Kategorie

Odżywki do włosów cienkich

Odżywka do włosów cienkich i delikatnych to kosmetyk, który musi działać łagodnie i jednocześnie skutecznie. Formuła powinna chronić fryzurę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zwiększać jej objętość, a do tego dogłębnie ją odżywiać, aby wraz z każdą aplikacją stawały się mocniejsze i gęstsze. Jeżeli szukasz produktu, który sprawdzi się doskonale w Twojej rutynie pielęgnacyjnej, to w naszej aktualnej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie, bo przygotowaliśmy bogaty wybór sprawdzonych produktów od znanych i lubianych marek. Odkryj odżywki do włosów cienkich dostępne w naszej drogerii internetowej!

36 produktów

Odżywki do włosów cienkich i rzadkich – jak działają?

Zastanawiasz się, jak działają odżywki do włosów cienkich i rzadkich? Tego typu kosmetyki powinny mieć przede wszystkim właściwości nawilżające i ochronne, dzięki którym przywrócą fryzurze zdrowy blask, jednocześnie zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które mogą dodatkowo pogarszać jej kondycję. Dobrze, aby w składzie odżywki do włosów cienkich i rzadkich znalazły się również substancje aktywne o działaniu odbudowującym, dzięki któremu formuła wspomoże regenerację strukturę pasm, ograniczy ich uszkadzanie, a do tego ochroni je przed nadmiernym wypadaniem. Równie ważne, aby zawierały substancje zwiększające objętość.

Czy odżywka do włosów cienkich to dobry pomysł?

Wiele osób powiela kosmetyczny mit, zgodnie z którym żadna odżywka nie jest odpowiednia do włosów cienkich. Nic bardziej mylnego! Taki typ pasm, podobnie jak każdy inny, potrzebuje dawki cennych składników odżywczych, aby odzyskać swój blask, objętość i miękkość. Wbrew pozorom formuły nie sprawią, że fryzura będzie oklapnięta czy zacznie wyglądać na przetłuszczoną, a wręcz przeciwnie – dobrze dobrana odżywka do włosów cienkich i delikatnych sprawi, że nabiorą pełności, zaczną lśnić i staną się widocznie mocniejsze. Jeśli masz wątpliwości, czy i jaka formuła sprawdzi się w przypadku Twojej fryzury – skontaktuj się z zespołem ekspertek Drogerii Pigment, które z przyjemnością pomogą Ci w wyborze odpowiedniego kosmetyku.

Jak stosować odżywkę do włosów cienkich?

Jeśli chcesz, aby odżywka do włosów cienkich przyniosła widoczne i szybkie rezultaty, to pamiętaj, aby aplikować ją po każdym myciu głowy. Uważaj jednak na niewłaściwy sposób nakładania, który może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego – zamiast większej objętości możesz zafundować sobie jej utratę. Właśnie dlatego najlepszym wyborem jest aplikowanie odżywki do włosów cienkich na całej długości pasm, czyli od nasady, aż po same końce. Postaraj się jej nie wcierać, a zamiast tego delikatnie wgniataj i wmasowuj w skórę głowy. Po aplikacji pozostaw formułę na kilka minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Szukasz innej odżywki? W takim razie sprawdź: