Kategorie

Manicure klasyczny

Często się mówi, że dłonie są wizytówką człowieka, w związku z tym wiele osób przywiązuje wagę do ich wyglądu. Najczęstszym wyborem jest manicure klasyczny, który pozwala podkreślić kształt paznokci, sprawiając jednocześnie, że dłonie pięknie się prezentują. W sklepie internetowym Drogeria Pigment oferujemy duży wybór kosmetyków i akcesoriów, dzięki którym samodzielnie możesz wykonać perfekcyjny manicure klasyczny. Będzie to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które lubią często zmieniać kolor paznokci, dopasowując go na przykład do poszczególnych stylizacji.

219 produktów

Skąd wziął się klasyczny manicure?

Pierwsze wzmianki o malowaniu paznokci można znaleźć w zapiskach ze starożytnego Egiptu. Ten pierwotny manicure był dozwolony wyłącznie dla członków znamienitych rodów. Pierwszy lakier do paznokci pojawił się z kolei w chińskich dokumentach sprzed ponad trzech tysięcy lat. Europejska kariera lakieru do paznokci rozpoczęła się natomiast dopiero na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to francuskie elegantki zapragnęły zmienić kolor swoich paznokci. Początkowo lakiery były produktem mało trwałym, ich wysychanie trwało bardzo długo, a do wyboru było niewiele wersji kolorystycznych. Z czasem producenci kosmetyków do pielęgnacji paznokci coraz bardziej dopracowali formuły lakierów, aż do uzyskania ich współczesnych wersji.

Zalety klasycznego manicure

Manicure w wersji klasycznej to rozwiązanie wybierane przez wiele osób głównie ze względu na to, że jest on stosunkowo tani i można go samodzielnie wykonać. Zarówno malowanie paznokci, jak i usuwanie lakieru w przypadku tego rodzaju manicure jest proste i szybkie. Jeżeli powierzchnia lakieru ulegnie zniszczeniu albo po prostu zechcesz zmienić kolor, wystarczy, że sięgniesz po zmywacz do paznokci i poświęcisz na to dosłownie kilka minut. Szeroki wybór barw lakierów klasycznych pozwoli Ci znaleźć odcienie, które będą pasowały do każdej Twojej stylizacji. Nie można też zapominać o tym, że manicure klasyczny jest znacznie łatwiejszy i mniej czasochłonny niż manicure hybrydowy.

Poznaj nasze produkty do manicure klasycznego

Oferta Drogerii Pigment to wszystko, czego potrzebujesz, aby samodzielnie wykonać perfekcyjny manicure klasyczny. Oprócz bardzo szerokiej gamy kolorystycznej lakierów w naszej ofercie znajdziesz także bezpieczne dla Twoich paznokci zmywacze do lakieru, bazy do lakieru oraz topy pozwalające zabezpieczyć kolor na dłużej. Oferujemy też odżywki do paznokci oraz preparaty przyspieszające schnięcie lakieru. Nasze propozycje to lakiery do paznokci znanych marek gwarantujących produkty najwyższej jakości. Możesz wybierać spośród dziesiątek kolorów, poczynając od klasycznych różów i czerwieni w ogromnej ilości odcieni, poprzez intrygujące błękity i zielenie, aż po lakiery w tonacji głębokiej czerni. Dostępne są lakiery żelowe oraz klasyczne.

Jak wykonać manicure klasyczny?

Pomalowanie paznokci klasycznym lakierem do paznokci nie jest niczym trudnym, jednak chcąc osiągnąć dobry efekt, należy poświęcić temu nieco czasu. Jako pierwsze należy przygotować płytkę paznokciową, czyli odsunąć z niej skórki, nadać paznokciom pożądany kształt oraz delikatnie je wypolerować. Aby przedłużyć trwałość klasycznego manicure, najpierw warto pomalować paznokcie bazą pod lakier, która dodatkowo wygładzi płytkę. Następnie można już przystąpić do nakładania lakieru w wybranym kolorze. W przypadku lakierów żelowych jest to najczęściej jedna warstwa preparatu, przy innych lakierach możesz pokusić się o położenie kolejnej warstwy. W ten sposób paznokcie nabiorą intensywnego odcienia. Ostatnim etapem klasycznego manicure będzie nałożenie na paznokcie topu, czyli preparatu mającego za zadanie dodatkowe utwardzenie lakieru. W naszej ofercie znajdziesz topy z pędzelkiem. Jeżeli bardzo się spieszysz, możesz dodatkowo skorzystać z preparatu przyspieszającego schnięcie paznokci.