Kategorie

Maski do włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate charakteryzują się delikatnie rozchylonymi łuskami, co sprawia, że nie są one idealnie gładkie, niekiedy trudno je rozczesać, niezwykle łatwo je przesuszyć, a rozdwojone końcówki stanowią chleb powszedni. Ze względu na to, że łączą one cechy zarówno włosów wysokoporowatych, jak i niskoporowatych dopasowanie preparatów pielęgnacyjnych z uwzględnieniem ich potrzeb to nie lada wyzwanie. Wychodząc naprzeciw klientom, których wygląd pasm nieustannie się zmienia, w asortymencie uwzględniliśmy maski do włosów średnioporowatych, zawierające humektanty, proteiny oraz emolienty, czyli substancje, które przywrócą im blask, miękkość oraz odpowiednie odżywienie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą!

29 produktów

Jak działają maski do włosów średnioporowatych?

Korzyści płynących ze stosowania dopasowanej do indywidualnych potrzeb maski do włosów średnioporowatych jest naprawdę wiele, dlatego postaramy się wymienić kilka najważniejszych. Przede wszystkim tego typu preparaty pielęgnacyjne za sprawą zawartych w nich składników odżywczych zapewniają pasmom optymalne odżywienie oraz nawilżenie, pozytywnie wpływając na ich ogólną kondycję. Dobra maska do włosów średnioporowatych sprawi, że struktura Twoich kosmyków zostanie wzmocniona, a co za tym idzie, będą one mniej podatne na kruszenie, łamanie, a także rozdwajanie się końcówek. Jednak to nie wszystko, gdyż regularne stosowanie maski sprawi, że włosy odzyskają swoją naturalną elastyczność, zachwycając efektem „jak po wyjściu od fryzjera”.

Jakie składniki powinna zawierać dobra maska do włosów średnioporowatych?

Pasma średnioporowate uwielbiają humektanty, proteiny, a nawet silikony, które wygładzają rozchylone łuski. Emolienty natomiast niekiedy powinny stanowić wyłącznie niewielką część w ich pielęgnacji, gdyż mogą one skutkować obciążeniem włosa. Mając to na uwadze, maska do włosów średnioporowatych powinna zawierać substancje, takie jak:

  • aloes i gliceryna odpowiedzialne za odpowiedni poziom nawilżenia,
  • keratyna, która odbudowuje łuski włosa, minimalizując podatność pasm na ewentualne uszkodzenia,
  • krzemionka, działająca wzmacniająco, zmniejszająca puszenie się pasm,
  • jedwab, wpływający na wygładzenie kosmyków, zarazem dodając im zdrowego blasku,
  • oleje średniocząsteczkowe, które zależności od zastosowanych do ich produkcji produktów działają odżywczo oraz uelastyczniająco.

Atrakcyjne cenowo maski do włosów średnioporowatych na wyciągnięcie ręki

Pomimo że maska do włosów średnioporowatych powinna stanowić wyłącznie uzupełnienie pielęgnacji dopasowanej do potrzeb pasm, warto zadbać o preparaty, które będą nie tyle bogate w stosowne substancje odżywcze, ile wydajne. W Drogerii Pigment znajdziesz maski do włosów średnioporowatych od cenionych w branży kosmetycznej producentów, takich jak Anwen, Hairy Tale, Mawawo oraz Trust My Sister zamknięte w pojemnych słoiczkach, które wystarczą na długi czas. Ponadto proponujemy maski do włosów średnioporowatych, które można stosować jako tradycyjny produkt, maskę na noc oraz pierwsze O w metodzie OMO. Zachęcamy również do zapoznania się z całym asortymentem naszej drogerii internetowej, w którym nie mogło zabraknąć masek regenerujących, odbudowujących oraz do włosów suchych i zniszczonych.