Kategorie

Serum do cery suchej

Czym charakteryzuje się sucha skóra? Przede wszystkim brakiem równowagi hydrolipidowej, która objawia się nadmiernym przesuszeniem, łuszczeniem, swędzeniem lub nieprzyjemnym napięciem. Dodatkowo taki typ cery jest niezwykle podatny na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych – zmiany temperatury, wiatr czy nawet zanieczyszczenia znajdujące się w środowisku. Właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o przywrócenie jej wspomnianej równowagi lipidowej oraz zabezpieczenie przed szkodliwymi bodźcami. W Drogerii Pigment znajdziesz bogaty wybór kosmetyków dedykowanych takiej skórze, a wśród nich serum do suchej cery – formułę z wysoko skoncentrowanymi składnikami aktywnymi, którą warto stosować dwa razy dziennie.

186 produktów

Serum do suchej cery – jak wybrać najlepszy kosmetyk?

Czym powinno się charakteryzować dobre serum do cery suchej? Kosmetyk powinien być przede wszystkim dedykowany takiemu typowi skóry. To bardzo ważne, ponieważ takie produkty są wolne od wysuszającego i mogącego podrażniać alkoholu oraz innych substancji – barwników, parabenów czy syntetycznych zapachów. Głównym zadaniem formuły musi być nawilżenie twarzy oraz naprawa i wzmocnienie naturalnej bariery hydrolipidowej. Dobrze, aby serum do suchej cery miało również właściwości odżywcze, regenerujące i ochronne. Dzięki temu w trakcie pielęgnacji będziesz mieć szansę nie tylko poprawić widocznie kondycję skóry, ale także wesprzeć produkcję lipidów i zlikwidować dyskomfort związany z przesuszeniem.

Co powinno znaleźć się w serum do twarzy suchej?

Podstawowym składnikiem serum do twarzy suchej powinien być kwas hialuronowy, czyli znany i lubiany składnik o działaniu nawilżającym. Co istotne, może mieć on różną wielkość cząsteczek, dlatego dobrze, aby kosmetyk zawierał te jak najmniejsze. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu formuła będzie mogła bez problemu dotrzeć w głębsze warstwy naskórka, nawilżając go od środka. Dodatkowo kwas hialuronowy chroni skórę przed utratą wody. Równie znakomitym wyborem będzie serum do cery suchej zawierające na przykład mocznik, witaminę E, ceramidy, glicerynę, sorbitol, pantenol, aloes czy alantoinę.

Serum do cery suchej to nie wszystko – jak jeszcze dbać o ten typ skóry?

Stosowanie serum do cery suchej to podstawa. Jednak jeden kosmetyk nie wystarczy, aby znacząco poprawić kondycję Twojej skóry. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby Twoja pielęgnacja skupiała się głównie na nawilżeniu i regeneracji. Świetnie sprawdzają się na przykład dostępne w naszej drogerii delikatne pianki lub emulsje do mycia czy peelingi enzymatyczne, które dzięki brakowi drobinek nie podrażniają twarzy. Nie zapomnij także o bogatym, treściwym kremie, który warto aplikować po wcześniejszym nałożeniu serum do twarzy suchej. Przynajmniej raz w tygodniu stosuj też maseczki nawilżające. A może szukasz innych kosmetyków? W takim razie sprawdź: