Kategorie

Serum jest silnym kosmetykiem, który wspomaga codzienną pielęgnację. Przeważnie jest to koncentrat substancji aktywnych, działa mocniej niż krem jednak jego formuła jest znacznie lżejsza. Zdarza się jednak, że serum stanowi koktajl pełniący rolę multifunkcyjnego kosmetyku.
Serum nawilżające może być stosowane codziennie, wspomagając działanie kremu. Należy je delikatnie rozetrzeć w dłoniach i opuszkami palców rozprowadzić na powierzchni oczyszczonej skóry i poczekać do jego wchłonięcia. Podczas pielęgnacji należy pamiętać, że innych kosmetyków wymaga skóra okolic oczu, bowiem jest to najcieńszy fragment skóry, najbardziej skłonny do podrażnień i często to właśnie w tym obszarze najszybciej widoczne są oznaki starzenia. Serum pod oczy sprawi, że skóra tej okolicy będzie nawilżona, miękka i wypoczęta.
Podobnie jak kremy, serum powinno być dopasowane do potrzeb skóry. Jak zatem wybrać dobre serum do twarzy? Osoby o skórze suchej powinny wybierać preparaty o bardziej oleistej formule, skóra ze skłonnością do przetłuszczania i trądziku lepiej przyjmie lekkie formuły, multifunkcyjne serum jest doskonałym rozwiązaniem przed wielkim wyjściem, zwłaszcza po peelingu, kiedy daje najbardziej spektakularne efekty. Kobiety o skórze dojrzałej powinny wybierać witaminowe serum o działaniu lliftingującym. Jednak jak z każdym kosmetykiem dobór odpowiedniego preparatu jest bardzo indywidualną sprawą i jest uzależniony od wielu różnych czynników.

Serum

216 produktów
Wyświetlono 24 z 216 produkty
Pokaż kolejne 24 produkty