Pielęgnacja włosów średnioporowatych według Anwen

Ogólne
Spis treści

Porowatość włosów to wciąż temat, o którym mówi się i pisze zdecydowanie za mało. O ile oswoiliśmy się już z tym, że nasze włosy mogą być cienkie lub grube albo proste, falowane czy kręcone i kierujemy się takimi kategoriami przy wyborze kosmetyków do ich pielęgnacji i stylizacji tak wciąż nie patrzymy na zdecydowanie bardziej istotną w tej kwestii cechę jaką jest porowatość. W poprzednim artykule, w którym zostało przybliżone pojęcie porowatości mogliśmy zobaczyć jak wyglądają włosy wysokoporowate i w jaki sposób o nie dbać by wyglądały możliwie najlepiej. Dziś kolej na kolejny typ – średnioporowate włosy.

Jakie są włosy średnioporowate?

Większość włosów naturalnie ma porowatość, którą możemy opisać jako średnią, ponieważ nie wykazuje ona wyłącznie cech włosów o porowatości wysokiej ani niskiej. Mogą to być włosy, których z natury wysoka porowatość została zmniejszona poprzez odpowiednią pielęgnację lub  niska porowatość została podniesiona przez zabiegi chemiczne, ale przeważnie jest to cecha wrodzona.

Włosy o średniej porowatości często łączą cechy wysoko i niskoporowatych włosów i są mówiąc w skrócie najbardziej „normalne”. Ich łuski są nieznacznie odchylone od łodygi włosa i nie są aż tak regularnie ułożone jak na włosach o niskiej porowatości. Przeważnie też osoby, które nie potrafią samodzielnie określić swojej porowatości posiadają właśnie taki typ włosów. Mogą to być włosy falowane, które nie są zbyt suche i szorstkie, ale nie są też tak gładkie jak włosy niskoporowate. Włosy o średniej porowatości zwykle nie sprawiają większych trudności, są podatne na układanie i stylizację, ale nie w takim stopniu jak włosy wysokoporowate. Podobnie, choć w mniejszym stopniu niż włosy wyskokoporowate mogą też mieć tendencję do puszenia się oraz mogą być trudne w rozczesywaniu.

Jak dbać o włosy średnioporowate?

Włosy średnioporowate dobrze tolerują oleje o średnich cząstkach, czyli kwasy jednonienasycone z grupy omega – 7 i omega – 9 (np. oliwa z oliwek, olej z pestek winogron oraz śliwki, olej migdałowy). Odpowiednie substancje aktywne z grupy protein dla tego rodzaju włosów to również te o średniej wielkości cząsteczek (hydrolizowana keratyna czy jedwab), które z jednej strony odbudowują keratynową strukturę włosa, ale również efektywnie wygładzają włosy.

Jeśli masz średnioporowate włosy sprawdzą się u Ciebie:

Maska 'Winogrono i Keratyna’ do średnioporowatych włosów, Anwen

To stworzona specjalnie dla włosów o średniej porowatości maska, w której znalazł się dedykowany dla takich włosów olej z pestek winogron, hydrolizowane proteiny jedwabiu i keratyny, a także nawilżający aloes. Po jej użyciu włosy są gładkie i elastyczne oraz doskonale odżywione.

Maska regenerująca z awokado i migdałami, Cosnature

Połączenie trzech olejów z dużą zawartością jednonienasyconych kwasów tłuszczowych: awokado, migdałowego i arganowego oraz hydrolizowanych protein (pszenicy i słodkich migdałów) sprawia, że ta maska idealnie odżywia średnioporowate włosy. Nadaje włosom blasku, wygładza je, a także zapobiega łamliwości i rozdwajaniu się końcówek.

FullSizeRender.jpg

Maska Toskańska, Planeta Organica

Świetna, emolientowa maska o pięknym zapachu, która również idealnie sprawdza się na średnioporowatych włosach dzięki olejom, które zawiera. Zarówno oliwa z oliwek, olej z pestek winogron jak i ten ze słodkich migdałów są bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Po jej użyciu włosy są bardzo gładkie i błyszczące, ale też odpowiednio dociążone, przez co zupełnie się nie puszą.

Olej 'Mango’ do średnioporowatych włosów, Anwen

To kompozycja trzech olei dobranych do średnioporowatych włosów: ze słodkich migdałów, śliwkowego i kameliowego. Wzbogacona aromatem owoców mango sprawia, że włosy stają się gładsze i bardziej elastyczne.

Olej z pestek śliwki, Your Natural Side

Cudownie pachnący marcepanem olej, który genialnie sprawdza się nie tylko w pielęgnacji średnioporowatych włosów, ale też twarzy. Działa przeciwstarzeniowo i nawilżająco, a stosowany regularnie na włosach wygładza je i zapobiega rozdwajaniu końcówek.

Olej z orzecha laskowego, Etja

Olej z orzechów laskowych w ponad 85% składa się z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które jak już wiemy sprawdzają się idealnie w pielęgnacji włosów o średniej porowatości. Włosom dodaje blasku, a także nadaje im elastyczność i wygładza je.

Produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 2 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT