Kategorie

Odżywki do włosów farbowanych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w Drogerii Pigment przygotowaliśmy bogaty wybór kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji fryzury. Wśród nich znalazły się także profesjonalne i naturalne odżywki do włosów farbowanych, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach pasm po zabiegu koloryzacji. Jak z pewnością wiesz – zmiana koloru wiąże się z ryzykiem uszkodzenia struktury włosów, ich przesuszeniem i zmatowieniem. Dodatkowo, jeśli chcesz, aby nowy odcień nawet po kilku tygodniach wyglądał dobrze i nie tracił swojej intensywności, to niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Pomogą Ci w tym dostępne w tej kategorii profesjonalne i naturalne odżywki do włosów farbowanych, które zamówisz u nas w atrakcyjnej cenie. Udanych zakupów!

39 produktów

Profesjonalne odżywki do włosów farbowanych – jak działają?

Odżywki do włosów farbowanych to kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o fryzurach po zabiegu koloryzacji. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie koloru przed płowieniem i wypłukiwaniem się, na przykład w trakcie kąpieli. Właśnie dlatego producenci wzbogacają je o takie substancje jak filtry UV, które stanowią najlepszą ochronę nie tylko dla odcienia, ale także dla struktury pasm. Co więcej, dobra odżywka do włosów farbowanych powinna zawierać również składniki pielęgnacyjne: oliwki, miód, olejek makadamia, awokado czy witaminę E. Dodatkowo mogą znaleźć się w niej też wyciągi i ekstrakty roślinne – takimi formułami może pochwalić się głównie naturalna odżywka do włosów farbowanych.

Dobra odżywka do włosów farbowanych, czyli jaka?

Dobra odżywka do włosów farbowanych to taka, która może pochwalić się wielowymiarowym działaniem. Co to oznacza? Formuła musi przede wszystkim wspierać regenerację i odbudowę struktury pasm, jednocześnie dogłębnie je nawilżając i przedłużając trwałość koloru. Dobrze, aby w składzie odżywki do włosów farbowanych znalazły się składniki proteinowe i inne, które zadziałają nie tylko na zewnątrz kosmyków, ale także od wewnątrz.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko odżywki do włosów farbowanych, ale także formuły o innym działaniu i przeznaczeniu. W szczególności polecamy:

Jak stosować odżywkę do włosów farbowanych?

To, jak będzie stosowana profesjonalna czy naturalna odżywka do włosów farbowanych, zależy od rodzaju formuły, na której zakup się zdecydujesz. Standardowe kosmetyki bez spłukiwania należy używać jeszcze pod prysznicem, po wcześniejszym umyciu głowy. Wystarczy aplikować ją na 2-3 minuty, delikatnie wmasowując i wgniatając w pasma na całej długości, a później spłukać letnią wodą. Innym pomysłem są odżywki bez spłukiwania, które w przypadku włosów farbowanych sprawdzają się szczególnie latem. Zawarte w nich filtry UV chronią kolor przed płowieniem. Aplikuj je zawsze na wilgotne kosmyki, rozprowadzając równomiernie od nasady aż po same końce.