Kategorie

Peelingi do twarzy

Każdy, kto chce się cieszyć gładką skórą wie, jak ważnym etapem w pielęgnacji jest peeling twarzy. Czas życia komórki naskórka trwa około miesiąca, w tym czasie przechodzi przez wszystkie warstwy przemieszczając się ku najbardziej zewnętrznej, gdzie ulegają zrogowaceniu.

78 produktów

Komórki te złuszczają się w naturalny sposób, jednak wiele przyczyn wpływa na to, że czasem dzieje się to wolniej, a skóra sprawia wrażenie suchej i ziemistej. Aby wesprzeć ten proces należy w pielęgnacji uwzględnić peeling twarzy. Dzięki regularnemu peelingowaniu skóra szybciej się odbudowuje tworząc nowe komórki, dzięki czemu skóra wygląda młodo i świeżo.
Pierwsze peelingi stosowała Kleopatra, kąpiąc się w zsiadłym mleku zawierającym kwas AHA, później zaczęto je wykorzystywać w medycynie, lecząc piegi i melazmę. Dzisiejsze preparaty złuszczające do twarzy wzbogacone są o składniki nawilżające i odżywcze, sprawiając, że skóra natychmiast zyskuje blasku, a wprowadzone składniki aktywne szybciej się wchłaniają. Wybierając peeling do twarzy należy dopasować go do typu skóry np: grubo- i drobnoziarniste do skór grubych, ziemistych i zmęczonych, peelingi enzymatyczne do skór delikatnych i alergicznych, maski typu peel-off polecane przed wielkimi wyjściami oraz naturalny peeling do twarzy, którego ścierającymi cząsteczkami są np. drobno zmielone pestki, czy enzymy i kwasy roślinne. Tradycyjne peelingi do twarzy stosuje się na zwilżoną skórę, delikatnie je w nią wmasowując kolistymi ruchami i spłukuje się go ciepłą wodą. Enzymatyczny peeling twarzy oparty jest na enzymach lub kwasach owocowych o niewysokim stężeniu. Aplikuje się go na czystą skórę i pozostawia na kilka do kilkunastu minut, podczas których preparat rozpuszcza wiązania między komórkami naskórka. Po określonym czasie działania, peeling spłukuje się wodą.
Peeling twarzy powinno się wykonywać 1-2 razy w tygodniu zaraz po oczyszczeniu skóry, najlepiej wieczorem, przed aplikacją maseczki do twarzy, ponieważ ułatwi wchłanianie zawartych w niej substancji aktywnych.

Dlaczego warto stosować peelingi do twarzy?

Peelingi do twarzy nie bez powodu są uważane za jeden z niezbędnych etapów w pielęgnacji. Choć nie stosuje się ich codziennie, to pełnią bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest usunięcie martwego naskórka, który w nadmiarze może powodować zapychanie porów i powstawanie niedoskonałości. Co więcej, peelingi do twarzy bez problemu radzą sobie z oczyszczaniem cery z wszelkich zanieczyszczeń, jednocześnie przygotowując ją do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Świetnym pomysłem jest stosowanie ich w duecie z maseczkami, czyli najpierw robisz peeling twarzy, a następnie aplikujesz formułą o wysokiej zawartości składników aktywnych. Szukasz idealnej maseczki? W Drogerii Pigment znajdziesz również takie kosmetyki!

Rodzaje peelingów do twarzy

Peeling do twarzy jest dostępny w kilku różnych wariantach. Wyróżniamy:

Wolisz łagodne kosmetyki bazujące na składnikach prosto z natury? W takim razie strzałem w dziesiątkę będą naturalne peelingi do twarzy!