Cienie pod oczami – przyczyny. Zmarszczki wokół oczu, worki pod oczami, cienka skóra – 9 kosmetyków, które mogą pomóc

cienie pod oczami, worki pod oczami
Twarz, Ogólne
Spis treści

Codziennie układając dla Was indywidualne plany pielęgnacyjne spotykamy się z tematem problematycznej skóry wokół oczu. Cienka skóra, widoczne cienie pod oczami, siatka zmarszczek wokół oczu czy worki pod oczami to zmora wielu osób. Skąd się biorą? Czy można je zwalczyć kosmetykami? Tego dowiecie się z najnowszego wpisu. Ciekawi?


Cienie pod oczami, worki pod oczami – przyczyny

Zazwyczaj widoczne zasinienia w tym obszarze związane są z cienką skórą, przez którą prześwitują żyłki. Mogą przybierać odcienie fioletu, zieleni czy żółci. Uzależnione to jest od naszej karnacji. Cienie pod oczami mogą być także objawem naszego stanu zdrowia. Nie warto tego bagatelizować, zwłaszcze w przypadku nagłych zmian. Jeśli cienie wzbudzają niepokój, warto skonsultować się z lekarzem.
Śińce mogą pojawić się także po nieprzespanej nocy i kiedy jesteśmy zmęczeni. Spora dawka snu i nawodnienie organizmu powinny dać radę. Przyjrzyj się także swoim rodzicom czy dziadkom. Często sińce pod oczami zawdzięczamy genom i odziedziczoną budową oczodołu. W takim wypadku pozostaje nam je zaakeptować oraz wdrożyć kuracje, które pomogą zminimalizować ten problem. W przypadku zasinień genetycznych najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do kosmetologa w celu dobrania odpowiednich zabiegów.

Worki pod oczami mogą pojawić się z dwóch powodów:
– zatrzymanie wody, opuchlizna limfatyczna,
– zgromadzenie tkanki tłuszczowej pod oczami, przepuklina tłuszczowa.

Jeśli worki zmniejszają się lub znikają w ciągu dnia, reagują na masaże, zmiany w diecie, zmianę temperatury, jednego dnia są większe, innego mniejsze lub całkowicie niewidoczne, najprawdopodobniej macie do czynienia z opuchlizną limfatyczną okolic oczu.

W sytuacji gdy worki od dawna nie zmieniają swojego wyglądu, nie reagują np. na masaże najprawdopodobniej winowajcą jest tkanka tłuszczowa, którą organizm odłożył w tym miejscu. W tym przypadku najlepiej zasięgnąć porady kosmetologa oraz wdrożyć zaproponowaną przez niego serię zabiegów. Pielęgnacja domowa nie poradzi sobie z tym problemem.

Wybierz odpowiedni krem

Jeśli chcesz cieszyć się gładką, napiętą skórą wokół oczu to nie zapominaj o codziennej dawce kremu. Nawilżona skóra będzie mieć mniej widocznych zmarszczek, korektor i puder nie będą tworzyć efektu „sucharka” pod oczami i nie będziesz czuć nieprzyjemnego spięcia i ciągnięcia. Regularne stosowanie kremu powinny być podstawą Twojej porannej oraz wieczornej pielęgnacji. Wybraliśmy trzy produkty godne polecenia, które zadbają o ten obszar.

Resibo, Bright Now, Korygujący krem pod oczy – doskonale sprawdzi się jako superbaza rozświetlająca pod makijaż, a przy wypielęgnowanej skórze pod oczami może zastąpić korektor. Krem zawiera Superox C, wyjątkowy ekstrakt z australijskiej śliwki kakadu, owocu, który ma największą na świecie zawartość witaminy C i polifenoli. To składnik, który m.in. podnosi zdolność odbijania światła przez skórę, dosłownie rozjaśniając spojrzenie. Efekt rozświetlający dopełnia bardzo drobno zmielona mika w dwóch odcieniach, które doskonale dopasowują się do każdej karnacji. Ze względu na dużą zawartość kofeiny pozyskiwanej z liści herbaty krem intensywnie pobudza mikrokrążenie skórne i obkurcza naczynia krwionośne, zmniejszając obrzęki i cienie pod oczami. SKINectura, czyli ekstrakt z australijskiego kwiatu kangurza łapa, znanego z kremu liftingującego Resibo, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, poprawiając strukturę skóry, zwiększając jędrność i wygładzając zmarszczki.

D’ALCHEMY, AGE-DELAY EYE CONCENTRATE, Koncentrat pod oczy niwelujący oznaki starzenia – propozycja dla osób ze skórą bardzo suchą, wiotką oraz dla fanów cięszczych, gęstych, masełkowych konsystencji. Zawiera kompleks z alg morskich, stanowiący skuteczną barierę przed agresorami z otoczenia. Preparat działa przeciwstarzeniowo, wyraźnie spłycając zmarszczki i redukując ich widoczność. Relaksuje wrażliwą skórę wokół oczu, redukuje objawy zmęczenia i stresu, zmniejsza cienie i opuchliznę pod oczami. Skóra wokół oczu jest delikatnie rozświetlona, ukojona i wypoczęta, kontur oka zachowuje młodzieńczy wygląd.

Lynia, Rozjaśniający krem pod oczy na cienie – sprawdzi się przy pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Substancje aktywne w kremie rozjaśniają, odżywiają i ujędrniają delikatne okolice oczu i wspomagają usuwanie toksyn, a także pobudzają mikrokrążenie i regenerują skórę pod oczami. Kofeina oraz olej z zielonej kawy działają antyoksydacyjnie, ujędrniająco i wygładzająco. Czerwone wino oraz pochodna rutyny wspierają mikrokrążenie i wzmacniają naczynka krwionośne, a witamina C znana jest ze swoich właściwości rozjaśniających. Pobudza też skórę do produkcji kolagenu, co szczególnie przyda się skórze dojrzałej i z pierwszymi oznakami wiotkości.Usieciowany kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę w naskórku. Działa też liftingująco, w widoczny sposób poprawiając napięcie skóry.

Pamiętaj, że efekt skorygowania zasinień czy opuchlizny będzie delikatny i widoczny będzie tylko w przypadku, kiedy ten problem nie jest genetyczny.

kremy pod oczy

Sięgnij po serum pod oczy

Serum yo produkt, który warto dodatkowo włączyć w pielęgnacji. Pamiętaj, że nie zastępuje ono kremu. Koniecznie nałóż na nie krem. Zazwyczaj sera występują w olejowej formie. Jeśli przed dłuższy okres będziesz pomijać krem to możesz zaobserwować ściągnięcie, wysuszenie oraz zmarszczki w tym obszarze.

La-Le, Masło kawowe pod oczy – to przede wszystkim prosty i naturalny skład produktu o silnym działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym. Masło kawowe to tylko pięć składników – bazę stanowi masło Shea o bardzo dobrych właściwościach nawilżających i odżywczych. Substancją czynną produktu jest olej z ziaren arabiki, który wykazuje działanie antyoksydacyjne, zmniejsza cienie pod oczami i poprawia elastyczność skóry. Dopełnieniem jest witamina E zwana również witaminą młodości.

Lynia, Eliksir pod oczy z olejem z zielonej kawy i śliwki – zapewnia wysoki poziom nawilżenia delikatnej skóry w okół oczu, spłyca zmarszczki oraz niweluje powstawanie nowych oraz chroni skórę przed utratą elastyczności. Działa nawilżająco, liftingująco, wygładzająco, odżywczo, zmniejsza cienie oraz opuchliznę wokół oczu, poprawia mikrokrążenie.

Olej ze śliwki działa nawilżająco i ujędrniająco. Stosowany na skórę, pozostawia ją gładką, miękką i jedwabistą. Dodatkowo posiada doskonałe właściwości zmiękczające i wysoką zawartość składników odżywczych.

Olej z zielonej kawy znacząco poprawia stopień nawilżenia skóry, działa zmiękczająco i wygładzająco. To silny antyoksydant, zmniejszający cienie pod oczami oraz worki pod oczami.

Olej z orzecha laskowego wykazuje działania odżywiające i tonizujące. Dobrze i głęboko wnika w skórę, wzmacniając ściany naczyń krwionośnych oraz przyspiesza regenerację komórek naskórka.

Caprylic to mieszanka kwasów tłuszczowych otrzymanych z oleju kokosowego poddana estryfikacji z gliceryną. Ma zdolność zatrzymania wody w skórze, tworząc barierę na jej powierzchni. Jest to olej neutralny, doskonała substancja natłuszczająca, wygładzająca oraz zapewniająca prawidłową ochronę skórze. Sprawia, że skóra staje się miękka, elastyczna i gładka. Posiada także właściwości konserwujące. Caprylic powstaje w wyniku estryfikacji z gliceryną. Otrzymujemy ester kwasu kaprylowego i kwasu kaprynowego nasycony. Bardzo chętnie stosowany w formulacjach kosmetycznych ze względu na swoje właściwości: neutralny, bezbarwny i bezzapachowy, a także trwały i dobrze rozpuszczalny.

Witamina E jest powszechnie uważana za eliksir młodości i zdrowia. Jest jednym z czynników hamujący proces starzenia się komórek oraz bierze udział w zaopatrywaniu organizmu w tlen. Przyspiesza leczenie oparzeń, wygładza i uelastycznia blizny oraz zabezpiecza przed promieniowaniem słonecznym.

Shea Light jest idealnym emolientem do każdego rodzaju kremów, olejków czy lotionów, szczególnie w połączeniu ze składnikami nawilżającymi. SheaLight dobrze współpracuje z wieloma aktywnymi składnikami używanymi w kremach do pielęgnacji twarzy i preparatach typu serum, ułatwiając przygotowanie kosmetyków do skóry wrażliwej i skóry dojrzałej.

Sape, Młodość, Serum pod oczy – to serum napakowane wieloma składnikami aktywnymi z połączeniem nierafinowanych olejów. Olej awokado głęboko nawilża oraz wygładza skórę, olej arganowy spowalnia procesy starzenia, łagodzi podrażnienia, olej z pestek moreli oraz skwalan z trzciny cukrowej silnie nawilżają i uelastyczniają skórę pod oczami. Koenzym Q10, kwas alfa – liponowy, witamina E oraz ekstrakt CO2 z nasion granatu pobudzają regenerację komórek, poprawiają elastyczność skóry, odżywiają ją oraz wygładzają.

sera pod oczy

Składniki aktywne w pielęgnacji skóry wokół oczu

Sesderma, Reti Age, Eye Contour Cream, Krem pod oczy – działa na 3 frontach – posiada on 3 formy retinolu zamknięte w nanosomach. Ich uwalnianie jest stopniowe, dzięki czemu krem działa skuteczniej. Więcej o retinolu przeczytasz w naszym wcześniejszym poście KLIK

Krem jest idealny do cery dojrzałej, ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami i kurzymi łapkami. Zmniejsza cienie pod oczami, a cera zyskuje wyrównany koloryt oraz jędrność. Poza retinolem znajdziesz w nim również niezrównany w nawilżaniu kwas hialuronowy oraz czynniki wzrostu. Bariera hydrolipidowa jest chroniona, dlatego cienka skóra pod oczami nie traci wilgoci. Okolice oczu są wygładzone, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i jest ona ukojona.

Retinol to jeden ze składników, który może zadziałać anjefektywniej, ponieważ z czasem skóra pogrubi się, zwiększy gęstość, dzięki czemu cienie pod oczami oraz zmarszczki będą zminimalizowane.

COSRX Advanced Snail Peptide Eye Cream krem pod oczy – kompleksowo pielęgnujący krem pod oczy, który odżywia i rozjaśnia matową i słabą skórę oka dzięki elastyczności filtratu śluzu ślimaka i 5 peptydów. Miękki krem pod oczy gładko rozprowadza się na skórze, delikatnie pielęgnując skórę za pomocą wygodnego i higienicznego pojemnika z pompką. Wilgotna i treściwa konsystencja dobrze się wchłania, zapewniając jej nawilżenie i odżywienie bez kleistości.

Główne składniki:
filtrat ze śluzu ślimaka – niezwykły naturalny składnik bogaty w alantoinę, elastynę, kwas glikolowy i kolagen, które uelastyczniają, odżywiają i ujędrniają skórę; zawiera witaminy (A, C i E), proteiny, mukopolisacharydy, enzymy proteolityczne i kwasy AHA. Niezwykle cenna jest również obecność naturalnych antybiotyków, które działają na większość bakterii wywołujących infekcje skórne

peptydy – organiczne związki chemiczne powstające podczas biosyntezy białek. Od niedawna można je też pozyskiwać syntetycznie i właśnie w takiej formie wykorzystywane są w przemyśle farmaceutyczno-kosmetycznym. W miejsce peptydów do tej pory stosowane były białka roślinne (pszenica, soja, kukurydza, groszek, ryż, jedwab, białka mleka) i białka naśladujące fizjologiczne (kolagen, elastyna, keratyna). Te substancje ze względu na swoje właściwości fizyczne miały ograniczone działanie. Na powierzchni skóry i włosów tworzyły zabezpieczającą otoczkę, chroniącą nas przed utratą wody, nie mogły jednak dotrzeć głębiej. Dla odróżnienia, peptydy mają taką możliwość, ponieważ ich budowa na to pozwala.

składniki aktywne – pielęgnacja skóry wokół oczu

Czas na relaks – maska pod oczy

Orientana, Maska z naturalnego jedwabiu pod oczy, czereśnia japońska – produkt, który zawsze warto mieć w zapasie. Uratuje po nieprzespanej nocy lub kiedy chcemy mieć wyjątkowo wypoczęte spojrzenie. Dobra opcja przed ważnym wydarzeniem.

Maska nasączona jest biopeptydami i wyciągiem z czereśni japońskiej. Likwiduje cienie i przebarwienia. Maska jest bardzo wygodna w stosowaniu. Nie wymaga leżenia.

Maska pod oczy daje natychmiastowy efekt. Czereśnia japońska działa nawilżająco, likwiduje cienie pod oczami i przebarwienia. Dzięki biopeptydom maska daje efekt natychmiastowy. Dzięki zastosowaniu naturalnego jedwabiu maska doskonale przylega do twarzy przez co następuje równomierne wnikanie substancji aktywnych. Nie wymaga pozycji leżącej. Przy produkcji tej tkaniny jedwabnej nie używa się jedwabników. Tkanina jest wykonywana w Japonii z włókien celulozowych pozyskiwanych z łykowej warstwy kory morwy papierniczej.

maska pod oczy

Mamy nadzieję, że wiecie już w jaki sposób ora zna które problemy kosmetyki są w stanie zadziałać, a kiedy konieczne jest wytoczenie cięższego kalibru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + thirteen =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT