Kategorie

Maski humektantowe

Humektanty to trzecia i zarazem ostatnia grupa substancji, która odgrywa niemałą rolę w pielęgnacji włosów w oparciu o równowagę PEH. Tego typu składniki odżywcze charakteryzują się właściwościami higroskopijnymi i stosuje się je w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu nawilżenia kosmykom. To za ich sprawą Twoje włosy staną się zdrowe, błyszczące i elastyczne. Wystarczy, że sięgniesz po maski humektantowe dostępne w asortymencie naszej drogerii internetowej. Znajdziesz u nas zarówno maski do włosów humektantowe zawierające aloes, glicerynę, mocznik, miód, jak i stosowne witaminy. Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi produktami pielęgnacyjnymi i wybierz swojego faworyta, który na dobre zagości w Twoim rytuale pielęgnacyjnym!

20 produktów

Jak działają maski do włosów humektantowe?

Odpowiednio dopasowana maska humektantowa może niekiedy stanowić alternatywę dla masek do włosów wysokoporowatych, czyli pasm, które charakteryzują się podatnością na przesuszenie oraz puszenie się. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie włosom odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz zwiększenie ich elastyczności. Humektantowa maska, a dokładniej przeprowadzona z jej pomocą kuracja sprawią, że dotychczas suche i kruche pasma staną się mniej łamliwe i – co więcej – odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na zatrzymanie odpowiedniej ilości wilgoci, włosy nabiorą również dawno utraconego blasku i staną się niezwykle miękkie w dotyku.

Jak stosować maski humektantowe?

Co prawda rolą substancji wpisujących się w grupę humektantów jest nawilżenie, jednak należy je stosować w towarzystwie innych preparatów pielęgnacyjnych zawierających emolienty oraz proteiny. Maski do włosów humektantowe stosowane samodzielne mogą doprowadzić do przesuszenia. Natomiast w połączeniu z innymi kosmetykami zgodnymi z równowagą PEH sprawią, że włosy zostaną również pokryte warstwą ochronną zabezpieczającą przed nadmierną utratą wilgoci, a także idealnie wygładzone. Warto mieć to na uwadze w szczególności, gdy zbliżają się ciepłe dni. Wystarczy, że humektantowa maska zostanie nałożona podobnie jak inne maski dostępne na sklepowych półkach na mokre bądź wilgotne włosy, a następnie, po upływie czasu zalecanego przez producenta, dokładnie spłukana.

Maska humektantowa - uzupełnienie rytuału pielęgnacyjnego włosów

Asortyment naszej drogerii internetowej jest nieustannie poszerzany o kolejne nowości kosmetyczne. Dzięki temu znajdziesz u nas wszystkie preparaty niezbędne do przeprowadzenia pielęgnacji w oparciu o równowagę PEH. Oferujemy zarówno multifunkcyjne maski PEH, maski proteinowe, maski emolientowe, jak i maski humektantowe. Każda oferowane przez nas maska humektantowa zawiera stosowane substancje odżywcze, bez których zapewnienie Twoim pasmom odpowiedniego poziom nawilżenia nie byłoby możliwe. Cieszące się niemałym uznaniem w środowisku włosomaniaczek, pochodzące od znanych producentów, takich jak Anwen, Cafe Mimi, Cantu, Trust My Sister, Mawawo czy Hairy Tale zostały zamknięte w wygodnych opakowaniach, które wystarczą nawet na kilka miesięcy.