Jak bezpiecznie ściągnąć sztuczne rzęsy?

Jak bezpiecznie ściągnąć sztuczne rzęsy?
Ogólne, Makijaż
Spis treści

Marząc o idealnie podkreślonym spojrzeniu, chętnie rezygnujemy z tradycyjnych tuszów na rzecz szybkich i znacznie bardziej efektywnych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się sztuczne rzęsy, które w szybki i bezpieczny sposób można przymocować do powieki, stosując profesjonalny klej, nieprzyczyniający się do powstania podrażnień. Mogłoby się wydawać, że usunięcie sztucznych rzęs to nie lada wyzwanie, w szczególności, jeśli klej do rzęs charakteryzuje się wodoodpornością. Nic z tych rzeczy! W poniższym artykule podpowiemy czym i jak ściągnąć sztuczne rzęsy w domu, a także jak zdjąć sztuczne rzęsy na pasku wielokrotnego użytku i czego należy unikać, chcąc zadbać o kondycję naturalnych włosków. Nie zwlekaj i koniecznie poznaj nasze wskazówki, które pozwolą Ci na bezpieczne usunięcie przedłużanych rzęs!

Czym i jak ściągnąć sztuczne rzęsy?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu musimy co nieco wspomnieć o niezbędnych akcesoriach, które należy mieć pod ręką podczas usuwania kleju, jak i kępek sztucznych włosków. Przede wszystkim podczas usuwania sztucznych rzęs przydadzą Ci się płatki kosmetyczne zarówno suche, jak i nasączone specjalistycznym preparatem do usuwania kleju do sztucznych rzęs. Jeśli jednak nie posiadasz takiego produktu w domu, w dalszej części przedstawimy jego alternatywy, które z powodzeniem znajdziesz w swojej łazience lub kuchni. Oprócz tego zaopatrz się w pęsetę, która pozwoli Ci na odklejenie pojedynczych kępek lub pojedynczych sztuk sztucznych rzęs.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy samemu?

Jeśli szukasz odpowiedzi, jak zdjąć sztuczne rzęsy samemu, równocześnie nie uszkadzając naturalnych włosków, to właśnie nadszedł ten moment, w którym rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Jak wspomnieliśmy, aby ściągnąć sztuczne rzęsy, przyda Ci się specjalistyczny preparat, który skutecznie rozpuści klej. Niemniej jeśli nie posiadasz removera w swojej kosmetyczce, to wcale nie jesteś na straconej pozycji, jak mogłoby Ci się wydawać. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, jak zdjąć sztuczne rzęsy szybko, bezpiecznie i prosto w domowym zaciszu.

Płyn do demakijażu oczu

Jak zdjąć sztuczne rzęsy za pomocą ogólnodostępnych produktów? Pierwszą z naszych propozycji jest dwufazowy płyn do demakijażu, taki jak dwufazowy płyn do demakijażu oczu i ust Kozie mleko od Ziaja, który dodatkowo wzmacnia naturalne rzęsy. Produkt usuwa zarówno makijaż wodoodporny, jak i teatralny. Nie zawiera barwników. Wystarczy, że nasączysz płatek lub wacik kosmetyczny płynem micelarnym, a następnie przyłożysz go do rzęs. Po upływie kilkunastu lub kilkudziesięciu sekund klej do rzęs, za pomocą którego przymocowano rzęsy do powieki, powinien zacząć się rozpuszczać, a Ty za sprawą pęsety lub palca będziesz mogła delikatnie ściągnąć sztuczne włoski.

Oliwa z oliwek

Kolejną propozycją, jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu jest skorzystanie z naturalnego produktu, jakim jest oliwa z oliwek. Wystarczy, że namoczysz nią płatek lub wacik kosmetyczny, a następnie przejedziesz nim od góry do dołu rzęsy. Aby klej zaczął się rozpuszczać, warto ten ruch kilka razy powtórzyć. Oliwa z oliwek, to także odpowiedź na pytanie, jak zdjąć przedłużone rzęsy w domu. Co prawda nie wszystkie odejdą za pierwszym razem, ale z czasem na waciku zacznie się ich pojawiać znacznie więcej. Proces zdejmowania sztucznych rzęs za pomocą oliwy z oliwek powinniśmy wykonywać z należytą ostrożnością oraz delikatnością, aby nie uszkodzić naturalnych włosków.

Para wodna

Czy można usunąć sztuczne rzęsy w sposób oryginalny? Aktualnie wszystko jest możliwe, a najlepszym tego dowodem jest zastosowanie pary wodnej w celu odklejenia sztucznych rzęs. Jak zdjąć sztuczne rzęsy za pomocą pary wodnej? W tym celu należy podgrzać wodę do temperatury wynoszącej około 80 stopni Celsjusza, a następnie przelać ją do miski, pochylić nad nią twarz i przykryć głowę ręcznikiem, tak jakbyśmy planowali wykonać inhalację. Po około 15 minutach należy zakończyć proces i delikatnie zdjąć sztuczne rzęsy korzystając z płatka lub wacika kosmetycznego.

Jak ściągnąć sztuczne rzęsy na pasku?

Sztuczne rzęsy na pasku to doskonały sposób na efektowne wykończenie makijażu, a także podkreślenie spojrzenia. Z powodzeniem można je nosić zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych uroczystości. Stanowią one również doskonałą alternatywę dla osób, które pragną uniknąć regularnego poddawania się zabiegowi przedłużania rzęs. Jednak podobnie jak i podczas owego zabiegu do przymocowania sztucznych rzęs stosuje się profesjonalny klej. Zatem jak ściągnąć sztuczne rzęsy na pasku, równocześnie ich nie uszkadzając? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie powinniśmy ich odrywać od powieki. Zdecydowanie lepiej skorzystać ze specjalistycznego preparatu, jakim jest remover bądź wcześniej przedstawionych domowych sposobów. Chcąc pozostawić rzęsy w nienaruszonym stanie, aby móc z nich skorzystać ponownie, warto dodatkowo pozbyć się z nich kleju oraz resztek tuszu. W tym przypadku wystarczy, że przyłożysz do nich nasączony dwufazowym płynem micelarnym np. skutecznym 2-fazowym płynem do demakijażu oczu Bawełna od Bielenda płatek kosmetyczny, a następnie delikatnie pęsetą usuniesz pozostałości, które nie uległy rozpuszczeniu. Proponowany płyn micelarny dwufazowy sprawdzi się również w przypadku osób o bardzo wrażliwych oczach oraz noszących szkła kontaktowe. Na koniec warto schować rzęsy to dedykowane im pudełka, aby nie uległy znacznemu odkształceniu.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Tego lepiej unikaj!

Skoro już wiesz, jak ściągnąć sztuczne rzęsy w sposób szybki i bezpieczny również przy wykorzystaniu domowych sposobów, nadszedł czas, aby wspomnieć o działaniach, których należy unikać. Jeśli chcesz, aby Twoje naturalne włoski wyróżniały się równie świetną kondycją, jak przed założeniem sztucznych rzęs, to pamiętaj, aby:

  • nie skubać, ani nie wyrywać sztucznych rzęs, gdyż tym samym razem z nimi możesz wyrwać swoje naturalne włoski,
  • nie pocierać mocno powiek wacikami lub płatkami kosmetycznymi, gdyż takie działanie również może przyczynić się do wyrwania naturalnych włosków,
  • nie przycinać sztucznych rzęs nożyczkami, gdyż równocześnie ucierpią również naturalne,
  • nie malować sztucznych rzęs tuszem, a także poddawać demakijażowi, bowiem i te działania mogą znacznie osłabić Twoje naturalne rzęsy, doprowadzając do ich wyrwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − three =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT