Jak stosować The ordinary niacinamide 10 + zinc 1? Z czym łączyć?

Twarz
Spis treści

Kanadyjska marka The Ordinary zdobyła zaufanie wielu klientek na całym świecie. Dzięki produktom pielęgnacyjnym stosowanym w domu możesz znacząco poprawić wygląd cery. Interesuje Cię produkt Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%? Jak stosować ten kosmetyk? Z czym łączyć, a z czym nie łączyć tego produktu i do jakiej cery używać.

Skład The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% – jak stosować?

Receptury preparatów marki The Ordinary wciąż są ulepszane. Oryginalna formuła The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% do stosowania na cerę trądzikową i tłustą zawiera witaminę B3 (niacynamid) oraz cynk. Te składniki równoważą produkcję sebum i zmniejszają widoczność przebarwień na skórze, powstających w wyniku wykwitów trądzikowych. Chociaż nie leczą bezpośrednio trądziku, to działają na cerę niezwykle skutecznie, redukując stany zapalne i przyspieszając regenerację skóry. Wegańska formuła serum Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% stosowanie ma niezwykle proste. Poleca się ten preparat również tym osobom, które poszukują produktów na bazie surowców pochodzenia roślinnego. W składzie nie ma też alkoholu, silikonów i glutenu.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% – jak używać?

Serum The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% należy stosować na oczyszczoną wcześniej cerę, przed nakładaniem kremu do twarzy, np. Intensywnie odżywczy krem na noc z ceramidami Bielenda Professional, SupremeLab Barrier Renew, czy serum do twarzy Róża-malina Ministerstwo Dobrego Mydła.

Podczas używania kosmetyku unikaj kontaktu z oczami i nie stosuj go na uszkodzoną skórę. Początkowo wprowadź produkt z niacynamidem 2-3 razy w tygodniu. Przed pierwszym użyciem wykonaj test uczuleniowy.

Stosowanie The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% rano i wieczorem już po około czterech tygodniach zapewnia pozytywne efekty kuracji. Cera będzie widocznie rozjaśniona i z mniejszą ilością przebarwień.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% – z czym łączyć, a z czym nie łączyć?

Z uwagi na różniące się pH, serum The Ordinary Niacinamide 10 + Zinc 1 nie należy łączyć z kwasem askorbinowym. Nie stosuj zatem równocześnie żadnych preparatów zawierających witaminę C. Takie połączenie mogłoby wywołać podrażnienia, zaczerwienienie skóry, a także nieprzyjemne pieczenie. Jeśli kwas askorbinowy jest konieczny w pielęgnacji Twojej cery, staraj się maksymalnie rozdzielić te dwa produkty, stosując jeden z nich rano, a drugi wieczorem.

Zanim rozpoczniesz kurację silnie skoncentrowanym serum, takim jak Serum do twarzy z retinolem 0,5% w skwalanie Retinol 0.5% in Squalane The Ordinary, przygotuj swoją skórę, używając kosmetyków z mniejszym stężeniem niacynamidu, jak na przykład krem do twarzy z niacynamidem 5% Soothing Hydro Boost Kiré Skin. Korzystne i skuteczne działanie ma połączenie niacynamidu z retinolem. Składniki dbają wspólnie o właściwe nawodnienie cery, a niacynamid zwiększa tolerancję skóry na retinol, zapobiegając ewentualnym skutkom ubocznym stosowania tej substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × one =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT