Jak zrobić piegi henna? Jakiej henny użyć i jak długo ją trzymać?

Ogólne
Spis treści

Naturalne piegi powstają na skórze w wyniku ekspozycji na słońce albo z powodu zaburzeń w rozkładzie pigmentu (czyli melaniny), wytwarzanego przez organizm. W ostatnim czasie kobiety nie tylko przestały je ukrywać, ale uczyniły z nich ogromny atut. Panie, które do tej pory nie posiadały piegów, chcą mieć je widoczne na twarzy choćby w sztuczny sposób, przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Jak zrobić piegi henną? Poznaj kilka ważnych zasad i metod na fake freckles.

Sprawdź, czy piegi to coś dla Ciebie

Jeśli natura nie obdarzyła Cię piegami, to prawdopodobnie nie masz też jasnej karnacji. To właśnie na cerze osób z włosami blond czy w odcieniach rudych najczęściej pojawiają się charakterystyczne drobne przebarwienia. Możesz jednak namalować sobie piegi własnoręcznie, stosując standardowe kosmetyki do makijażu, np. brązową kredkę do oczu albo pisaki do brwi, cienie do powiek czy bronzer. W ofertach niektórych producentów pojawiły się nawet specjalne pisaki do piegów.

Piegi wytwarzane naturalnie mają różne kształty i rozmiary. Zazwyczaj w największej ilości pojawiają się u nasady nosa, na policzkach, a także na czole. Wyglądają niczym rozsypane drobinki, które pokrywają cerę w nieuporządkowany sposób. W naturalnej wersji trudno o symetrię czy idealne odległości pomiędzy piegami. Zastanawiając się więc, jak zrobić piegi henną, nie musisz martwić się o perfekcyjny układ plamek — daj ponieść się kreatywnej i artystycznej części Twojej duszy. Nigdy jednak nie zaczynaj od kosmetyków trwałych. Na początku wypróbuj mniej inwazyjne sposoby na upiększenie Twojej twarzy, abyś w razie niezadowolenia mogła łatwo zmyć piegi.

Jaka henna do piegów?

Jeśli jesteś zdecydowana na dorobienie sobie piegów, kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiednich produktów. Najczęściej polecana jest henna, gwarantująca utrzymanie makijażu przez dłuższy czas. O tym, jaka henna do piegów będzie najlepsza, zdecyduj, wybierając precyzyjnie jej odcień. Dopasuj go do typu swojej karnacji i koloru włosów. Zbyt ciemne piegi odznaczą się na twarzy i będą wyglądać karykaturalnie. Do jasnej cery wybierz lekkie, jasnobrązowe kolory henny, a przy śniadej karnacji postaw na ciemnobrązowy. Jednym ze sposobów odpowiedniego dopasowania jest wybór koloru piegów jaśniejszego o jeden ton od Twoich naturalnych brwi. Sprawdź też, ile trzymać hennę, robiąc piegi.

Wprawdzie henna jest preparatem roślinnym, ale bardzo istotne jest sprawdzenie, czy nie jesteś na nią uczulona. Nie możesz też stosować tego barwnika na skórę uszkodzoną lub podrażnioną. Popularnym produktem do wykonywania sztucznych piegów jest henna miedziana marki Khadi, jednak zawsze dopasuj preparat indywidualnie, robiąc wcześniej test, aby nie rozczarować się końcowym efektem.

Jak zrobić piegi henną?

Zanim rozpoczniesz nakładanie barwnika na skórę, najpierw dokładnie ją oczyść i osusz. Do aplikacji małych kropek możesz użyć na przykład cienkiego patyczka, pędzelka marki Hulu, wykałaczki czy zapałki. Różnicuj też liczbę nakładanych piegów, w zależności od miejsca na twarzy. Najwięcej plamek będzie wyglądać naturalnie na kościach policzkowych i bocznych stronach nosa, bliżej jego nasady. Rób plamki w różnych rozmiarach i nie martw się o ich odcienie, ponieważ nakładając za jednym razem kilka czy kilkanaście piegów, uzyskasz naturalne, nierównomierne kolory, zbliżone do tych wytwarzanych przez skórę.

Idealne piegi – ile trzymać hennę?

Po nałożeniu wszystkich sztucznych piegów pozostaw hennę do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj jednak o tym, że im dłużej ją masz na skórze, tym uzyskasz ciemniejszy i mocniejszy efekt. Ile trzymać hennę na skórze? Możesz zostawić ją na 10-20 minut, a nawet na kilka godzin. Im krócej, tym piegi będą jaśniejsze. Ważne jest, aby nie przedłużać zabiegu, dlatego za maksymalny czas barwienia uznaje się 5 godzin. Standardowo zalecane są 3-4 godziny, które zapewnią długotrwały i mocny efekt pigmentowania skóry. Namalowane sztuczne kropki barwią skórę na dłużej, więc od Ciebie zależy, jak mocno mają odznaczać się na twarzy.

Jak zmyć piegi z henny?

Wyschnięte kropki z henny możesz delikatnie zdrapać ze skóry lub użyć szczoteczki z delikatnym, miękkim włosiem. Najpierw zdejmij preparat z miejsc, w których chcesz uzyskać jaśniejsze piegi, a na końcu z tych, w których mają być najbardziej intensywne. Po kilkunastu godzinach Twoje sztuczne piegi nabiorą bardziej intensywnego odcienia.

Jeśli jednak okaże się, że końcowy efekt barwienia skóry Ci się nie podoba i chciałabyś cofnąć czas, istnieją sposoby, dzięki którym znacząco rozjaśnisz piegi, a nawet szybciej się ich pozbędziesz. Chcąc zmyć piegi z henny, wykorzystaj  peeling złuszczający, a także naturalne środki rozjaśniające, jak na przykład sok z cytryny. Możesz również wykorzystać oliwę z oliwek (ok.120 ml) połączoną z solą morską (3-4 łyżki). Nanieś miksturę na waciki i przyłóż do skóry, pozwalając działać przez chwilę na barwnik. Umyj także twarz mydłem antybakteryjnym i stosuj płyn micelarny, np. marki Bielenda, który również pomaga odbarwić kolorowe kropki z henny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eight − seven =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT