Kategorie

Płyny do higieny intymnej

W Drogerii Pigment znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości płynów do higieny intymnej. Są to preparaty przeznaczone dla osób w różnym wieku, w tym także dla dzieci. Chętnie sięgają po nie zarówno osoby zdrowe, chcące zapewnić sobie maksimum higieny, jak i osoby borykające się z różnymi problemami natury intymnej, na przykład z nadmierną suchością lub podrażnieniami. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które doskonale poradzą sobie z większością kłopotów. Sprawdź nasz asortyment i wybierz dla siebie odpowiedni płyn do higieny intymnej.

42 produktów

Płyny do higieny intymnej to ważne kosmetyki

Higiena intymna jest równie ważna, jak codzienne mycie zębów czy rąk – co do tego nie ma najmniejszych nawet wątpliwości. Okolice intymne są często myte wodą z dodatkiem mydła lub samą wodą, jednak nie zawsze jest to tak skuteczne, jakby się tego oczekiwało. Dodatkowo mydło i inne preparaty myjące przeznaczone pod prysznic mogą podrażniać lub wysuszać delikatną śluzówkę okolic intymnych. Właśnie dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w odpowiedni dla siebie płyn do higieny intymnej. Specjalnie skomponowany skład preparatów do mycia miejsc intymnych sprawia, że uda Ci się uniknąć podrażnień, wysypek czy przesuszenia skóry.

Co znajduje się w płynie do higieny intymnej?

W składzie dostępnych w naszej ofercie płynów do higieny intymnej znajdziesz takie składniki, jak kwas mlekowy, betaina, panthenol, alantoina oraz rozmaite wyciągi roślinne na przykład z kory dębu, nagietka lub rumianku. Kwas mlekowy jest składnikiem, który powinien znaleźć się w każdym płynie, bo to właśnie on odpowiada za utrzymanie odpowiedniego pH okolic intymnych oraz za utrzymanie optymalnej flory bakteryjnej. Wyciągi roślinne natomiast pomagają radzić sobie z różnymi problemami, działają łagodząco, nawilżająco i przeciwzapalnie.

Poznaj nasze płyny do higieny intymnej

Mając na uwadze różne potrzeby naszych klientów, przygotowaliśmy w naszej drogerii internetowej duży wybór płynów do higieny intymnej. Oferujemy na przykład spory wybór ekologicznych płynów naturalnych, które wyróżniają się składem oraz bardzo delikatnym działaniem. Znalazły się tu także płyny przeznaczone dla dzieci już od trzeciego roku życia. Poza tym proponujemy łagodzące płyny do higieny intymnej zawierające między innymi wyciągi z roślin takich jak macierzanka czy nagietek. Wśród preparatów łagodzących są też płyny wzbogacone o składniki przeciwgrzybicze, wspomagające podczas leczenia infekcji. Z kolei nawilżające płyny do higieny intymnej to doskonały sposób na zachowanie czystości i świeżości na co dzień. Wszystkie dostępne w naszej ofercie preparaty przeznaczone do pielęgnacji strefy intymnej są przebadane dermatologicznie.

Wybierz odpowiedni płyn do higieny intymnej

Jeżeli należysz do osób, które nie mają żadnych problemów ze skórą w okolicach intymnych, to możesz wybrać dowolny rodzaj płynu do higieny intymnej. Dostępne w naszej ofercie artykuły nie zawierają składników niepożądanych, takich jak parabeny, alkohol i silne substancje myjące. Zamiast nich mają w składzie kwas mlekowy i inne delikatnie myjące komponenty. W naszym asortymencie znajdziesz płyny przeznaczone specjalnie dla osób dojrzałych, które częściej zmagają się z przesuszeniem czy podrażnieniem strefy intymnej. W preparatach dla tej kategorii wiekowej znajduje się zwykle nagietek, znany ze swoich właściwości łagodzących i bakteriobójczych. Oferujemy też płyny do higieny intymnej przeznaczone dla dzieci. To świetny sposób na to, aby nauczyć dziecko szczególnej dbałości także o te części ciała już od najmłodszych lat.