Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Termoochrona włosów

Niemalże każde mycie włosów wiąże się z ich późniejszym suszeniem w wysokich temperaturach. Niekiedy decydujemy się również na stylizowanie pasm. Wszystkie te działania, a w szczególności spotkanie z suszarką, mogą negatywnie wpłynąć na kondycję naszych kosmyków, sprawiając, że stają się one widocznie przesuszone i zniszczone. Jak tego uniknąć? Wbrew pozorom jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Odpowiedzią jest odpowiednia termoochrona. Dzięki niej włosy zostaną zabezpieczone przed działaniem ciepła niezależnie od tego, czy sięgniesz po suszarkę, lokówkę czy prostownicę. W Drogerii Pigment znajdziesz termoochronne kosmetyki do włosów, które doskonale sprawdzą się podczas codziennej stylizacji.

16 produktów

Termoochrona, a kondycja włosów

Termoochrona do włosów ma za zadanie zapewnić odpowiedni poziom ochrony podczas kontaktu z wysoką temperaturą. Właściwie dopasowane do indywidualnych potrzeb kosmetyki, a następnie ich prawidłowa aplikacja, zapewnią szczelną warstwę skutecznie zabezpieczającą przed niekorzystnym działaniem ciepła. Jednak oprócz substancji odgrywających rolę swoistej tarczy termoochrona na włosy bardzo często zawiera również inne składniki aktywne, takie jak jedwab czy olejki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu preparat sprawia, że kosmyki stają się odporne, a zarazem mniej podatne na przesuszenie oraz łamanie. Należy jednak zaznaczyć, że równocześnie termoochrona nie sprawi, że włosy, które zostały uprzednio uszkodzone, odzyskają utracony blask oraz zdrowy wygląd.

Termoochrona na włosy dopasowana do indywidualnych potrzeb kosmyków

Termoochronne kosmetyki do włosów, podobnie jak inne preparaty do pielęgnacji oraz stylizacji, powinny być dopasowane do rodzaju i indywidualnych potrzeb kosmyków. W przypadku pasm delikatnych oraz cienkich doskonale sprawdzi się termoochrona włosów w postaci sprayu bądź mgiełki, które za sprawą lekkich konsystencji nie działają obciążająco. Kosmykom grubym, kręconym z tendencją do puszenia się szczególnie polecamy preparaty termoochronne wyróżniające się właściwościami wygładzającymi. Jeśli jednak posiadasz włosy suche i – co więcej – zniszczone to termoochrona do włosów wzbogacona o substancję nawilżające okaże się najlepszym wyborem.

Termoochronne kosmetyki do włosów - jak używać?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo aplikować termoochronne kosmetyki do włosów? Nie martw się! Już spieszymy z odpowiedzią. Na początku należy zaznaczyć, że tego typu preparaty powinny być stosowane za każdym razem, gdy chcesz poddać włosy samodzielnej stylizacji termicznej. Termoochrona włosów powinna być aplikowana przed jej rozpoczęciem. Najlepiej, aby pasma zostały po niej dokładnie rozczesane, gdyż wówczas produkt pokryje je równomiernie. Pamiętaj, że korzystając z możliwości prostownicy bądź lokówki włosy powinny być całkowicie suche, w przeciwnym wypadku preparat nie spełni funkcji ochronnej i nie zmniejszy ryzyka spalenia włókien włosa.

Termoochrona do włosów, a asortyment Drogerii Pigment

Asortyment Drogerii Pigment jest naprawdę zróżnicowany, dzięki czemu każdy klient znajdzie u nas kosmetyki przeznaczone nie tylko do pielęgnacji, lecz także stylizacji. Prezentowana przez nas termoochrona włosów została zamknięta w kompaktowych, i co najważniejsze, wydajnych buteleczkach. Zamówisz u nas preparaty o różnym działaniu oraz konsystencji, bowiem oferujemy:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą, w której uwzględniliśmy również produkty teksturyzujące do włosów.