Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Aromaterapia

Aromaterapia polega na wykorzystaniu właściwości olejków, kadzidełek, które sprawiają, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, odprężeni lub wręcz odwrotnie – mamy lepszy humor i więcej energii do działania. Jeśli i Ty chcesz otoczyć się pięknym zapachem oddziałującym na wszystkie zmysły, koniecznie obejrzyj ofertę naszej drogerii internetowej. Przygotowaliśmy dla Ciebie cudowne olejki eteryczne, które można używać wraz z kominkiem, nałożyć bezpośrednio na skórę lub wkropić do kąpieli. Miłośniczki kadzideł znajdą u nas cudowne produkty o zapachu białej szałwii, kwiatu gorzkiej pomarańczy czy wanilii. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty – znajdziesz w niej mnóstwo produktów, które zadbają o Twoje lepsze samopoczucie.

159 produktów

Aromaterapia – jak działają olejki eteryczne i co warto wybrać?

Olejki eteryczne zawdzięczają swoje wyjątkowe właściwości obecnym w nich składnikom, głównie związkom organicznym pochodzenia roślinnego. Są pozyskiwane z roślin suszonych lub świeżych z pomocą destylacji parą wodną, ekstrakcji. Dodaje się je do kosmetyków, perfum, a także stosuje w ziołolecznictwie i aromaterapii. Po jakie olejki warto sięgnąć? Jeśli usiłujesz bezskutecznie wyleczyć przeziębienie, zamów olejek eukaliptusowy. Olejek lawendowy koi układ nerwowy, pomagając w bezsenności i bólach głowy. Olejek pomarańczowy działa uspokajająco i antydepresyjnie, jest pomocny również przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Olejek różany łagodzi dolegliwości związane z menstruacją, a waniliowy ułatwia zasypianie. W naszej ofercie znajdziesz także specjalne olejki do samochodu, które pomogą usunąć nieprzyjemny zapach tytoniu.

Kominki do aromaterapii – na co warto się zdecydować?

Aby aromaterapia mogła pomóc Ci w odprężeniu się po ciężkim dniu, musisz zadbać o odpowiednie akcesoria w postaci kominka. To często ceramiczne naczynie składające się z dwóch części – misy na wkropienie olejku oraz stelaża z otworem, w którym umieszcza się świeczkę. Jak działa kominek do aromaterapii? Płomień świecy podgrzewa miseczkę z olejkiem, który paruje i rozprzestrzenia się po wnętrzu. Pamiętaj o tym, by w misie umieścić mieszankę wody i olejku, by aromaterapia nie zadziałała zbyt drażniąco.

Innym rodzajem kominków są produkty przeznaczone do wosków zapachowych – rozpoznasz je po większej misie, w której kładzie się specjalne kostki do roztopienia. Są one nieco wyższe niż modele do olejków eterycznych, by zapobiegać przypaleniu. Ich zaletą jest to, że wosk nie paruje w przeciwieństwie do wody, dlatego nie trzeba regularnie kontrolować misy.

Aromaterapia z użyciem kadzidełek

Kadzidełka to wyjątkowe produkty, które wydobywają naturalny zapach aromatycznych żywic i kompozycję olejków, którymi zostały nasączone. Do ich palenia potrzebujesz specjalnej podkładki. Dają bardzo mocny zapach, jednak często pali się je tylko częściowo i „mszy” na specjalnej podstawce. Aromaterapia z użyciem kadzideł jest znana od tysięcy lat na Bliskim Wschodzie i w Indiach. Poza wspaniałym zapachem, są stosowane także w celach leczniczych, m.in. do odkażania powietrza, a także do odstraszania owadów. Są obecne i wykorzystywane w czołowych religiach świata. W zależności od wybranego zapachu, mogą oczyszczać z negatywnej energii (Palo Santo), obniżać poziom stresu (lawenda), poprawiać koncentrację (cytryna) czy dodawać energii (trawa cytrynowa).

Alternatywne sposoby na aromaterapię w domu – masła do ciała i inne produkty

Jeśli chcesz rozkoszować się błogim zapachem i jednocześnie zadbać o swoje ciało, możesz sięgnąć po masło do ciała w formie świeczki np. na bazie masła shea i oleju kokosowego, Tego rodzaju produkty wykorzystasz do masażu całego ciała, by natłuścić i odżywić skórę, jednocześnie wdychając kompozycję olejków, które zadziałają relaksująco przez aromaterapię. Wiele olejków eterycznych możesz wykorzystać do stworzenia „własnego” kremu i do domowych zabiegów SPA. Naturalne olejki mandarynkowe hamują wydzielanie łoju, a miętowe dodane do parówki pomogą dogłębnie oczyścić pory skórne. Olejek z drzewa herbacianego cechuje się silnymi właściwościami bakteriobójczymi, dlatego jest polecany do stosowania przez osoby borykające się z trądzikiem, łupieżem i łojotokiem.