Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Szczoteczki do zębów miękkie

Od dziecka jesteśmy uczeni, że higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, bowiem pozwala zapobiec wielu chorobom, w tym próchnicy. Jednak aby regularne mycie zębów przynosiło zamierzone efekty, należy zadbać o produkty do higieny jamy ustnej dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Oprócz nici dentystycznych czy pasty do zębów równie istotną rolę podczas higieny jamy ustnej odgrywają szczoteczki do zębów. W poniższej kategorii znajdziesz przede wszystkim szczoteczki do zębów miękkie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, które pozwolą na dokładne oczyszczenie jamy ustnej, bez podrażniania dziąseł. Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi produktami i wybierz model szczoteczki, który na dobre zagości w Twojej kosmetyczce.

18 produktów

Szczoteczki do zębów miękkie a twarde

Wielu klientów stawia na szczoteczki do zębów twarde z przekonaniem, że pozwolą one na dokładniejsze oczyszczenie jamy ustnej. W rzeczywistości szczoteczki do zębów twarde oraz średnie są zalecane przede wszystkim osobom borykającym się z takimi problemami jamy ustnej jak kamień nazębny, bowiem lepiej usuwają płytkę nazębną i skuteczniej czyszczą przestrzenie międzyzębowe. Jeśli jednak nie posiadasz większych problemów z jamą ustną, a zarazem cierpisz na nadwrażliwość zębów, zdarza Ci się podrażnić dziąsła lub zmagasz się z podrażnioną śluzówką jamy ustnej, nawracającymi aftami bądź owrzodzeniami to zdecydowanie lepiej podczas codziennej higieny sprawdzą się szczoteczki do zębów miękkie. Wbrew pozorom one również pomagają usunąć płytkę nazębną.

Jak prawidłowo użytkować szczoteczki do zębów miękkie?

Jeśli na co dzień używasz tradycyjnej szczoteczki do zębów miękkiej pamiętaj o jej regularnym wymienianiu - najlepiej raz na trzy tygodnie. Zarówno przed szczotkowaniem, jak i po myciu dokładnie opłucz ją pod bieżącą wodą. Ponadto szczoteczki do zębów miękkie, twarde, średnie czy dedykowane dzieciom powinny być przechowywane w pozycji pionowej z dostępem do powietrza. Przed pierwszym użytkowaniem nowe szczoteczki warto ją zdezynfekować za pomocą świeżo zagotowanej wody. Wyparzanie warto powtarzać co około dwa tygodnie.

Szczoteczki do zębów miękkie dostępne w ofercie Pigmentu

Nasza drogeria internetowa chętnie wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych klientów. Z tego względu w naszym asortymencie umieściliśmy szczoteczki do zębów miękkie, które sprostają zarówno oczekiwaniom dorosłych, jak i dzieci. Znajdziesz u nasz szczoteczki do zębów miękkie od znanych i cenionych producentów. Oprócz tradycyjnych modeli dostępne są stosunkowo nowe ekologiczne alternatywy, które powstały z plastiku z recyklingu. Z myślą o dzieciach natomiast w ofercie uwzględniliśmy szczoteczki do zębów miękkie opatrzone stylowymi wzorami, które sprawią, że codzienna higiena jamy ustnej okaże się prawdziwą przyjemnością. Oferujemy szczoteczki do zębów dla dzieci do 2 roku życia oraz w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Szczoteczki do zębów miękkie i nie tylko! Sprawdź, jakie produkty jeszcze na Ciebie czekają

Podczas higieny jamy ustnej równie istotną rolę odgrywa pasta do zębów. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb możesz wybrać pastę do zębów z fluorem (zawierającą minimalną ilość fluoru, która przyczynia się do zminimalizowania ryzyka wystąpienia próchnicy), bez fluoru, z węglem, o działaniu wybielającym lub stworzoną z myślą o zębach wrażliwych. Oprócz tego oferujemy pasty do zębów w szkle oraz naturalne, w których składzie znajdziesz przede wszystkim składniki aktywne pochodzenia naturalnego, takie jak węgiel aktywny, konopie, miętę, imbir czy aloes.