Kategorie

Maski do włosów suchych i zniszczonych

Bogatsza w składniki odżywcze aniżeli tradycyjne odżywki maska doskonale sprawdzi się gdy nasze włosysuche i zniszczone. Dedykowane tego typu pasmom kosmetyki zawierają stosowne substancje o działaniu nawilżającym oraz uelastyczniającym, odpowiedzialne zarówno za utrzymanie wilgoci wewnątrz włosa, jak i regenerację jego uszkodzonej struktury. Znajdziesz je nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także w naszej drogerii internetowej. Oferujemy rozmaite maski do włosów suchych i zniszczonych, które poprawią ogólną kondycję pasm, przywrócą im miękkość oraz naturalny blask. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całym dostępnym asortymentem, w którym uwzględniliśmy również maski do włosów niskoporowatych oraz średnioporowatych.

76 produktów

Co powinna zawierać dobra maska na włosy suche i zniszczone?

Pielęgnacja włosów, które są suche, a w następstwie również zniszczone wydaje się nie małym wyzwaniem, lecz nie oznacza to, że jest niewykonalna. Maska na włosy suche i zniszczone powinna zapewniać nawilżenie oraz regenerację, a co za tym idzie w jej składzie powinny znaleźć się substancje będące humektantami, jak i proteinami - mało- i wielocząsteczkowymi. Pierwsze w nich, czyli humektanty to składniki, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, mocznik czy miód, które pochłaniają wodę. Proteiny małocząsteczkowe natomiast są odpowiedzialne za odbudowę struktury włosa i mogą przybierać postać hydrolizowanej keratyny, jedwabiu bądź elastyny. Proteiny wielocząsteczkowe za to mają za zadanie pozostawić włosy gładkie i pełne blasku, a wśród nich powinny znaleźć się m.in. kazeina, kolagen, elastyna oraz proteiny jedwabiu.

Maska a włosy suche i zniszczone - jak stosować?

Maski uchodzą za uzupełnienie rytuału pielęgnacyjnego włosów. Powszechne przyjęło się, że należy je stosować 2-3 razy w tygodniu, pozostawiając na wilgotnych pasmach włosów na niespełna 10 minut. Włosy suche i zniszczone natomiast wymagają znacznie więcej. Maska po aplikacji może być trzymana pod czepkiem do nawet 45 minut. W ten sposób dostarczysz uszkodzonym kosmykom niezbędnych substancji do regeneracji. Ponadto, aby uzyskać lepsze rezultaty maski do włosów suchych i zniszczonych można wzbogacić za pomocą posiadanych w domu produktów, takich jak miód, czy oleje kuchenne, będące źródłem licznych minerałów oraz witamin.

Maski do włosów suchych i zniszczonych od cenionych producentów w Drogerii Pigment

Oferta Drogerii Pigment jest równie bogata w różnorodne produkty do pielęgnacji jak maska na włosy suche i zniszczone w stosowne składniki odżywcze. Znajdziesz u nas preparaty pielęgnacyjne zamknięte w wygodnych i co najważniejsze wydajnych opakowaniach od producentów, doskonale świadomych co piszczy w świecie beauty. Wystarczy, że zapoznasz się z prezentowanymi przez nas produktami od Anwen, Insight, Alfaparf czy Mawawo, którzy oferują również maski regenerujące, odbudowujące oraz do włosów cienkich. Nie zwlekaj i zapoznaj się z przygotowaną ofertą!