inne polecane kosmetyki

Choć serum z peptydami do twarzy stało się jednym z ulubionych kosmetyków fanów i fanek świadomej pielęgnacji, to warto także sprawdzić, jakie inne produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w Drogerii Pigment. Dzięki temu zadbasz dogłębnie o swoją skórę i rozpoczniesz walkę z wieloma problemami – niedoskonałościami, zmarszczkami czy zatkanymi porami. Jakie formuły szczególnie Ci polecamy? W naszej ofercie czekają także takie produkty jak:

Jeśli nie wiesz, który kosmetyk będzie strzałem w dziesiątkę, to zapraszamy do kontaktu z ekspertkami Drogerii Pigment, które doradzą Ci w wyborze odpowiednich produktów do pielęgnacji twarzy.