Kategorie

Odżywki humektantowe nawilżające

Zadbaj o zachowanie równowagi PEH w pielęgnacji włosów. Stosuj odpowiednią ilość protein, emolientów oraz humektantów, żeby cieszyć się przyjemnymi w dotyku, lśniącymi i zdrowymi włosami, których układanie nie sprawia trudności. W Drogerii Pigment znajdziesz łatwe do stosowania i skuteczne odżywki humektantowe. Jakie jest ich zadanie? Humektantowe odżywki przede wszystkim odpowiadają za nawilżenie włosów. Kiedy jest ich zbyt mało, pasma stają się matowe i oklapnięte. Sprawdź, jakie odżywki humektantowe do włosów dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz produkt, dzięki któremu zadbasz o silne, lśniące pasma.

40 produktów

Odżywki humektantowe – czego szukać w ich składzie?

Odżywki do włosów humektantowe mogą zawierać pochodną miodu (Honeyquat), która wykazuje działanie silnie nawilżające, powoduje też, że włosy stają się gładsze, a dodatkowo ich rozczesanie jest mniej problematyczne. Kolejny wartościowy składnik, którym wzbogacane są humektantowe odżywki, to ekstrakt z lnu działający nawilżająco. Zwróć też uwagę na ekstrakt z czerwonych wodorostów. Składnik ten wygładza strukturę włosa, a dodatkowo tworzy na jego powierzchni ochronny film. Humektantowe odżywki zawierają też składniki, które zapobiegają puszeniu się włosów. W ten sposób działa ekstrakt z akacji senegalskiej.

Odżywki humektantowe do włosów – jak używać?

Odżywki nawilżające do włosów przede wszystkim warto stosować jak każdy kosmetyk regularnie. Pamiętaj też, że oprócz humektantów w pielęgnacji konieczne są też proteiny i emolienty. Odżywki nawilżające do włosów mogą być przeznaczone do spłukiwania – w tym przypadku kieruj się wskazówkami producenta, ile czasu powinny znajdować się na włosach. Niektóre możesz też stosować na umyte włosy i ich nie spłukiwać. Warto dokładnie je wczesać, żeby dotarły w każde miejsce. Odżywki do włosów humektantowe sprawdzają się również podczas olejowania. Możesz nałożyć ją pod olej i zmyć całość po kilkudziesięciu minutach.

Odżywki do włosów humektantowe i nie tylko – poznaj naszą ofertę!

W Drogerii Pigment znajdziesz różnorodne odżywki. Humektanty do włosów to tylko część składników, które w nich znajdziesz. Oferujemy również odżywki proteinowe i emolientowe. Dostępne są też produkty, które łączą w sobie wszystkie niezbędne składniki. To odżywki PEH, dzięki którym łatwiej będzie Ci zadbać o włosy, jeśli nie masz na to zbyt wiele czasu i potrzebujesz uniwersalnego kosmetyku. W naszym asortymencie znajdziesz również odżywki przeznaczone do rozwiązywania konkretnych problemów. Możesz zdecydować się między innymi na odżywki dodające objętości. Oferujemy produkty w różnych formach. Dostępne są między innymi mgiełki, które warto aplikować, żeby chronić pasma przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W Drogerii Pigment znajdziesz też odżywki, które zapobiegają puszeniu się włosów, ułatwiają rozczesywanie ich i przywracają pasmom blask.