Kategorie

Serum do cery tłustej

Cera tłusta charakteryzuje się głównie nadprodukcją sebum, czyli łoju, który osiada na skórze i w efekcie powoduje nadmierne świecenie się twarzy. To jednak tylko jeden z wielu problemów, którego jest przyczyną – dodatkowo przyczynia się do zatykania porów i pojawiania się niedoskonałości, które mogą pozostawiać po sobie przebarwienia. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, w której powinno znaleźć się miejsce na serum do cery tłustej. W Drogerii Pigment znajdziesz bogaty wybór kosmetyków stworzonych specjalnie z myślą o potrzebach takiej skóry, które pomoże Ci w ograniczeniu produkcji sebum czy zaskórnikami. Wybierz najlepsze serum do twarzy tłustej z naszej oferty!

185 produktów

Idealne serum do cery tłustej, czyli jakie?

Idealne serum do cery tłustej musi być przede wszystkim wolne od składników komedogennych, czyli takich, które powodują zatykanie porów i prowadzą do powstawania niedoskonałości. Jeśli masz właśnie taki typ skóry, to świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w kosmetyk o oleistej lub żelowej i lekkiej konsystencji, która dodatkowo szybko się wchłania. Co więcej, serum do skóry tłustej powinno ograniczać wydzielanie sebum, pomagać z problemem zatykania porów, czyli najlepiej je oczyszczać, a do tego delikatnie matowić. Tu należy jednak zachować szczególną ostrożność i zrezygnować z formuł zawierających alkohol denat i inne składniki powodujące przesuszanie. Dlaczego? W ten sposób sprawisz, że twarz zacznie się buntować, a podrażniona cera będzie produkować jeszcze więcej sebum.

Jakie składniki powinno mieć serum do skóry tłustej?

Podstawą jest odpowiedni skład serum. Co cera tłusta lubi najbardziej? W jej pielęgnacji rewelacyjnie sprawdzają się przede wszystkim składniki aktywne o właściwościach złuszczających, czyli popularne kwasy. Na liście polecanych znalazły się: kwas glikolowy, salicylowy, migdałowy czy azelainowy. Równie znakomicie sprawdzi się serum do skóry tłustej z niacynamidem, które także znajdziesz w naszej ofercie. Witamina B5 pomaga w ograniczeniu produkcji sebum, podobnie jak ekstrakt z soi. Do rekomendowanych substancji aktywnych, które dobrze, aby znalazły się w serum do twarzy tłustej, zaliczamy te o działaniu przeciwzapalanym – rumianek, aloes czy zieloną herbatę, oraz składniki działające regenerująco – mleczko owsiane, ekstrakt z owsa czy alantoina.

Dlaczego warto zainwestować w serum do cery tłustej?

Czy warto w ogóle inwestować w serum? Tak! Cera tłusta wymaga starannej i świadomej pielęgnacji oraz dawki wysoko skoncentrowanych składników aktywnych, które poradzą sobie z licznymi problemami skórnymi. Żaden inny kosmetyk nie zapewni Ci takiego działania jak właśnie serum spośród propozycji dostępnych w tej kategorii. Co więcej, formuły mają konkretne działanie, dzięki czemu możesz je ze sobą łączyć (o ile składniki na to pozwalają) lub stosować zamiennie, na przykład co drugi wieczór. Zachęcamy Cię także do sprawdzenia innych produktów z naszej oferty: