Kategorie

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Każda kobieta wie, że aby cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, która zapewni im odżywienie i regenerację. Polega ona na ich myciu, nawilżaniu, właściwym szczotkowaniu i modelowaniu. Odpowiednia pielęgnacja włosów. Włosy są różne i wymagają dopasowanej do ich typu pielęgnacji. Nie ma jednego szamponu, który będzie odpowiedni dla każdego rodzaju włosów, dlatego niezwykle ważne jest to, aby dopasować kosmetyki do pielęgnacji włosów, które są odpowiedzią na ich potrzeby. Tylko pielęgnacja włosów odpowiednimi preparatami zagwarantuje im najlepsze odżywienie. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać? Osoby, których włosy są suche, pozbawione blasku i matowe, powinny sięgnąć po kosmetyki do pielęgnacji włosów bogate w witaminy i oleje, które wnikną w łuskę włosa i zagwarantują nawilżenie po same końce.

1168 produktów

Osoby, których włosy mają skłonność do przetłuszczania powinny wybrać preparaty o właściwościach normalizujących, które ograniczają wydzielanie sebum, dokładnie oczyszczają włosy jednocześnie zapewniając odżywienie. Włosom farbowanym przyda się odpowiednia pielęgnacja włosów, która utrwala kolor i zapobiega jego blaknięciu. Preparaty te są bogate w substancje regenerujące, które odbudowują strukturę włosa po zabiegu. Sprawdź naszą ofertę i spraw sobie kosmetyki do pielęgnacji włosów, które zagwarantują Ci blask, o którym marzysz od zawsze.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów – jaki szampon wybrać?

Szampon to podstawowy element pielęgnacji włosów, a przede wszystkim skóry głowy. Kiedy go wybierasz, skoncentruj się właśnie na potrzebach skalpu. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, zdecyduj się na produkt pozbawiony SLS. Są to mocno działające detergenty, które wielu osobom służą, jednak u niektórych mogą powodować podrażnienia. Chcesz od czasu do czasu pozbyć się nabudowanych na pasmach silikonów, resztek kosmetyków do stylizacji czy po prostu sebum? Zdecyduj się na szampon oczyszczający, który jest przeznaczony do stosowania od czasu do czasu. Możesz też wybrać szampon do zadań specjalnych. Takim kosmetykiem jest szampon chelatujący, który przygotuje Twoje włosy na przyjęcie henny. Możesz zdecydować się również na tak zwany suchy szampon – to produkt, dzięki któremu w kilka sekund odświeżysz włosy tuż przed wyjściem z domu.

Produkty do pielęgnacji włosów – maski i odżywki

Ważne kosmetyki do pielęgnacji włosów to odżywki i maski. Należy stosować je regularnie, żeby miały szansę zadziałać. Te produkty do pielęgnacji włosów mogą mieć różne zadania. W Drogerii Pigment znajdziesz maski wzmacniające, wygładzające, ochładzające kolor. Oferujemy maski do włosów o każdej porowatości. W Drogerii Pigment nie brakuje też odżywek – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Te kosmetyki do pielęgnacji włosów występują w wersji płynnej lub w kostce. To drugie rozwiązanie jest polecane szczególnie dla osób, którym zależy na wprowadzaniu do codzienności ekologicznych produktów. W naszej ofercie znajdziesz środki do pielęgnacji włosów zarówno profesjonalne, jak i drogeryjne. Nie brakuje kosmetyków o wegańskiej formule.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów – jakie jeszcze możesz wybrać?

Profesjonalna pielęgnacja włosów we własnym domu nie może opierać się jedynie o szampon oraz odżywkę i maskę. Zwróć też uwagę na inne kosmetyki, dzięki którym Twoje pasma będą znacznie zdrowsze, błyszczące i mocne. Możesz zdecydować się na olej, przy pomocy którego wykonasz tak zwane olejowanie. To zabieg, który doskonale wpływa na kondycję włosów. W naszym asortymencie znajdziesz oleje przeznaczone do włosów o każdej porowatości. Zwróć też uwagę na sera na końcówki. To kosmetyki, które są przeznaczone do pielęgnacji najbardziej narażonej na zniszczenia części włosów.

Środki do pielęgnacji włosów i skóry głowy

Pamiętaj, że właściwej pielęgnacji wymagają nie tylko włosy, lecz także skóra głowy. Odpowiedni szampon może nie wystarczyć. Zwróć też uwagę na peelingi do skóry głowy. To kosmetyki, dzięki którym bardzo dokładnie oczyścisz skalp, ale mogą też działać łagodząco. Peelingi przyczyniają się do zredukowania nieprzyjemnego uczucia swędzenia. Zwróć też uwagę na wcierki, których głównym zadaniem jest przyspieszenie porostu włosów. Mogą one zawierać kozieradkę, która nie tylko stymuluje wzrost włosów, lecz także zapobiega ich wypadaniu.