Kategorie

Acetony do paznokci

Zapraszamy do działu, w którym znajdziesz preparaty stosowane przy manicure i pedicure. W tej sekcji naszego sklepu możesz wybrać acetony, czyli produkty używane jako rozpuszczalniki podczas zmywania lakierów do paznokci. Przydają się zarówno podczas wykonywania manicure w domowym zaciszu, jak i przy profesjonalnej stylizacji paznokci, wykonywanej przez wykwalifikowaną osobę. Aceton do paznokci przydaje się przy zdejmowaniu tipsów lub innych ozdób z paznokci i ma nieco silniejsze działanie niż remover. Doskonale przygotowane preparaty z dodatkiem substancji pielęgnujących i wzbogacone delikatnym aromatem nie powodują uszkodzenia płytki paznokcia, a jednocześnie przydają się też przy innych czynnościach, jak na przykład czyszczenie narzędzi z resztek lakieru lub żelu.

5 produktów
 • NeoNail

  Aceton to niezbędny produkt w każdym salonie paznokci. Dzięki jego skutecznemu działaniu, z łatwością usuniesz tipsy oraz hybrydowe lakiery. Zapomnij o trudnych do zmycia resztkach lakieru, ten aceton perfekcyjnie je usunie.  Jak używać?Aceton stosujemy do usuwania lakieru hybrydowego z płytki paznokcia. Na zmatowiony top nakładamy nasączony acetonem...

  Na stanie 27,19 zł
 • Staylac

  Zmywacz Quick&Easy na bazie acetonu to niezawodny produkt, pozwalający na szybkie usunięcie lakieru hybrydowego z płytki paznokciowej. Pojemność: 100ml. Uwaga! Produkt łatwopalny. Przechowywać z dala od dzieci. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Przechowywać z dala od źródeł zapłonu. Unikać zbyt długotrwałego kontaktu preparatu ze skórą. Może...

  Na stanie 9,19 zł
 • NeoNail, Acetone UV Gel Polish Remover - Aceton, 100 ml
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  NeoNail

  Aceton to niezbędny produkt w każdym salonie paznokci. Dzięki jego skutecznemu działaniu, z łatwością usuniesz tipsy oraz hybrydowe lakiery. Zapomnij o trudnych do zmycia resztkach lakieru, ten aceton perfekcyjnie je usunie.  Jak używać?Aceton stosujemy do usuwania lakieru hybrydowego z płytki paznokcia. Na zmatowiony top nakładamy nasączony acetonem...

  Brak na stanie 10,19 zł
   Oczekiwanie na dostawę
 • NeoNail, Acetone UV Gel Polish Remover, 100 ml
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  NeoNail

  Aceton jest niezastąpionym produktem podczas usuwania manicure hybrydowego. Zdecydowanie przyspiesza cały proces, pozwalając na dokładne usunięcie resztek poprzedniej stylizacji.  Aceton NeoNail został dodatkowo wzbogacony o olej makadamia, biotynę i witaminę B12, dzięki czemu odżywia i wzmacnia płytkę paznokciową oraz okalające ją skórki. Po zdjęciu...

  Brak na stanie 13,19 zł
   Oczekiwanie na dostawę
 • Constance Carroll, Zmywacz aceton 100% Pure, 150 ml
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Constance Carroll

  100% Pure Acetone - aceton kosmetyczny od Constance Carroll służy do usuwania i rozpuszczania tipsów, fiberglassu i lakierów hybrydowych. Co wyróżnia Pure Acetone? Brak bardzo silnego, odrzucającego zapachu. Przyjemna woń jest tym, co odróżnia produkt to od innych acetonów. Każdy ml 100% Pure Acetone jest certyfikowany. 

  Brak na stanie 14,19 zł
   Oczekiwanie na dostawę

Jakie właściwości mają acetony do paznokci?

Jako silnie działająca substancja chemiczna, acetony odkażają powierzchnię płytki paznokci z bakterii i innych zanieczyszczeń. Aceton jest bezbarwnym związkiem organicznym o charakterystycznym ostrym zapachu.

Aceton kosmetyczny jest specjalnie oczyszczany i często wzbogacany o dodatkowe substancje kondycjonujące płytkę paznokci. To dlatego znajdziesz w nich między innymi witaminy i minerały, a także inne składniki pielęgnacyjne, które wpłyną korzystnie na zdrowie i wygląd paznokci. Wśród nich znajduje się wyciąg z aloesu czy keratyna, które mają właściwości nawilżające i regenerujące.

Czyste acetony do paznokci doskonale sprawdzą się do usuwania i rozpuszczania tipsów, fiberglassu i lakierów hybrydowych. Certyfikowane preparaty kosmetyczne, jakie kupisz w Drogerii Pigment są także pozbawione swojej naturalnej, drażniącej woni.

Jak używać acetonu do paznokci?

Kosmetyczny aceton do paznokci jest substancją oczyszczoną i bezpieczną do stosowania. Wiele tradycyjnych zmywaczy do paznokci zawiera w składzie właśnie aceton, który zmiękcza lakier i ułatwia pozbycie się go z płytki paznokci. Jeśli używasz acetonu do rozpuszczenia lakierów hybrydowych, najpierw użyj pilnika, którym spiłujesz top. Następnie nanieś aceton na wacik bezpyłowy i przyłóż go do paznokcia. Owijając go folią, odczekaj około kilku minut i zdejmij całość. Jeśli na paznokciach pozostały resztki lakieru, pozbądź się ich, używając do tego pilnika do paznokci. W przypadku zdejmowania żeli, kompres z acetonem trzymaj około 15 minut. Przy stosowaniu wacików z acetonem, zabezpiecz skórki wazeliną, aby uniknąć ich wysuszenia czy zaczerwienienia i podrażnień.

Jak działają acetony do paznokci i o czym należy pamiętać podczas ich stosowania?

Wprawdzie aceton nie jest substancją zaliczaną do toksycznych, ale z uwagi na jego silne działanie, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach stosowania preparatów, które go zawierają. Przede wszystkim częste stosowanie acetonu do paznokci w tym samym miejscu na skórze, może powodować jej podrażnienia. Nie wolno również używać go na podrażnioną skórę i należy unikać kontaktu z oczami.

Aceton jest łatwopalny i musi być też przechowywany z dala od źródeł ognia w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Zaleca się również używanie preparatów z acetonem w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Z uwagi na skład chemiczny acetonu, może on w dużym stężeniu wywołać u niektórych osób lekkie podrażnienie oczu, błon śluzowych lub dróg oddechowych. Wybierając więc produkt do manicure przede wszystkim pamiętaj, aby kupować wyłączenie certyfikowane acetony do paznokci ze sprawdzonych firm.