Kategorie

Mydła w kostce rzemieślnicze

Mydła rzemieślnicze to kosmetyki naturalne, wytwarzane ręcznie i bazujące na sprawdzonych, prostych i delikatnych dla skóry składach, w których nie brakuje odżywczych i pielęgnacyjnych dodatków. To również rozwiązania ekologiczne – forma kostek sprawia, że są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska, podczas gdy ich wydajność gwarantuje, że posłużą Ci przez wiele miesięcy. Jednak wnętrze to nie wszystko! Rzemieślnicze mydła, jak sama nazwa wskazuje, powstają zgodnie z tradycyjnymi zasadami rzemiosła mydlarskiego, dzięki czemu wyglądają równie dobrze, co działają. Odkryj, jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w aktualnym asortymencie!

60 produktów

Rzemieślnicze mydła – a co to takiego?

Rzemieślnicze mydła powstają zazwyczaj na bazie składników roślinnych i są wytwarzane na zimno. Dzięki temu zawarte w nich substancje aktywne zachowują maksimum swoich cennych właściwości, a samo korzystanie z kosmetyków jest przyjemne i wydajne. Same receptury są efektem wieloletniego doświadczenia, a czasami wręcz rodzinnych przepisów, które przekazywano niegdyś z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu mydła rzemieślnicze są produktami najwyższej jakości, które nie tylko oczyszczają skórę, ale także nawilżają ją, odżywiają czy wygładzają. W ich składzie znajdziesz między innymi oleje i masła roślinne, glinki, zioła, a nawet olejki eteryczne, które są sekretem ich pięknego i długo utrzymującego się zapachu.

Jakie zalety mają rzemieślnicze mydła?

Rzemieślnicze mydła to przede wszystkim małe dzieła sztuki. Tego typu produkty powstają najczęściej w małych manufakturach i są wyrabiane ręcznie, dzięki czemu każda kostka powstaje z dbałością o każdy szczegół i pięknie prezentuje się na mydelniczce. Dodatkowo dostępne w tej kategorii artykuły mają delikatny, starannie opracowany skład, dzięki któremu dobrze się pienią, dokładnie oczyszczają skórą, jednocześnie jej nie podrażniając czy nie powodując nieprzyjemnego uczucia suchych dłoni. Mydła rzemieślnicze przed dopuszczeniem do sprzedaży leżakują przez odpowiednio dużo czasu, czasami nawet 12 miesięcy. W tym okresie nabierają cennych właściwości, dzięki którym pielęgnują skórę w trakcie mycia.

Polecane mydła rzemieślnicze

Które mydła rzemieślnicze warto wybrać? Na szczególną uwagę zasługują te marsylskie, na przykład od marki Foufour, dostępne w wersji mandarynkowo-limonkowej, truskawkowej, bambusowej czy oliwkowej. Produkty powstają na południu Francji i mają ściśle określony, stosowany od tysiącleci skład, którego aż 72% stanowią oleje roślinne. Formuły są wegańskie, biodegradowalne i wolne od szkodliwych dodatków. Inną propozycją są mydła Aleppo, czyli laurowe. To jedne z najpopularniejszych artykułów rzemieślniczych na świecie, które powstają wyłącznie na bazie maksymalnie czterech składników, w tym głównie oleju laurowego i oliwy z oliwek.

Sprawdź też inne mydła dostępne aktualnie w naszej drogerii online: