Kategorie

Odżywki do włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate są wrażliwe, mają odstające łuski, a w dotyku są szorstkie. Pasma mogą być takie z natury, ale często zdarza się, że na ich podniesioną porowatość wpływają zabiegi fryzjerskie, na przykład farbowanie i stylizowanie na gorąco. Włosy wysokoporowate są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, mogą się puszyć i być pozbawione blasku. Jak temu zapobiec? Stosuj skuteczne odżywki do włosów wysokoporowatych, a będziesz cieszyć się gładkimi, lśniącymi i zdrowymi pasmami. Sprawdź, jakie kosmetyki do tych szczególnie wrażliwych włosów przygotowaliśmy i wybierz produkt, dzięki któremu Twoje pasma będą zachwycać blaskiem.

49 produktów

Odżywki do włosów wysokoporowatych - co warto o nich wiedzieć?

Odżywki do wysokoporowatych włosów powinny być dobrane tak, żeby ułatwić Ci pielęgnowanie pasm zgodnie z zasadą równowagi PEH. To pielęgnacja, w której ważny jest balans trzech grup składników - protein, emolientów i humektantów. Każdy z nich pełni inną funkcję - proteiny odbudowują, emolienty chronią przed czynnikami zewnętrznymi, a humektanty nawilżają. Do pielęgnacji warto wprowadzić między innymi odżywki emolientowe do włosów wysokoporowatych zawierające oleje, na przykład olej słonecznikowy. Odżywka dla włosów wysokoporowatych może też zawierać olej z orzechów włoskich, który wygładza pasma, nawilża je i sprawia, że odzyskują blask.

Odżywka do włosów wysokoporowatych to nie wszystko! Jak dbać o pielęgnację delikatnych pasm?

Odżywka do włosów wysokoporowatych jest ważnym elementem pielęgnacji. Należy stosować ją po każdym myciu. Odżywka dla włosów wysokoporowatych nie jest jednak jedynym kosmetykiem ważnym w pielęgnacji delikatnych, narażonych na uszkodzenia mechaniczne pasm. Od czasu do czasu stosuj również odżywczą maskę. Warto wprowadzić też do regularnej pielęgnacji serum, które zapobiegnie puszeniu się włosów i wygładzi pasma. Zwróć uwagę na regularne olejowanie włosów. Polega ono na nakładaniu oleju dopasowanego do porowatości na około 2 godziny przed umyciem włosów.

Odżywki do wysokoporowatych włosów i nie tylko!

Odżywki emolientowe do włosów wysokoporowatych czy produkty zawierające humektanty i proteiny to tylko część naszej rozbudowanej oferty. W Drogerii Pigment znajdziesz również odżywki do włosów średnioporowatych i niskoporowatych. Dostępne są również produkty do pielęgnacji pasm z konkretnymi problemami, na przykład do plączących się włosów. Odżywki ułatwiające rozczesywanie sprawdzają się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W naszym asortymencie znajdziesz również odżywki do włosów kręconych. Ich zadaniem jest zapobieganie puszeniu się pasm oraz podkreślenie ich skrętu. Możesz zdecydować się również na odżywkę wegańską, czyli taką, która nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego. Sprawdź, jakie odżywki przygotowaliśmy dla Ciebie w Drogerii Pigment i wybierz kosmetyk, który odpowie na potrzeby Twoich włosów.