Prosta metoda na drugie życie Twoich ubrań!

Ogólne
Spis treści

Obecnie farbowanie ubrań stało się naprawdę bardzo łatwe! Kiedy chcemy odświeżyć kolor lub zmienić odcień danego materiału, z pomocą przychodzi nam Simplicol.

Sposób na farbowanie ubrań

To barwnik do tkanin, którym nadamy naszym ubraniom nowe oblicze w… pralce! Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, ubrania nie brudzą innych, pralka po jednym płukaniu jest idealnie czysta.

Farby Simplicol mają mnóstwo odcieni – znajdziemy tam naprawdę wiele kolorów i bez problemu podejmiemy decyzję. Najpopularniejsza jest oczywiście czerń – Simplicol pozwala na przywrócenie spranym ubraniom intensywnego odcienia. Tak samo dobrze wygląda, np. granat czyli Royal Blau w kobaltowym odcieniu – idealny do jeansów.

W obrębie farb Simplicol możemy wybrać farbę klasyczną – do tkanin z bawełny, wiskozy i lnu oraz tkanin mieszanych z zawartością sztucznych włókien do 50%. Warto jednak pamiętać, że szczególnie jeśli chcemy całkowicie zmienić kolor, np. jasnego ubrania, istnieje prawdopodobieństwo że nici nie zostaną zafarbowane i szwy pozostaną jasne.

Opakowanie zawiera barwnik, utrwalacz i sól. Barwnik w płynie, razem z proszkiem, umieszczamy w pralce i wykonujemy pranie bez  detergentów. Jedno opakowanie wystarcza na 600 g materiału.

Drugim rodzajem jest farba Textilfarbe Expert – do wełny i jedwabiu. Tą farbą możemy farbować w pralce lub misce i, np. pobawić się w uzyskiwanie wzorów. W tym wypadku w mniejszym opakowaniu mamy tylko proszek. To opakowanie wystarcza na 300 g materiału, a pranie możemy wykonać w maksymalnie 60 stopniach. Rozcięty woreczek umieszczamy w bębnie pralki lub rozpuszczamy w misce czy garnku.

Przy farbowaniu wełny lub jedwabiu należy na koniec dodać 300 ml octu. Jeśli nie używamy pralki ubrania oczywiście farbujemy w gorącej wodzie. Na koniec możemy wyprać rzeczy w 40 stopniach.

Odświeżanie koloru ubrań czy jego zmiana, dzięki farbom Simplicol na pewno jest o wiele łatwiejsza – szczególnie jeśli korzystamy z pralki. Nowy kolor jest bardzo trwały, głęboki i nie musimy obawiać się, że ubrania będą brudzić dłonie lub inne tkaniny.

Zdecydowanie warto spróbować! Farby Simplicol znajdziecie oczywiście w naszej drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − seventeen =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT