Kategorie

Kwasy hialuronowe

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała zawierające kwasy hialuronowe od jakiegoś czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowoczesna technologia sprawia, że ten naturalny składnik można kupić w postaci płynnej lub żelowej. W asortymencie Drogerii Pigment znajdziesz wysokiej jakości kwasy hialuronowe dostępne w kilku bezpiecznych stężeniach. Kwasy można stosować bezpośrednio na skórę lub jako składnik bardziej złożonego preparatu pielęgnacyjnego, np. kremu do twarzy, maseczki lub balsamu do ciała. Dzięki naszej ofercie możesz w zaciszu własnej łazienki zastosować pielęgnację do niedawna dostępną jedynie w salonach kosmetycznych.

4 produktów
 • Lynia

  Potrójny kwas hialuronowy w stężeniu 1,5% to mieszanka 3 kwasów hialuronowych o różnej masie cząsteczkowej: 0,5% kwasu wielkocząsteczkowego o masie o masie 1.0-1.8 MDA tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zapobiega uciekaniu wody z wnętrza.  0,5% kwasu małocząsteczkowegoo masie 100 000 - 400 000 DA nawilża i zwiększa przenikanie...

  19,90 zł Na stanie 14,93 zł
 • Lynia, Kwas hialuronowy roztwór 1%, żel, 50 g
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Lynia

  Kwas hialuronowy znajduje się w Twojej skórze naturalnie - dzięki niemu wygląda ona młodo, świeżo i nie posiada zmarszczek. Z wiekiem go ubywa, dlatego skóra traci wodę. Chcesz pomóc swojej cerze? Sięgnij po kwas hialuronowy Lynia o stężeniu 1%. Kwas wiąże wodę w naskórku, zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz dodaje elastyczności skórze. Chroni naskórek...

  14,90 zł Brak na stanie 11,17 zł
   Oczekiwanie na dostawę
 • Senkara, Kwas hialuronowy w żelu 30%, 30 ml
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Senkara

  Kwas hialuronowy to składnik o wielokierunkowym działaniu, warto go stosować w codziennej pielęgnacji. Intensywnie nawilża, regeneruje oraz wygładza skórę. Wpiera działanie ochronne, ponieważ stanowi naturalną barierę chroniącą tkanki przed infekcją. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, dlatego preparat pomoże opóźnić procesy starzenia się...

  Brak na stanie 43,00 zł
   Oczekiwanie na dostawę
 • Manufaktura Natura, Potrójny kwas hialuronowy 1,5%, 30ml
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Manufaktura Natura

  Unikalna mieszanka trzech kwasów hialuronowych, która odpowie na potrzeby naszych Klientek w kwestii nawilżenia i pielęgnacji skóry narażonej na występowanie zmarszczek. Kwas hialuronowy, jedną z najsilniej działających w tej kwestii substancji. Występuje naturalnie w naszym naskórku i odpowiada za stymulację odnowy komórek. Jego poziom się obniża się z...

  Brak na stanie 30,00 zł
   Oczekiwanie na dostawę

Czym są kwasy hialuronowe?

Kwasy często kojarzą się z czymś niebezpiecznym albo wymagającym wprawy podczas stosowania. Jednak kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze człowieka oraz w mazi stawowej, jest więc całkowicie bezpieczny. Kwasy hialuronowe odpowiadają w dużej mierze za wygląd skóry, niestety z czasem ich zawartość w organizmie ulega znacznemu zmniejszeniu. W związku z tym skóra traci jędrność i sprężystość, staje się mniej nawilżona i pojawiają się na niej zmarszczki.

Kwasy hialuronowe to humektanty – odpowiadają głównie za wiązanie cząsteczek wody i utrzymywanie jej w skórze, dlatego znalazły się w wielu kosmetykach nawilżających i ujędrniających, takich jak kremy, sera czy balsamy do ciała.

Jak działają kwasy hialuronowe?

Kwasy hialuronowe mogą pochwalić się szerokim spektrum możliwości. Można nimi pielęgnować nie tylko twarz, ale także ciało i włosy. Najprostszym sposobem jest dodanie kilku kropel kwasu do kremu lub serum stosowanego na co dzień. To pomoże dogłębnie nawilżyć skórę i dostarczyć składniki odżywcze do najgłębszych jej partii. Kwasy hialuronowe można stosować na końcówki przesuszonych włosów, co w połączeniu z odpowiednim olejem pozwoli skutecznie je wygładzić. Można też dodawać je do maseczek, zarówno tych stosowanych na twarz, jak i na włosy. Wreszcie kwasy hialuronowe można wykorzystać jako dodatek do kremu używanego do pielęgnacji rąk i paznokci. To wszechstronne działanie kwasów hialuronowych pozwala nazwać je wręcz kwasami młodości, nie powinno więc ich zabraknąć w Twojej łazience.

Korzyści płynące ze stosowania kwasów hialuronowych

Jak już ustaliliśmy, kwasy hialuronowe wyróżniają się bardzo szerokim spektrum działania, dzięki czemu można je dodawać właściwie do każdego kosmetyku używanego do pielęgnacji. Warto więc teraz wymienić najważniejsze korzyści płynące ze stosowania prezentowanych kwasów. Istotnym skutkiem działania kwasów hialuronowych jest głębokie nawilżenie, a co za tym idzie – regeneracja naskórka i zdecydowane spowolnienie procesów starzenia skóry. Dobrze nawilżona skóra jest bardziej elastyczna, dzięki czemu jest wyraźnie gładsza i ujędrniona, a zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Nie bez znaczenia jest także to, że kwasy hialuronowe zwiększają możliwość przenikania składników aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych do twarzy i ciała. Ponadto kwasy tworzą warstwę ochronną przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi z zewnątrz.

Wybierz odpowiedni kwas hialuronowy

Wybierając kwasy hialuronowe, należy zwrócić uwagę na ich stężenie. W naszej ofercie znajdziesz kwasy o stężeniu 1%, 1,5% i 3%. Poza tym kwasy mogą różnić się wielkością cząsteczek. Wyróżnia się kwasy wielkocząsteczkowe, które nie przenikają do głębszych warstw skóry, ale tworzą na niej film, skutecznie chroniący przed utratą wilgoci oraz wspomagający regenerację zewnętrznej warstwy skóry. Po drugie dostępne są kwasy hialuronowe małocząsteczkowe, które swobodnie docierają do warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu dostarczają głębiej niezbędne składniki odżywcze, spłycają zmarszczki i przyspieszają gojenie się ran. Ostatnim typem kwasów hialuronowych są kwasy ultramałocząsteczkowe, które są w stanie przeniknąć najgłębiej, zapewniając w ten sposób maksymalne nawilżenie skóry.