Skin Cycling – trend, który pokochały kobiety

skin cycling
Twarz, Lifestyle
Spis treści


Świadoma pielęgnacja cery nie jest łatwa, ilość składników aktywnych sprawia, że wybór odpowiednio dobranych kosmetyków staje się jeszcze trudniejszy. W internecie można znaleźć wiele trendów kosmetycznych, które zyskują rzesze fanek na Tik Toku czy Instagramie. W ostatnim czasie furorę robi czterodniowy cykl wieczornej pielęgnacji o nazwie Skin Cycling – jest to jeden z nielicznych internetowych trendów, który zdobywa uznanie dermatologów.

Na czym on polega i co powoduje, że jest tak popularny?

Metoda Skin Cycling ma na celu rewitalizację skóry bez uszczerbku dla jej bariery hydrolipidowej, minimalizuje podrażnienia i zaczerwienienia oraz łuszczenie się naskórka. Jest bezpieczną kuracją przeciwzmarszczkową, która może być stosowana przez kobiety o różnym typie cery. Nie jest to nowa praktyka, dermatolodzy stosowali ją już o wiele wcześniej jako sposób na prostą i skuteczną poprawę kondycji skóry. Skin Cycling to ułożony cykliczny harmonogram pielęgnacji, w którym przez cztery dni warto skupić się na różnych składnikach aktywnych oraz ich działaniu na skórę. Zasada polega na tym, by wieczorem, na oczyszczoną skórę, stosować inny kosmetyk. Rano należy potraktować twarz jak zawsze — umyć i sięgnąć po stosowane zazwyczaj produkty. Każdy dzień posiada odrębny filar pielęgnacji, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas wybierając tylko te produkty, których działanie jest dla nas najważniejsze.

Harmonogram Skin Cycling

Harmonogram Skin Cycling składa się z następujących etapów:
Dzień I – Złuszczanie
Dzień II – Kuracja retinoidami
Dzień III – Regeneracja
Dzień IV – Regeneracja

Dzień 1

Dzień pierwszy polega na złuszczeniu martwego naskórka, aby ułatwić przenikanie cennych substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Czynność ta wpływa również na poprawę gładkości, miękkośc i przywrócenie promienności cery. Rekomendujemy, aby w przypadku cer wrażliwych stosować peelingi enzymatyczne. Skórę należy oczyścić, osuszyć i potraktować peelingiem enzymatycznym, który jest łagodniejszy niż peeling mechaniczny. Po zmyciu kosmetyku należy zaaplikować na skórę krem
nawilżający.

Poniżej przedstawiamy schemat pielęgnacji pierwszego dnia Skin Cycling z użyciem
kosmetyków marki Sensum Mare.

  • Oczyszczanie twarzy delikatnymi produktami z serii ALGOPURE (olejkiem, emulsją lub żelem)
  • Wykonanie peelingu enzymatycznego ALGOPURE i pozostawienie go na 15-20 minut. Następnie spłukanie letnią wodą
  • Tonizacja skóry tonikiem ALGOTONIC
  • Aplikacja nawilżającego serum do twarzy. Dla skóry suchej polecamy serum ALGORICH, a dla tłustej/mieszanej serum ALGOLIGHT
  • Krem nawilżający na zakończenie pielęgnacji. Dla skóry suchej polecamy krem ALGORICH o bardziej treściwej konsystencji, a dla skóry mieszanej/tłustej krem ALGOLIGHT

Dzień 2

Drugiego dnia wprowadzamy do pielęgnacji retinoidy. Polecamy sięgnąć po serum z retinalem, który wykazuje o wiele mniejszy potencjał drażniący w porównaniu do retinolu, co czyni go świetnym wyborem dla cer wrażliwych. Działa on również szybciej – nawet, jeżeli jest stosowany w niższych stężeniach. Retinoidy działają złuszczająco i przyspieszają odnawianie naskórka, spłycają widoczne bruzdy oraz redukują widoczność zmarszczek. Składniki te regulują wydzielanie sebum oraz rozjaśniają przebarwienia. Schemat pielęgnacyjny z użyciem wybranych retinoidów wygląda następująco:

  • Oczyszczenie twarzy produktami z linii ALGOPURE
  • Tonizacja skóry tonikiem ALGOTONIC
  • Aplikacja serum z retinalem ALGOPRO R (zalecamy rozpoczęcie od niższego stężenia 0,08% aby skóra wyrobiła tolerancję na dany składnik aktywny. Po zakończeniu kuracji serum z retinalem 0,08% można przejść na wyższe stężenie 0,16%)
  • Krem nawilżający ALGORICH lub ALGOLIGHT

Dzień 3

Dzień trzeci oraz czwarty polega na regeneracji skóry, to czas kiedy pozwalamy naszej skórze odpocząć i odbudować naskórek. Należy skupić się na ochronie bariery hydrolipidowej poprzez stosowanie kosmetyków o działaniu silnie nawilżającym, regenerującym i łagodzącym. W tym czasie nie wprowadzamy wielu składników aktywnych w nasz schemat pielęgnacyjny, podstawą jest odżywczy, bogaty krem na dzień. Poniżej przedstawiamy dwa warianty pielęgnacji z użyciem kosmetyków silnie nawilżających i regenerujących.

Wariant 1:

Wariant 2:

Efekty stosowania tej rutyny pielęgnacyjnej można zauważyć już po kilku cyklach. Skóra staje się gładsza, powoli znikają przebarwienia, blizny i drobne zmarszczki, a także zmiany trądzikowe i zaskórniki. Dzięki tej metodzie będziesz cieszyć się zdrowo wyglądającą, promienną skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × four =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT