Kategorie

Mydła w płynie

Czy wiesz, że pierwsze mydła pojawiły się już kilka tysięcy lat temu? Zgodnie z dostępnymi wzmiankami stosowano je w okolicach Babilonu. Choć od tamtej pory minęło mnóstwo czasu, to tego typu artykuły nie tracą na popularności. Standardowo do wyboru masz dwa podstawowe rodzaje – mydła w płynie i w kostce. Bez względu na to, na który z nich się zdecydujesz, działanie zawartych w nich substancji jest takie same. Produkty wnikają w brud i rozpuszczają go, pozostawiając skórę czystą i wolną nie tylko do zabrudzeń, ale także zarazków. W tej kategorii znajdziesz mydła w płynie, w tym także te naturalne, które sprawdzą się doskonale i w łazience, i w kuchni. Zapraszamy do poznania szczegółów oferty!

39 produktów

Dlaczego warto wybierać mydła w płynie?

Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie mydła w płynie warto kupić? Powód jest prosty – tego typu artykuły są po prostu bardziej higieniczne od swoich odpowiedników w kostce. Nikt inny ich nie dotyka, dzięki czemu nie znajdują się na nich bakterie. Zamiast tego to Ty dozujesz odpowiednią ilość produktu, która zostaje wyciśnięta bezpośrednio na Twoją dłoń. Co więcej, mydła w płynie są wygodne w użyciu, mogą mieć też łagodniejsze składy, a do tego możesz zafundować je sobie w rozmaitych wariantach zapachowych. Na tym nie koniec! Produkty z tej kategorii mają także swoje ekologiczne odpowiedniki – refile, które są tańsze i pozwalają ograniczyć ilość generowanych odpadów. A to wszystko w połączeniu z estetycznym wyglądem, którym mogą pochwalić się mydła w płynie, na przykład naturalne kompozycje YOPE.

Jak wybrać najlepsze mydło w płynie?

Zakup mydła w płynie powinien być odpowiednio przemyślany. Wbrew pozorom warto poświęcić chwilę przynajmniej na przeczytanie składu interesującego Cię kosmetyku. Dobrze, aby jego formuła była wolna od SLS i SLES, parabenów, konserwantów czy sztucznych barwników, które mogą podrażniać i przesuszać skórę. Właśnie dlatego dobrym wyborem są mydła w płynie naturalne, które zawierają składniki prosto z natury, dobrze oczyszczające ciało, jednocześnie je pielęgnując. Równie ważny jest oczywiście zapach – musi być delikatny, oraz konsystencja. Dobre produkty to takie, które odpowiednio się pienią, a po zmyciu nie pozostawiają na skórze nieprzyjemnej lepkiej warstwy. Pamiętaj, że w naszej ofercie znajdziesz też inne mydła, na przykład:

Czym różnią się mydła w płynie od tych w kostce?

Jak z pewnością się domyślasz, mydła w płynie zawierają o wiele więcej wody, której zawdzięczają swoją wygodną i przyjemną w stosowaniu konsystencje. Na tym jednak różnice między nimi a produktami w kostce się nie kończą. W artykułach z tej kategorii stosuje się wodorotlenek potasu, podczas gdy w drugich producenci wykorzystują wodorotlenek sodu. To właśnie on sprawia, że są twardsze. Dodatkowo znajdziesz w nich też sól, która odpowiada za nawilżające i łagodzące właściwości. Z kolei mydła w płynie, w szczególności te zapachowe, zawierają więcej olejków eterycznych, którym zawdzięczają swój przyjemny dla nosa aromat.