Kategorie

Kremy do depilacji

W dzisiejszych czasach wiele osób dba o usuwanie owłosienia spod pach, z okolic bikini i nóg, dlatego ciągle rosnąca oferta kosmetyków może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli chcesz wykonać depilację w zaciszu swojego domu i nie masz pewności, jakie produkty będą do tego najlepsze, wypróbuj kremy do depilacji. Usuwają włoski bezboleśnie, na dłużej pozostawiając idealnie gładką skórę. Każdy z kosmetyków różni się składem, zapachem i oczywiście skutecznością działania, dlatego warto wiedzieć co wybrać, dopasowując produkt do swoich potrzeb. Koniecznie zobacz najlepsze kremy do depilacji w naszej drogerii internetowej i czytaj dalej, by lepiej zrozumieć ich działanie.

14 produktów

Jak działają kremy do depilacji?

Kremy do depilacji zawierają tioglikolan wapnia - związek chemiczny rozpuszczający keratynę, substancję stanowiącą główny budulec włosów. To właśnie dzięki temu wyjątkowemu składnikowi zapewniają bezbolesne usunięcie włosków przez ich roztopienie. Nie musisz się jednak obawiać – krem działa tylko na powierzchni skóry, wnikając we włoski i rozpuszczając znajdujące się w ich łodydze mostki kreatynowe.

Kremy do depilacji są ciekawą alternatywą dla pianek i żeli do golenia, które tylko zmiękczają skórę i włoski, by łatwiejsze było ich usunięcie z pomocą maszynki. Efekty użycia kremu są jednak dłużej widoczne. Nie musisz obawiać się podrażnień skóry – producenci kosmetyków wzbogacają je o wiele łagodzących składników takich jak aloes i rumianek, o których dowiesz się więcej już za moment. Ich stosowanie jest bezpieczne, dlatego możesz nakładać je niemal na każdą część ciała, są bezpieczne także dla kobiet w ciąży.

Rodzaje kremów do depilacji

Włoski na skórze mogą różnić się grubością, a skóra wrażliwością, dlatego kremy do depilacji często dzieli się ze względu na przeznaczenie i rodzaj skóry. Stąd produkty dedykowane do ciała, do miejsc wrażliwych i do twarzy. Wielu producentów stosuje nawet podział na kosmetyki dla skóry normalnej, suchej i wrażliwej – odróżnia je nieco odmienna zawartość aktywnych składników. Przykładowo kremy do depilacji dla skóry wrażliwej i okolic bikini mają mniej substancji rozpuszczających keratynę. Produkty dla osób borykających się z suchą skórą są wzbogacone o mocznik, a z wrażliwą o substancje kojące, takie jak wyciąg z aloesu. Kremy mogą zawierać regenerujące masło shea, węgiel drzewny o działaniu detoksykującym, wyciąg z rumianku o działaniu kojącym i pantenol.

Jak prawidłowo stosować kremy do depilacji?

Nałóż grubą warstwę kremu na miejsca, z których chcesz usunąć owłosienie. Nie wcieraj jej, pozostaw na czas określony przez producenta. W większości przypadków musisz zaczekać od 4 do 10 minut – nigdy nie trzymaj ich dłużej niż zalecany czas, ponieważ możesz wywołać podrażnienia. Teraz zbierz włoski specjalną szpatułką, którą znajdziesz pośród akcesoriów do depilacji. Nie ma to większego znaczenia, czy wykonujesz ruchy pod włos czy z włosiem – obie metody przyniosą ci doskonałe efekty. Wydepilowaną skórę umyj dokładnie z pomocą letniej wody, nie musisz używać dodatkowych kosmetyków. Teraz nałóż balsam po depilacji, który opóźni odrastanie włosów lub tradycyjny balsam o działaniu nawilżającym.

Kremy do depilacji – dodatkowe wskazówki

Aplikując krem do depilacji koniecznie omijaj miejsca z widocznymi skaleczeniami i rankami, gdyż preparat może rozpuścić strupki, wywołując podrażnienia. Gdy depilujesz okolice bikini, unikaj nakładania kremu na błonę śluzową – dopuszczona jest wyłącznie depilacja części zewnętrznych.

Oczywiście jeśli chcesz uniknąć reakcji alergicznych, wykonaj test na małym fragmencie skóry i jeśli pojawią się niepokojące objawy, poszukaj innej metody depilacji. Możesz nanieść niewielką ilość kosmetyku np. w okolicy nadgarstka i odczekać 48 godzin. Jeśli pojawi się wysypka, kremy do depilacji mogą nie być dla ciebie – możesz sięgnąć po żel, piankę lub poszukać innego preparatu o łagodniejszej formule.