Spis treści
- Zmywanie makijażu a kosmetyki znane ze sklepowych półek
- Czym zmywać makijaż bez płynu?
- Zmywanie makijażu a koreańskie sposoby pielęgnacji skóry twarzy
- Jakim olejem zmywać makijaż?
Oczyszczenie i demakijaż powinny stanowić Twój codzienny rytuał, w szczególności, jeśli na co dzień chętnie sięgasz po kolorowe kosmetyki. Zmywanie makijażu nie tylko sprawia, że pozbywasz się z twarzy resztek makijażu oraz zanieczyszczeń, które osadziły się na niej w ciągu dnia, takich jak kurz czy cząsteczki smogu. Usuwasz również nadmiar nagromadzonego sebum i przygotowujesz skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak zmywać makijaż, czym najlepiej zmywać makijaż, jeśli nie płynem micelarnym. A jeśli chcesz wypróbować czegoś nowego, to doskonale się składa, gdyż pokrótce opowiemy, czym jest metoda OCM i jakim olejem wtedy zmywać makijaż. Nie zwlekaj dłużej i poznaj zarówno tradycyjne, jak i mniej konwencjonalne, lecz równie skuteczne sposoby na zmywanie makijażu.
Jak zmywać makijaż — krok po kroku
Mogłoby się wydawać, że zmywanie makijażu to bułka z masłem. Nic bardziej mylnego! Demakijaż to wieloetapowy proces, który powinniśmy wykonywać codziennie z pełną świadomością indywidualnych potrzeb naszej skóry. Jak zmywać makijaż? Poniżej przedstawiamy podstawowe kroki, które pomogą Ci szybko i prawidłowo oczyścić twarz:
- Sięgnij po kosmetyk do demakijażu. Może to być zarówno płyn micelarny, jak i mleczko do demakijażu. Następnie jego niewielką ilość nałóż na płatek kosmetyczny, z pomocą którego, kierując się z dołu do góry, usuniesz podkład. W celu zmycia tuszu do rzęs przyciśnij go delikatnie do powiek i przesuń w stronę brwi. Jeśli zauważysz, że makijaż oka nie został do końca zmyty, skorzystaj z patyczka kosmetycznego uprzednio nasączonego płynem micelarnym.
- Usuń pozostałości szminki lub pomadki, najlepiej kosmetykiem o tłustej formule np. płynem dwufazowym bądź wybierz dotychczas używany płyn micelarny.
- Po dokładnym demakijażu sięgnij po piankę bądź żel myjący, aby obmyć twarz i usunąć powstałą warstwę płynu micelarnego.
- Przetrzyj delikatnie twarz wacikiem nasączonym tonikiem, aby wyrównać pH, omijając okolice oczu.
- Na koniec według uznania nałóż serum, krem do twarzy i/lub krem pod oczy.
Zmywanie makijażu a kosmetyki znane ze sklepowych półek
Skutecznych sposobów na dokładne usunięcie pozostałości makijażu, nadmiaru sebum oraz nagromadzonych zanieczyszczeń jest naprawdę wiele. Każdy z nas ma inny rodzaj cery oraz preferencje kosmetyczne. Jednak pomimo tego najchętniej decydujemy się skorzystać ze sposobów oraz produktów, które są nam doskonale znane z telewizji, Internetu czy sklepowych półek. Najczęściej w tym celu sięgamy po:
- płyny micelarne, które skutecznie i szybko rozpuszczają pozostałości kolorowych kosmetyków,
- płyny dwufazowe do demakijażu składają się z fazy wodnej i oleistej, które po zmieszaniu stają się jednolitą formułą. Będą idealne dla osób z delikatną i wrażliwą skórą oraz preferujących makijaż wodoodporny,
- mleczka do demakijażu, które nie tylko doskonale usuwają resztki makijażu, ale i nie podrażniają skóry, zarazem ją delikatnie nawilżając,
- emulsje do demakijażu, dzięki którym możemy usunąć każdy rodzaj makijażu, pozostawiając skórę odświeżoną i zarazem przygotowując ją do dalszych etapów pielęgnacji.
Czym zmywać makijaż bez płynu?
Czasami zdarzają się niespodziewane sytuacje, kiedy zapomnimy zabrać ze sobą kosmetyki do demakijażu lub okazuje się, że produkt dawno się skończył, a my zapomnieliśmy kupić nowe opakowanie. Z drugiej jednak strony przychodzi taki moment, gdy chcemy coś zmienić w swojej dotychczasowej pielęgnacji i szukamy alternatyw. Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w którejkolwiek opisanej przez nas sytuacji, to możemy śmiało powiedzieć, że odkryjemy przed Tobą jedną tajemnicę ze świata beauty. Odpowiemy na trapiące wiele osób pytanie, czyli – czym zmywać makijaż bez płynu?
Propozycja numer 1: nawilżający krem do twarzy
Pierwszym rozwiązaniem i zapewne dość zaskakującym jest krem do twarzy o działaniu nawilżającym. Stanowi on doskonały zamiennik dla mleczka do demakijażu. Najlepiej sięgnąć po kosmetyk, który jest ciężki i tłusty, a następnie wmasować go w lekko zwilżoną twarz do momentu rozpuszczenia pozostałości makijażu. Nagromadzone zabrudzenia zbierzesz za pomocą płatka, wacika kosmetycznego bądź ściereczki z mikrofibry.
Propozycja numer 2: wazelina
Wazelina, czy kosmetyk, po który sięgamy m.in. w momencie, gdy nasze usta są spierzchnięte i silnie przesuszone, a tradycyjne pomadki nie zdają egzaminu. Z jej pomocą skutecznie pozbędziesz się resztek tuszu, którego nie był w stanie rozpuścić płyn micelarny. Możesz również z niej skorzystać w celu dokładniejszego zmycia pozostałości makijażu. Wystarczy nabrać jej niewielką ilość na palec lub patyczek kosmetyczny, a następnie wmasować w rzęsy/miejsca, w których nadal widać ślady kosmetyków. Po ściągnięciu resztek możesz przemyć powieki oraz twarz.
Propozycja numer 3: olej kokosowy
Tego się z pewnością nie spodziewałeś, ale tak — olej kokosowy również sprawdzi się podczas zmywania makijażu, szczególnie jeśli jest on wodoodporny bądź został mocno utrwalony. Po nałożeniu, rozprowadzeniu i wmasowaniu jego niewielkiej ilości w skórę twarzy wystarczy zetrzeć resztki oraz brud płatkiem kosmetycznym, a następnie, podobnie jak w przypadku wazeliny, przemyć twarz wodą bądź kosmetykiem na jej bazie.
Propozycja numer 4: mleko/jogurt naturalny
Czym jeszcze można zmywać makijaż? Może zabrzmi to dość dziwne, ale mlekiem bądź jogurtem naturalnym. Jak to zrobić? Namocz wacik w produkcie i przetrzyj delikatnie twarz oraz okolice oczu. Pozbędziesz się zarówno podkładu, jak i tuszu czy eyelinera. Jest to delikatny sposób na demakijaż, dlatego o ile nie masz stwierdzonych alergii, to śmiało możesz go wypróbować, jeśli Twoja cera wpisuje się w definicję skóry wrażliwej i suchej.
Propozycja numer 5: oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek to propozycja dla miłośników pielęgnacji olejami, z pewnością doskonale zaznajomionych z metodą OCM (ang. Oil Cleansing Method), czyli oczyszczaniu skóry twarzy olejami. Dokładnie tą samą metodą możesz usunąć makijaż, jednak sięgając po oliwę z oliwek, którą znajdziesz w swojej kuchni. Wystarczy, że rozprowadzisz oliwę z oliwek extra virgin podobnie jak pozostałe tłuste kosmetyki, czyli wazelinę oraz olej kokosowy, a następnie przetrzesz twarz wacikiem i gotowe!
Zmywanie makijażu a koreańskie sposoby pielęgnacji skóry twarzy
Na przestrzeni lat można zauważyć wzrost zainteresowania świadomą pielęgnacją. Chętnie zagłębiamy się w tajemnice świata beauty, aby uzyskać gładką, świetlistą cerę. Nic dziwnego więc, że coraz popularniejsze stają się koreańskie sposób pielęgnacji, bowiem z ich pomocą możemy sprawić, że będzie wyglądać znacznie młodziej, aniżeli pokazuje nasz PESEL. Czym więc najlepiej zmywać makijaż? Chcąc utrzymać skórę gładką, miękką, jędrną i młodą, zastanów się nad rezygnacją z tradycyjnych płynów do demakijażu. Sięgnij po oleje z asortymentu naszej drogerii internetowej, które, zgodnie z tajnikami urody przekazywanymi przez Koreanki z pokolenia na pokolenie, znacznie lepiej oczyszczają skórę twarzy niż pozostałe propozycje kosmetyczne.
Jakim olejem zmywać makijaż?
Jak już zdążyliśmy wspomnieć, metoda OCM, czyli Oil Cleansing Method, to jeden ze sposobów na rozpuszczenie makijażu. Możesz sięgnąć po olejki do demakijażu z emulgatorem, czyli z substancją pieniącą (idealne do pielęgnacji skóry mieszanej, suchej, wrażliwej i dojrzałej) bądź po olejki do demakijażu bez emulgatora. Podobnie jak inne tłuste alternatywy dla tradycyjnych kosmetyków do demakijażu olejek lub mieszankę olejków należy nałożyć na suchą bądź lekko nawilżoną twarz i wmasować roztwór kolistymi ruchami. Następnie zetrzeć wacikiem lub ściereczką i obmyć nie tyle wodą, ile pianką lub żelem do mycia twarzy. Należy jednak pamiętać, że olejek, po który sięgamy, podobnie jak inne preparaty, powinien być dopasowany do naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb skóry. Jakim olejem zmywać makijaż, aby sprostał on oczekiwaniom Twojej skóry? Już odpowiadamy, przedstawiając nasze propozycje!
Olejki do cery mieszanej i tłustej
Do demakijażu cery mieszanej i tłustej najczęściej poleca się olej z czarnuszki, z dzikiej róży, z pestek winogron bądź olej lniany czy jojoba. Możesz je również mieszać, jednak jeśli obce jest Ci samodzielne komponowanie kosmetyków, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty. W asortymencie naszej drogerii znajdziesz m.in. głęboko oczyszczający olejek do twarzy od Pyunkang Yul, który posiada w swoim składzie oliwę z oliwek, olejek jojoba, olej z nasion słonecznika oraz z orzechów makadamia. Z jego pomocą skutecznie rozpuścisz i usuniesz makijaż, a za sprawą kwasu hialuronowego, pantenolu, alantoiny dodatkowo nawilżysz skórę, zarazem łagodząc ewentualne podrażnienia.
Olejki dedykowane skórze suchej i wrażliwej
Jeśli Twoja skóra raczej wpisuje się w cerę suchą lub wrażliwą, to zdecydowanie najlepiej sprawdzą się oleje z awokado, kokosa, rokitnika, z czarnej porzeczki oraz słodkich migdałów. W takim wypadku również możesz sięgnąć po ogólnodostępne propozycje kosmetyczne, takie jak łagodzący olejek do demakijażu od Vianek idealny do oczyszczenia makijażu oczu, ust i twarzy, a także olej ze słodkich migdałów od Ministerstwa Dobrego Mydła. Jest organiczny, zawiera również witaminy z grupy B oraz witaminy A, D, E. Możesz go połączyć z cukrem bądź solą i stworzyć domowy peeling. Jeśli dodasz go do maseczki z glinki, pomoże Ci zregenerować barierę hydrolipidową.