Kategorie

Pudry matujące

Wiele osób w każdym wieku boryka się z problemem nadmiernego wydzielania się sebum, a co za tym — ciągle błyszczącej się skóry. Jeżeli nie podoba Ci się to, że Twój makijaż już po kilku godzinach zaczyna się ścierać, a klasyczne pudry niewiele mogą na to poradzić, to znak, że powinnaś sięgnąć po coś skuteczniejszego, czyli pudry matujące. To doskonały sposób na to, aby strefa T przez cały dzień wyglądała perfekcyjnie. W ofercie Drogerii Pigment prezentujemy duży wybór kosmetyków, takich jak pudry matujące w kamieniu i sypkie. Mamy na przykład rewelacyjne pudry ryżowe, które nie tylko doskonale i na długo matują, ale także pielęgnują skórę twarzy.

62 produktów

Komu przydadzą się pudry matujące?

Pudry wykańczające o właściwościach matujących najbardziej przydadzą się osobom mającym problem z nadmiernym wydzielaniem się sebum, czyli osobom o skórze skłonnej do przetłuszczania się. Warto dodać, że nadmiernie błyszcząca skóra to nie tylko problem estetyczny, ale także znaczne skrócenie czasu trwałości makijażu. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po pudry utrwalające, które jednocześnie zmatowią skórę.

Jednak jeżeli nawet nie masz problemów z przetłuszczającą się skórą, to warto uzupełnić swoją kosmetyczkę o puder matujący na lato. W upalny dzień skóra nie tylko szybciej się przetłuszcza, ale przede wszystkim się poci, co może w zdecydowanym stopniu skrócić trwałość makijażu. Dlatego pokrycie jej warstewką pudru matującego przyniesie doskonały efekt. Warto też sięgnąć po puder pod oczy, wtedy cała twarz będzie prezentowała się idealnie.

Jak działają pudry matujące?

Zasada pudru matującego sypkiego, jak i w kamieniu polega na tym samym. Cieniutka warstwa kosmetyku pokrywa równomiernie twarz, ze szczególnym uwzględnieniem strefy T i skutecznie wiąże pojawiające się na skórze sebum czy drobinki potu. Dodatkowo warto dodać, że nawet tanie pudry matujące najczęściej mają w swoim składzie komponenty, które nie tylko matują, ale także pielęgnują skórę twarzy.

Dzięki swoim właściwościom pudry matujące utrwalają makijaż na długi czas i nie „ciastkują się”, czyli nie ważą się oraz nie zbierają się w załamaniach skóry. Ponadto nie można zapomnieć o właściwościach wygładzających pudrów matujących — to dzięki nim skóra staje się jednolita i jedwabiście gładka.

Wybierz ulubione pudry matujące online

Makijaż wykończony z użyciem pudru matującego prezentuje się świeżo i trzyma się bez konieczności poprawek przez naprawdę długi czas. Już cieniutka warstwa wystarczy, aby uchronić podkład i kosmetyki kolorowe zastosowane do zrobienia make-upu przed ścieraniem ze skóry. Pudry matujące w kamieniu dostępne są w poręcznych pojemniczkach, można je więc wrzucić do torebki i użyć w razie potrzeby. Z kolei pudry sypkie matujące można wygodnie nakładać za pomocą szerokiego pędzla, dlatego ten rodzaj zdecydowanie łatwiej będzie nakładać w warunkach domowych. Niezależnie od tego, na jaką formę pudru się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że kupując w naszym sklepie internetowym, otrzymasz produkt najwyższej jakości.