Kategorie

Odżywki emolientowe

Pielęgnację włosów powinniśmy wzbogać emolientami. Włosy ich potrzebują, ponieważ to właśnie one nadają pasmom gładkość i stanowią skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Kiedy emolientów w pielęgnacji występuje zbyt mało, Twoje włosy mogą stać się suche i nieprzyjemne w dotyku. Odżywki emolientowe zapobiegną temu odczuciu i sprawią, że pasma będą miękkie. W Drogerii Pigment przygotowaliśmy duży wybór produktów do pielęgnacji włosów, dzięki którym zadbasz o tak zwaną równowagę PEH, czyli stosowanie odpowiedniej ilości protein, emolientów i humektantów. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

67 produktów

Odżywki emolientowe – czego szukać w ich składzie?

Emolientowa odżywka może zawierać między innymi oleje, na przykład z awokado, który zapobiega nadmiernemu obciążeniu włosów, a jednocześnie przyczynia się do silnego nawilżenia pasm. Wartościowe są również oleje z kiełków pszenicy czy pestek jabłka, które sprawiają, że na włosach tworzy się ochronny film. Emolientowa odżywka do włosów może zawierać różnorodne ekstrakty, przykładem jest ekstrakt z siemienia lnianego, który dodatkowo odżywia włosy. W tej kategorii odkryjesz skuteczne odżywki emolientowe do włosów – zarówno przeznaczone do spłukiwania, jak i te, które możesz pozostawić na pasmach.

Odżywki emolientowe do włosów – co warto wiedzieć?

Jak każdy kosmetyk również emolientowa odżywka do włosów musi być stosowana regularnie, żeby przynosiła oczekiwane efekty. Pamiętaj też, że emolienty trzeba równoważyć przy pomocy protein i humektantów. Zawierające je odżywki również znajdziesz w naszym asortymencie. Odżywki emolientowe do włosów mogą być przeznaczone zarówno do wysoko-, jak i niskoporowatych pasm. Wiele zależy od składników, a szczególnie od olejów. Warto zwrócić na nie uwagę, żeby dopasować odżywkę do potrzeb włosów, jeśli producent nie podał na opakowaniu wskazówek. Przykładowo, w przypadku niskoporowatych pasm sprawdzi się emolientowa odżywka zawierająca olej kokosowy.

Odżywki emolientowe, proteinowe i humektantowe – odkryj naszą ofertę

W Drogerii Pigment znajdziesz skuteczne odżywki emolientowe, proteinowe i humektantowe, dzięki którym zadbasz o równowagę PEH. Jest ona kluczowa w pielęgnacji włosów. Dlaczego? Każdy z tych składników ma inne zadanie. Proteiny działają niczym wypełnienie mikrouszkodzeń we włosach, emolienty dodają gładkości i miękkości, a humektanty nawilżają pasma. Stosowanie wszystkich elementów tej włosowej układanki to gwarancja, że Twoje włosy będą pięknie lśniły, zdrowo wyglądały i łatwo się układały. W naszym asortymencie znajdziesz również odżywki przeznaczone na konkretne problemy. Twoje włosy są przyklapnięte? Zdecyduj się na odżywki dodające objętości. Oferujemy produkty do włosów w różnych formach – w asortymencie znajdziesz odżywki w kremie czy mgiełce. Sprawdź też bogatą ofertę szamponów oraz olejków, dzięki którym stworzysz idealny zestaw do codziennej pielęgnacji włosów.