Włosy nisko czy wysokoporowate?

Piekne włosy, Ogólne
Spis treści

Włosy nisko czy wysokoporowate? Dzięki nam dowiesz się jaką porowatość mają Twoje włosy i jak dostosować odpowiednią pielęgnację.

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Różnią się między sobą porowatością, która jest określana jako stopień rozchylenia łusek włosa. Poniżej krótka „ściąga”, by Twoja codzienna pielęgnacja była odpowiednio dobrana.

Włosy niskoporowate mają ciasno przylegające do kory włosa łuski. Ten typ włosa jest odporny na uszkodzenia zewnętrzne, wszelkie zabiegi fryzjerskie oraz stylizację. Włosy o niskiej porowatości są gładkie, błyszczące, nie puszą się, choć łatwo doprowadzić je do „obciążenia” nieodpowiednią pielęgnacją. Mogą stosunkowo łatwo się przetłuszczać oraz bardzo długo schnąć po myciu. Do pielęgnacji „niskoporów” warto włączyć oleje o małych cząsteczkach np. olej kokosowy oraz aminokwasy i hydrolizowaną keratynę. Dobrze jest również stosować lekkie substancje nawilżające np. aloes, jak i włączyć do swojej rutyny zabiegi odżywcze polegające na nałożeniu maski pod foliowy czepek i ręcznik/turban. Polecamy do tego zabiegu Maskę do włosów niskoporowatych – Glinka i kokos marki Anwen, którą możecie użyć z turbanem z tej marki. Do codziennego użytku warto włączyć bogatą w masło babassu Emolientową odżywkę do włosów niskoporowatych z marki Hairy Tale.

Włosy średnioporowate posiadają lekko odchyloną łuskę i najczęściej nazywane są włosami „normalnymi”. Jeśli Twoje włosy łatwo się układają, delikatnie puszą się (szczególnie po suszeniu), łatwo ulegają uszkodzeniom, a końcówki są rozdwojone to możesz śmiało określić je mianem „średnioporów”. Włosy te lubią się z odżywkami i maskami zawierającymi zarówno proteiny, emolienty i humektanty (równowaga PEH) np. Anwen – Maska Winogrona i Keratyna. Nie należy zapominać o zabezpieczeniu końcówek i tu polecamy nałożyć kilka kropel serum Mydlarnia Cztery Szpaki – Serum do włosów średnioporowatych.

Włosy wysokoporowate – ich łuski są silnie odchylone od kory włosa i łatwo reagują na zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Najczęściej ten typ posiadają osoby o kręconych włosach lub zniszczonych farbowaniem, nieprawidłową pielęgnacją lub stylizacją. Włosy te łatwo się puszą, łamią, szybko się elektryzują, są szorstkie w dotyku, plączą się i szybko wysychają po myciu. Do ich pielęgnacji warto włączyć emolienty np. Emolientowa Róża – Odżywka do włosów wysokoporowatych marki Anwen, a do zabiegu olejowania świetnie sprawdzi się Olej do włosów wysokoporowatych z serii Trust My Sister.

Voilà!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + eleven =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT