Niestandardowe zastosowania produktów do włosów

inne zastosowanie włosy
Piekne włosy, Lifestyle, Ogólne
Spis treści


Czy odżywkę możemy wykorzystać jako mgiełkę do termoochrony? Wet look dzięki olejom? Jak ujarzmić baby hair? Na te inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście – podpowiadamy nieoczywiste zastosowania dobrze znanych produktów!

Odżywka, maska, a może balsam?

Zdradzimy Ci pewien sekret – tak naprawdę, odżywek, masek czy balsamów, możesz używać zamiennie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by maskę potraktować jako ekspresowe odżywienie, a odżywkę nałożyć pod turban na pół godziny. To samo dotyczy kosmetyków do spłukiwania i bez spłukiwania – różnica między nimi najczęściej polega na konsystencji. Jeśli akurat skończyła Ci się mgiełka ułatwiająca rozczesywanie, po prostu rozcieńcz ulubioną odżywkę lub maskę i zaaplikuj w niewielkiej ilości – zadziała identycznie!

Wet look – topowa fryzura gwiazd

Jeśli lubisz śledzić najnowsze trendy prosto z czerwonego dywanu, na pewno zwróciłaś uwagę na  tzw. wet look. To fryzura przypominająca wygląd „prosto po wyjściu z wody” – lekko zmierzwione, zaczesane do tyłu włosy, swobodnie opadające na ramiona. Zwolenniczki upięć powinny za to polubić równie modny wśród celebrytek, ekstremalnie wygładzony kucyk. Obie te fryzury bardzo łatwo jest otrzymać z pomocą bogatych, dociążających kosmetyków. Doskonale sprawdzą się tu oleje, sera silikonowe oraz masełka, które umożliwią precyzyjne wygładzenie kosmyków.

PS To także idealny tip dla osób borykających się z odstającymi baby hair’ami!

Level up dla każdego kosmetyku

Każdemu może się zdarzyć nietrafiony zakup. Polecana przez przyjaciółkę odżywka u Ciebie się kompletnie nie sprawdza? Nie wyrzucaj! Jeśli dany kosmetyk jest dla Twoich włosów za ciężki, skleja je i obciąża, dodaj do niego odrobinę produktu typowo proteinowego, np. genialnego mleczka do laminacji so!flow. Dzięki temu nadasz fryzurze objętości i zniwelujesz efekt przeciążenia. Natomiast zbyt lekkie produkty powodujące puszenie, możesz wzbogacić o kilka kropli wybranego oleju.

Szybka ochrona końcówek


Skończył Ci się produkt do zabezpieczania końcówek? Mamy na to sposób! Poszukaj w swojej kosmetyczce stosunkowo gęstego i zawierającego dużo emolientów lub silikonów produktu. Sprawdzi się tu zatem silikonowa maska czy też mieszanka do olejowania. Pamięta, aby aplikować je w bardzo małych ilościach i uprzednio dokładnie rozetrzeć między dłońmi – to pozwoli zapobiec obciążeniu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 5 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT