Kategorie

Szczoteczki do zębów

Regularna higieny jamy ustnej jest niezwykle ważna, bowiem pozwala ona zapobiec wystąpieniu wielu chorób, w tym również próchnicy. Jednak aby proces mycia zębów przynosił upragnione efekty, należy zadbać nie tylko o jego regularność, ale przede wszystkim o odpowiednie akcesoria, takie jak pasta oraz szczoteczka. Dlatego jeśli szukasz szczoteczki do zębów, która pozwoli Ci na dokładne oczyszczenie jamy ustnej, to doskonale się składa. W poniższej kategorii znajdziesz szczoteczki do zębów od znanych i cenionych producentów, które różnią się między sobą wielkością, kształtem, twardością włosia, a nawet materiałem, z którego zostały wykonane. Z pewnością każdy klient znajdzie u nas szczoteczkę do zębów, która stanie się jego nieodłącznym sprzymierzeńcem w walce o piękny uśmiech!

60 produktów

Czym się kierować przy wyborze szczoteczki do zębów?

Ze względu na różnorodność manualnych szczoteczek do zębów decydując się na wymianę dotychczas używanej, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim rozmiar szczoteczki do zębów powinien zostać dopasowany do wieku użytkownika. Podobnie jak wielkość główki. Szczoteczki do zębów dla dzieci posiadają główki o długości od 2 cm do 2,5 cm. Natomiast szczoteczki do zębów dla dorosłych od 2,5 cm do 3 cm. Główka powinna być wystarczająco okrągła, by można było dotrzeć do wszystkich zębów. Nawet tych z pozoru trudno dostępnych. Jeśli chodzi o długość rączki, to w szczoteczkach dla dzieci powinna ona wynosić od 11 cm do 13 cm, a dla dorosłych od 15 cm do 17 cm. Najlepiej, aby szczoteczka mieściła się w ręce i pozwalała na wygodną higienę.

Szczoteczki do zębów a twardość włosia

Manualne szczoteczki do zębów niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród klientów w każdym wieku i z łatwością można znaleźć je w każdym domu. Nic dziwnego, gdyż mimo swoje prostoty charakteryzują się one wysoką skutecznością oraz spełniają swoje podstawowe funkcje. Niemniej decydując się na zakup manualnej szczoteczki do zębów, oprócz wcześniej wymienionych aspektów, warto zwrócić uwagę na twardość włosa. W sprzedaży znajdziesz szczoteczki do zębów:

  • o miękkim włosiu dedykowane dzieciom, osobom z nadwrażliwością zębów oraz po zabiegach chirurgicznych jamy ustnej, bowiem miękkie włosie oczyszcza zęby, równocześnie nie podrażniając dziąseł,
  • o średnio twardym włosiu, idealne dla wszystkich osób, które nie mają problemów z zębami,
  • o twardym włosiu zalecane osobom, u których występuje problem z odkładaniem się płytki nazębnej oraz sadów. W szczególności docenią je osoby pijące dużo herbaty, kawy oraz palące papierosy.

Szczoteczki do zębów dla dzieci

Higiena jamy ustnej u dziecka ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie zębów mlecznych, jak i stałych, a nawet prawidłowy rozwój maluszka. Dlatego szczoteczki do zębów dla dzieci powinny spełniać podstawowe potrzeby maluszka w danym okresie życia. W okresie niemowlęcym szczoteczka do zębów powinna zapewnić przede wszystkim delikatne oczyszczanie dziąseł raz ich subtelny masaż podczas ząbkowania. W sprzedaży można znaleźć szczoteczki do zębów dla niemowląt w klasycznej postaci, jak i w formie nasadki na palec. Dla dzieci od 1 do 3 roku życia natomiast warto postawić na szczoteczki do zębów z nieco większą główką dodatkowo powleczoną gumową, miękką powłoką, które zminimalizuje ryzyko podrażnienia dziąseł czy szkliwa oraz liczbą włókien. Na dalszych etapach warto zainwestować w szczoteczkę do zębów, która ułatwi maluchowi samodzielną naukę mycia zębów. W dużej mierze dobór szczoteczki do zębów na tym etapie jest kwestią indywidualną.

Szczoteczki do zębów a zróżnicowany asortyment Drogerii Pigment

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, nieustannie staramy się poszerzać dotychczasowy asortyment Pigmentu o coraz to nowsze propozycje kosmetyczne. Dzięki temu każdy ma okazję zamówić u nas kosmetyki oraz akcesoria do codziennej pielęgnacji na miarę swoich potrzeb. Nie mogło być inaczej w przypadku szczoteczek do zębów, bowiem znajdziesz u nas: