Proteiny – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Ogólne
Spis treści

Dzisiaj skupimy się na jednym z najważniejszych aspektów pielęgnacji włosów – proteinach. To prawdziwy must-have dla zdrowych i lśniących kosmyków.

Przygotujcie się na praktyczne wskazówki, które pomogą Wam zadbać o kondycję włosów oraz kilka proteinowych rekomendacji od marki ANWEN.

Sprawdź także: Emolienty – wszystko co musisz o nich wiedzieć


Czym są proteiny i co dadzą Twoim włosom?

Proteiny to budulec włosów, nadający im siłę i elastyczność. W skrócie: proteiny są jak najlepszy przyjaciel naszych kosmyków, który chroni je przed uszkodzeniami i zapewnia zdrowy wygląd. Dodatkowo proteiny wpływają na ich objętość i wzmocnienie włosów.

Jak rozpoznać czy Twoje włosy potrzebują protein?

Proteiny odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji włosów, a ich odpowiednie zastosowanie może mieć znaczący wpływ na kondycję kosmyków. Jednakże, zanim zanurzysz się w świat produktów proteinowych, warto zastanowić się, czy Twoje włosy faktycznie potrzebują dodatkowej dawki tych substancji.

Włosy, które są łamliwe, matowe, pozbawione sprężystości i podatne na rozdwajanie końcówek, mogą sygnalizować niedobór protein. Jednak istnieje pewien subtelny balans, ponieważ nadmiar protein może również prowadzić do przeciążenia włosów, sprawiając, że stają się sztywne i trudne do stylizacji.

Każdy rodzaj włosów może reagować inaczej na proteinową pielęgnację. Warto dostosować wybór produktów do indywidualnych potrzeb, biorąc pod uwagę porowatość włosów i stosowane obecnie kosmetyki. 

Jakie mamy rodzaje produktów proteinowych oraz kiedy je stosować?

W świetle proteinowej pielęgnacji królują maski, odżywki i serum. Jednak, jak je wykorzystać?

Maski proteinowe to intensywna kuracja regeneracyjna – zalecane raz na jakiś czas, np. raz w tygodniu. Odżywki z proteinami to codzienny zastrzyk energii, a serum świetnie sprawdza się w sytuacjach kryzysowych, kiedy włosy potrzebują natychmiastowej ochrony i odbudowy.

Jakim kosmetykom proteinowym warto się przyjrzeć?

Anwen, Proteinowa Orchidea to doskonała odżywka do włosów o wysokiej porowatości. Zawiera zielony groszek, keratynę, kolagen i elastynę, a do tego subtelny zapach orchidei, który umili Ci wieczorną i poranną pielegnację. 

Proteinowa Magnolia od Anwen to odżywka idealna do włosów o średniej porowatości. Mleczne proteiny i keratyna – wszystko, co potrzebne dla ich zdrowia. A do tego niesamowity zapach magnolii! 

Naturalna maska wygładzająca bez silikonów Anwen, Nothing Sili nada Twoim włosom niesamowitego blasku i gładkości – zawiera nie tylko proteiny, ale także wygładzające emolienty.

To oczywiście nie wszystko! W naszym sklepie znajdziesz dużo więcej proteinowych propozycji od ANWEN. Zapraszamy także do kontaktu z naszymi specjalistkami, które chętnie dobiorą dla Ciebie odpowiednią proteinową (ale i nie tylko) kurację!

Sprawdź także: Emolienty – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − five =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT