Kategorie

Higiena intymna

163 produktów

Aby zachować zdrowie intymne, zapobiec infekcjom i podrażnieniom, należy przestrzegać kilku zasad higieny intymnej. Zapewnia ona komfort i uczucie świeżości i jest kluczowa dla zdrowia.

W ofercie Drogerii Pigment znajdziesz żele, płyny, emulsje, mleczka, pianki i chusteczki do higieny intymnej. Żel do higieny intymnej jest z nich najbardziej popularnym kosmetykiem, służy do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych. Jego skład opiera się na delikatnych składnikach myjących i pielęgnujących. Ma zapewnić poczucie świeżości i komfort przez cały dzień. Jego zadaniem jest także ochrona – pozwala zachować fizjologiczną równowagę skóry i błon śluzowych. Dobry żel do higieny intymnej wspomaga utrzymanie mikroflory bakteryjnej, zmniejszając ryzyko infekcji, wykazuje działanie regenerujące śluzówkę i działa przeciwzapalnie.

Płyn do higieny intymnej, podobnie jak żel, służy do pielęgnacji miejsc intymnych, jednak ma łagodniejszą od żelu formułę. Zarówno żel, jak i płyn do higieny intymnej pozwala utrzymać fizjologiczną równowagę, a regularnie stosowane sprzyjają profilaktyce chorób dróg moczowych. Wspierają także odbudowę naskórka i łagodzą podrażnienia.

Aby zachować świeżość przez cały dzień lub w czasie podróży, rekomendujemy chusteczki do higieny intymnej. Nie zajmują dużo miejsca, dlatego zmieszczą się w każdej torebce, pozwalając na użycie ich zawsze, gdy zajdzie potrzeba. Wykonane są z miękkiego materiału nasączonego preparatem, który odświeża i delikatnie oczyszcza. Chusteczki do higieny intymnej zagwarantują poczucie komfortu zawsze, gdy tego potrzebujesz, nie wymagają spłukiwania wodą i nie wywołują podrażnień.

Higiena intymna w naturalnym wydaniu

Lekarze ginekolodzy zalecają stosowanie preparatów o łagodnym dla skóry i błony śluzowej składzie i działaniu. Stąd też warto szczególną uwagę poświęcić produktom, które bazują na naturalnych składnikach. Ciekawe propozycje mają w swojej ofercie takie marki jak:

  • Vis Plantis;
  • Fitomed;
  • Biały Jeleń;
  • Vianek;
  • Gift of Nature;
  • Lactacyd.

W składzie ich produktów na próżno szukać substancji mogących podrażniać. Część z nich odpowiada też na konkretne problemy i wymagania, np. zawiera większą ilość prebiotyków lub składników łagodzących.

Higiena intymna – ochrona podczas menstruacji

W tym szczególnym czasie w miesiącu ważna jest właściwa higiena i zabezpieczenie przed przeciekaniem. Dlatego w tej kategorii umieściliśmy również szeroki wybór podpasek, wkładek oraz tamponów. Przekrój dostępnych propozycji obejmuje produkty odpowiadające różnym potrzebom i odmiennej intensywności menstruacji. Coraz więcej producentów dostrzega, że higiena intymna powinna być także bardziej eko. Dlatego w naszej ofercie znalazły się specjalne wkładki organiczne. Są pozbawione chloru, dioksyn, pestycydów czy substancji zapachowych, które mogą silnie uczulać, a nawet prowadzić do poważniejszych komplikacji. Dodatkowo powstały z organicznych materiałów, dzięki czemu są one w 100% biodegradowalne. To doskonała wiadomość zarówno dla środowiska, jak i dla kobiet stawiających na naturalne rozwiązania. Równie ekologiczną propozycją są kubeczki menstruacyjne, które z powodzeniem mogą być używane wielokrotnie, pod warunkiem zachowania odpowiedniej higieny.

Higiena intymna w Drogerii Pigment

Kategoria związana z higieną intymną jest szczególna. Ponadto oferta naszej drogerii obejmuje wszystko, czego potrzebuje kobieta, mężczyzna i dziecko do pielęgnacji ciała na co dzień, dlatego warto uzupełnić zakupy o niezbędne artykuły higieniczne dla całej rodziny. Niezależnie od tego, jakich produktów szukasz, w Drogerii Pigment znajdziesz propozycje dla siebie w doskonałej cenie. Pamiętaj, że przy zakupach od 150 zł możesz liczyć na bezpłatną przesyłkę i zawsze masz prawo do darmowych bezterminowych zwrotów. Dołączając do naszego programu lojalnościowego, zyskujesz dodatkowo!