Kategorie

Ochrona przeciwsłoneczna

Opalona skóra jest obiektem pożądania wielu kobiet, dlatego, gdy tylko na niebie pojawi się słońce chętnie pokazujemy więcej ciała, by złapać promienie słoneczne. Co zrobić, by opalona skóra była zdrowa i jak opalać się bez strachu o negatywne skutki kąpieli słonecznych? Przede wszystkim przydadzą się kremy do opalania z filtrem. Kiedy aplikować kremy do opalania? Promieniowanie słoneczne uwalnia w skórze wolne rodniki, a promieniowanie dociera aż do skóry właściwej, gdzie niszczą włókna kolagenowe, przyspieszając starzenie i powodując zmarszczki głębokie. Dlatego właśnie przed zażywaniem kąpieli słonecznej należy chronić skórę aplikując balsam do opalania. Kremy do opalania powinny być nakładane ok. pół godziny przed ekspozycją na działanie promieni słonecznych, w tym czasie krem do opalania wchłonie się i stworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną. Należy pamiętać, że nałożenie preparatu raz, nie zabezpieczy skóry na cały dzień, balsam do opalania powinien być zatem aplikowany co kilka godzin i każdorazowo po zetknięciu skóry z wodą. Kremy do opalania z filtrem. Każdy dobry krem do opalania zawiera oznaczenie SPF, jego wartość określa zdolność ochrony przeciwsłonecznej danego kremu. Wartość wskaźnika SPF powinna być dostosowana do karnacji i natężenia promieniowania, specjaliści twierdzą, że kobiety o środkowoeuropejskiej urodzie powinny wybierać kremy do opalania z filtrem nie niższym niż SPF 30. Najlepszy balsam do opalania to taki, który chroni zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB. Olejki do opalania - przyspieszają opaleniznę i chronią. Jednym z wakacyjnych wyzwań, jest ładna opalenizna, preparatem, który zapewnia szybką, piękną i przede wszystkim bezpieczną opaleniznę jest olejek do opalania. Olejki zawierają w swym składzie witaminy, ekstrakty ziołowe i mineralne, które sprawiają, że skóra jest natłuszczona i odżywiona. Najważniejszą zaletą jest to, że olejek do opalania gwarantuje brązowo - złoty odcień skóry.

78 produktów

Ochrona przeciwsłoneczna – ważny element pielęgnacji

Produkty zapewniające ochronę przed promieniami UV są jednymi z najważniejszych, które powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. Właściwa ochrona przeciwsłoneczna jest Ci potrzebna nie tylko podczas urlopu, lecz także na co dzień. Stosowanie jej to sposób, żeby uniknąć szybkiego wystąpienia pierwszych oznak starzenia. Ochrona przeciwsłoneczna twarzy chroni również przed wystąpieniem przebarwień czy oparzeń słonecznych. Stosowanie kremu z filtrem do ciała czy twarzy jest też konieczne w przypadku niektórych chorób, na przykład bielactwa.

Ochrona przeciwsłoneczna – konieczna przez cały rok

Jest wiele osób, które stosuje filtry wyłącznie latem, kiedy działanie promieni jest dla nich widoczne. To błąd! Warto pamiętać, że kosmetyki z filtrem powinny być stosowane przez cały rok. Nawet, gdy wydaje Ci się, że słońce nie jest zbyt silne, ono wpływa na Twoją skórę. Promieniowanie słoneczne dociera przez cały rok, a niektóre powierzchnie dodatkowo je odbijają. Czy wiesz, że śnieg odbija kilkadziesiąt procent promieni słonecznych, co wzmacnia ich działanie? Z tego powodu ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna zawsze. Latem powinna być najsilniejsza, jednak to nie znaczy, że zimą nie musi być jej wcale. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie produkty przeciwsłoneczne o różnej wartości SPF.

Ochrona przeciwsłoneczna na twarz – poznaj bogatą ofertę

W Drogerii Pigment znajdziesz mnóstwo kosmetyków, dzięki którym ochrona przeciwsłoneczna twarzy będzie działała skutecznie. Oferujemy produkty, które świetnie się wchłaniają i można stosować na nie podkłady czy kremy BB. Nie pozostawiają białej warstwy. Makijaż będzie estetycznie się prezentował, a Twoja cera pozostanie zabezpieczona. Ochrona przeciwsłoneczna na twarz może mieć działanie pielęgnacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz produkty wzbogacone aloesem, który wykazuje działanie łagodzące. Ochrona przeciwsłoneczna do twarzy to również produkty pozwalające chronić usta przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Zabezpieczają one cienki naskórek, regenerują usta, dodają im blasku, a dodatkowo są to kosmetyki, które pięknie pachną.

Ochrona przeciwsłoneczna do twarzy i nie tylko – poznaj naszą ofertę

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy jest bardzo ważna, ale nie zapominaj o całym ciele. W Drogerii Pigment znajdziesz różne rodzaje kosmetyków, które ochronią Twoja ramiona, dekolt czy nogi przed intensywnym działaniem promieni słonecznych. Możesz zdecydować się na olejki, które zawierają filtr, a jednocześnie substancje pielęgnujące skórę. Dostępne są też spraye – ich zaletą jest łatwość aplikowania. W Drogerii Pigment znajdziesz również mleczka z filtrem do ciała przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Oferujemy też produkty do opalania, wśród których znajdziesz między innymi kremy brązujące i samoopalacze w musie.