Jak stosować skarpetki złuszczające?

Jak stosować skarpetki złuszczające
Ogólne
Spis treści

Słyszałaś o skuteczności działania skarpetek złuszczających i chcesz je wypróbować na swoich stopach? W naszym artykule dowiesz się jak stosować skarpetki złuszczające, kiedy schodzi skóra po zabiegu i ile trwa złuszczanie. Informujemy również o tym, jakie są przeciwwskazania do ich używania.

Skarpetki złuszczające – jak używać?

Przed zabiegiem należy usunąć lakier z paznokci. Silne substancje mogą go rozpuścić i spowodować przebarwienia na skórze. Następnie na dokładnie umyte i osuszone ręcznikiem stopy należy włożyć skarpetki złuszczające.

Wcześniej musisz napełnić foliowe skarpetki specjalnym płynem, który znajduje się w dołączonych saszetkach. Na foliowe skarpety możesz założyć zwyczajne skarpetki, wykonane z bawełny czy frotte, aby utrzymać odpowiednią temperaturę podczas zabiegu. Czas trzymania stóp w skarpetach jest różny. Może to być zarówno 30 minut, jak i 1-2 godziny. Szczegóły sprawdź na ulotce. Po zdjęciu skarpet należy dokładnie umyć stopy ciepłą wodą.

Skarpetki złuszczające – ile trwa złuszczanie?

Działanie preparatu złuszczającego jest dwuetapowe. Trzymanie go na stopach nie trwa długo, lecz to, co najważniejsze, dzieje się przez następne dni, gdy zdejmiesz skarpetki złuszczające. Po jakim czasie zacznie schodzić skóra? W zależności od jej kondycji możesz spodziewać się pierwszych suchych skórek już w trakcie zabiegu oraz przez 7 do 14 dni po jego wykonaniu. Nie jest to zbyt efektowne, ale już wkrótce będziesz cieszyć się aksamitnie gładką skórą na stopach.

Skarpetki złuszczające — co potem?

Po zdjęciu skarpet złuszczających dokładnie umyj stopy czystą wodą i osusz. Zalecane jest, aby nie wyziębiać stóp przez kilkanaście następnych dni, więc staraj się nosić skarpety czy rajstopy i nie chodź boso. Nie wystawiaj ich też na działanie promieni słońca, gdyż regenerująca się skóra mogłaby ulec przebarwieniom. To właśnie z tego powodu skarpetki złuszczające lepiej używać w sezonach z niższą temperaturą na zewnątrz, kiedy nie nosimy klapek czy sandałów. Nie korzystaj też z sauny czy basenu.

W okresie złuszczania skóry stosuj naprzemiennie kremy nawilżające i natłuszczające. Nie stosuj peelingów mechanicznych ani nie podrażniaj skóry tarką czy pumeksem. Możesz natomiast skorzystać z dobroczynnych właściwości masek o działaniu regenerującym np. marki Marion, L’biotica czy Ziaja.

Przeciwwskazania do stosowania skarpet złuszczających

Pamiętaj o tym, aby nie stosować skarpetek złuszczających, jeśli Twoja skóra wykazuje nadwrażliwość na kwasy. Wykonaj też próbę uczuleniową przed zabiegiem. Nigdy też nie stosuj preparatu na pękniętą czy zranioną skórę. Odczekaj również, jeśli masz niedawno wykonany pedicure, bo niewidoczne gołym okiem uszkodzenia wokół paznokci mogłyby zostać podrażnione przez produkty kwasowe.

Ważnym przeciwwskazaniem do użycia skarpetek złuszczających są choroby grzybicze oraz cukrzyca. Skarpet złuszczających nie powinny również stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie stosuj złuszczania chemicznego za pomocą skarpet również wtedy, gdy na stopach masz bolesne otarcia, zaczerwienienia skóry, niezagojone rany albo pęcherze. Nie należy używać skarpet złuszczających na stopy, jeśli znajdują się na nich kurzajki. Zawsze sprawdzaj też listę przeciwwskazań zamieszczoną na ulotce producenta, ponieważ preparaty używane w skarpetach złuszczających mają różny skład.

Skarpetki złuszczające – co ile stosować?

Jak wiadomo, zabieg złuszczania skóry trwa znacznie dłużej niż samo ubranie skarpet złuszczających na stopy. Już z tego powodu oczywista jest potrzeba odczekania do zakończenia procesu odpadania suchych skórek. Naciesz się efektownym wyglądem i przyjemną gładką skórą stóp po zakończeniu całego procesu. Regeneracji skóry trwa około 30 dni, dlatego producenci zalecają, aby nie stosować skarpet złuszczających częściej niż raz na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 11 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT